Recenze Renault Vel Satis 3,0
“S tímhle autem měl Renault raději ještě pár let počkat.. pak by to byla bomba”

Autor recenze: scaletom (38 let) všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2002 Typ motoru: Stav km při koupi:220 000 km Stav km nyní:250 000 km Způsob řazení:automat Status vozu při koupi:ojetý Jak dlouho auto používáte? 8 měsíců Palivo: Diesel Průměrná spotřeba: 7 l/100 km Vloženo: 15. 7. 2017

Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 6.4

Spolehlivost

5
 

Jízdní vlastnosti

8
 

Komfort

9
 

Provozní náklady

5
 

Náhradní díly

5
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ano

Silné stránky

komfort
neotřelý design
útulný interiér
spotřeba paliva

Slabé stránky

věčně v servisu
drahé a špatně dostupné díly
Naprostá přetechnizovanost

Závady a opravy na autě

kompresor a chladič klimatizace
chladič motoru
Automatická převodovka
motor - bral vodu při vyšší zátěži
sedačka řidiče - elektrické polohování
spínač výstražných světel
čidla tlaku kol si žijí opravdu svým životem


Hodnocení a zkušenosti s autem

Jedním slovem pohodlí a luxus. Interiér příjemná kůže, dřevo, všude pěkně plno přihrádek - skrytých i přiznaných. Sedačky polohovací elektricky ve všech směrech, i v ramenou. Díky vyšší poloze řidiče je pěkně vidět, co se na silnici děje.
Auto je designově zajímavé, pro spoustu lidí škaredé - mě se líbí pořád. Ale to je nejspíš tím, že mi moc nevyhovuje vkus stáda. Spotřeba kolem 7 litrů nafty, sedíte jako v bavlnce, hluk nevnímáte - prostě není. O Vaše uši se stará audiosystém Cabasse, jehož zvuk Vás nadchne. Kufr, i když se to moc zvenčí nezdá, je obrovský.
No... a teď k realitě uživatele.
Dokud auto jede, tak je to opravdu paráda. Tohle auto ale bohužel tak trochu předběhlo dobu. Použité technologie v něm jsou poměrně nedotažené, přemíra elektroniky jej doslova likvidují - jak reputačně, tak fakticky. Se servisákem v Renaultu si zanedlouho potykáte, protože Vás bude znát skoro stejně jako svou manželku. Uvidíte se opravdu často.
U mě došlo k poškození vložek ve válcích, takže pokud jste jeli do 2500 otáček, tak jste nepoznali problém. Pokud jste na to šlápli víc, začala se ztrácet voda z okruhu chlazení. Holt zázrak z rodiny Isuzu. Nebyl jsem první ani poslední.
Zmíněná čidla tlaku pneumatik jsem nechal odpojit , jinak byl každou chvíli alarm, že mám jet do servisu
Asi nejkurióznější závada ale byla řídící jednotka sedačky řidiče - ta se zasekla a nešlo již sedák nijak polohovat - takže auto bylo jen pro jednoho uživatele v rodině - zbytek na pedály nedosáhl.
korunu všemu nasadil automat, který z ničeho nic bez předchozích známek klekl. Napřed auto nejelo dopředu, pak jelo jen dopředu a necouvalo - nedalo se svítit, auto jsem dal zlikvidovat, s dobrým pocitem, že konečně jsme si kvit.
Objektivně tohle auto byl velký náběh na kopí, finančně určitě, spolehlivost taky žádná velká výhra, ale stejně na něj sem tam rád zavzpomínám - to pohodlí v něm bylo fascinující .
Vím, že to vyzní divně, ale když potkám VS na silnici, vždy ho rád vidím.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit:


Komentáře uživatelů k recenzi Renault Vel Satis

Vložit komentář