Autorecenze Renault Vel Satis - S tímhle autem měl Renault raději ještě pár let počkat.. pak by to byla bomba - hodnocení, spolehlivost, silné a slabé stránky, závady, zkušenosti, komentáře - recenze Renault Vel Satis
 
 

Recenze Renault Vel Satis 3,0
“S tímhle autem měl Renault raději ještě pár let počkat.. pak by to byla bomba”

Autor recenze: scaletom (38 let) všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2002 Typ motoru: Stav km při koupi:220 000 km Stav km nyní:250 000 km Způsob řazení:automat Status vozu při koupi:ojetý Jak dlouho auto používáte? 8 měsíců Palivo: Diesel Průměrná spotřeba: 7 l/100 km Vloženo: 15. 7. 2017

Hodnocení inzerátu: 1 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 6.4

Spolehlivost

5
 

Jízdní vlastnosti

8
 

Komfort

9
 

Provozní náklady

5
 

Náhradní díly

5
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ano

Silné stránky

komfort
neotřelý design
útulný interiér
spotřeba paliva

Slabé stránky

věčně v servisu
drahé a špatně dostupné díly
Naprostá přetechnizovanost

Závady a opravy na autě

kompresor a chladič klimatizace
chladič motoru
Automatická převodovka
motor - bral vodu při vyšší zátěži
sedačka řidiče - elektrické polohování
spínač výstražných světel
čidla tlaku kol si žijí opravdu svým životem


Hodnocení a zkušenosti s autem

Jedním slovem pohodlí a luxus. Interiér příjemná kůže, dřevo, všude pěkně plno přihrádek - skrytých i přiznaných. Sedačky polohovací elektricky ve všech směrech, i v ramenou. Díky vyšší poloze řidiče je pěkně vidět, co se na silnici děje.
Auto je designově zajímavé, pro spoustu lidí škaredé - mě se líbí pořád. Ale to je nejspíš tím, že mi moc nevyhovuje vkus stáda. Spotřeba kolem 7 litrů nafty, sedíte jako v bavlnce, hluk nevnímáte - prostě není. O Vaše uši se stará audiosystém Cabasse, jehož zvuk Vás nadchne. Kufr, i když se to moc zvenčí nezdá, je obrovský.
No... a teď k realitě uživatele.
Dokud auto jede, tak je to opravdu paráda. Tohle auto ale bohužel tak trochu předběhlo dobu. Použité technologie v něm jsou poměrně nedotažené, přemíra elektroniky jej doslova likvidují - jak reputačně, tak fakticky. Se servisákem v Renaultu si zanedlouho potykáte, protože Vás bude znát skoro stejně jako svou manželku. Uvidíte se opravdu často.
U mě došlo k poškození vložek ve válcích, takže pokud jste jeli do 2500 otáček, tak jste nepoznali problém. Pokud jste na to šlápli víc, začala se ztrácet voda z okruhu chlazení. Holt zázrak z rodiny Isuzu. Nebyl jsem první ani poslední.
Zmíněná čidla tlaku pneumatik jsem nechal odpojit , jinak byl každou chvíli alarm, že mám jet do servisu
Asi nejkurióznější závada ale byla řídící jednotka sedačky řidiče - ta se zasekla a nešlo již sedák nijak polohovat - takže auto bylo jen pro jednoho uživatele v rodině - zbytek na pedály nedosáhl.
korunu všemu nasadil automat, který z ničeho nic bez předchozích známek klekl. Napřed auto nejelo dopředu, pak jelo jen dopředu a necouvalo - nedalo se svítit, auto jsem dal zlikvidovat, s dobrým pocitem, že konečně jsme si kvit.
Objektivně tohle auto byl velký náběh na kopí, finančně určitě, spolehlivost taky žádná velká výhra, ale stejně na něj sem tam rád zavzpomínám - to pohodlí v něm bylo fascinující .
Vím, že to vyzní divně, ale když potkám VS na silnici, vždy ho rád vidím.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 1


Komentáře uživatelů k recenzi Renault Vel Satis

Vložit komentář

Díky za pochvalu

Také jsem si říkal, že by to byla dobrá uloženka, nicméně myslím si, že přeci jen jsou žhavější kadeti na perspektivního youngtimera - od Renaultu třeba Avantime - ten je v porovnání s VS vzácný jako šafrán.
Druhá věc je pak to, že bych jen těžko uvěřil, že to auto do té stodoly na uskladnění dojede bez poruch :-)
Ale vztek na něj rozhodně nemám, dokonce jsem chvíli uvažoval nad tím, že bych si jej pořídil v benzinu..

03.08.2017 | 09:20:01 | scaletom  | 188.95.124.* Reagovat

Vtipne napísaná recenzia

Mas ľahké pero (to je slovenský ekvivalent - dobre sa to číta), text je v podstate velmi smiesny. Dostalo má ako si písal, ze ste si Kríž :>. Z dnešných Renaultov ma zaujíma primárne Koleos, ale s ozajstný motorom (atmosférou) 2.5. V Rusku ho máš za cca 23 000 E, tu (EU) som našiel jedinú ponuku (D) za skoro 45 000 E... K VS - mať ho v 3.5 V6, nikdy by som ho nepredal, to raz bude youngtimer.

29.07.2017 | 16:00:16 | simplynever  | 195.91.5.* Reagovat

RE: Vtipne napísaná recenzia

Oprava: ...ze ste si kvit...

29.07.2017 | 16:02:03 | simplynever  | 78.0.164.* Reagovat