Jak podat inzerát

Chcete si na CARS.CZ podat inzerát a nevíte úplně přesně, jak máte postupovat? Zde vám nabízíme stručné informace - jak na to.

Inzerce na CARS.CZ pochází buď od profesionálních prodejců nových a ojetých vozidel, nebo se jedná o tzv. soukromé inzeráty. Soukromý inzerát si u nás může založit každá fyzická nebo právnická osoba, která se nezabývá obchodováním s automobily, tj. nejedná se o autobazar, autosalon nebo dovozce.

Nejpve popíšeme situaci okolo podání soukromého inzerátu, v další části textu vysvětlíme postup také pro autoprodejce.

Soukromý prodejce

Každý kdo prodává své ojeté auto má možnost si na serveru CARS.CZ zadat za malý poplatek jeden, nebo dva soukromé inzeráty současně (Informace o cenách naleznete ve Všeobecných podmínkách). Toto omezení je vyhovující pro naprostou většinu normálních soukromých prodejců (více než dvě auta asi nikdo z nás najednou neprodává).

Protože jsme v Čechách, tak však existují profesionální prodejci vozidel, kteří se snaží vkládat své auto inzeráty jako soukromé, na úkor normálních uživatelů. Když systém takové prodejce vyhodnotí, tak může takovéto uživatele zablokovat.

Před podáním vašeho soukromého inzerátu si připravte technické údaje o vašem vozidle. Rok výroby, datum STK, najeté kilometry nebo výkon motoru v kW zřejmě běžně nenosíte v hlavě, takže vám napomůže technický průkaz a tachometr.

V počítači si připravte několik vhodných fotografií vašeho automobilu z poslední doby. Zakryjte pro jistotu registrační značku (SPZ), nebo jí následně vyretušujte v počítačovém programu.

Rovněž si dopředu rozmyslete cenu, za kterou chcete svůj vůz prodat. Pár tipů na to, jak cenu určit najdete ZDE.

Připravte si mobilní telefon, ze kterého je možné odesílat placené PREMIUM SMS zprávy, pro úhradu poplatku za zveřejnění soukromého auto inzerátu (Více o SMS platbě zde).

Jakmile máte všechny potřebné věci pohromadě, klikněte z Hlavní strany serveru CARS.CZ na odkaz "Vložit inzerát". Objeví se vám nové okno kde se zobrazí úvodní informace a provozní podmínky našeho serveru.

Přečtěte si pozorně uvedené informace a pokud chcete pokračovat, tak zaškrtněte políčko souhlasu s provozními podmínkami a poté klikněte na tlačítko "Začít vkládat vozidlo".

Na následující záložce si pečlivě vyberte typ vozidla, které budete v inzerátu nabízet k prodeji. Typ vozidla (osobní, nákladní, motocykl) volte pečlivě tak, aby odpovídal skutečnosti, jinak váš inzerát nepůjde správně vyplnit.

Po kliknutí na odpovídající tlačítko se vám zobrazí obrazovka rozdělená do 6. kroků. V prvním kroku uveďte všechny základní údaje o vozidle a jeho stavu. Políčka formuláře vyplňte tak, aby odpovídala co nejpřesněji údajům o prodávaném vozidle. Čím více údajů uvedete, tím snáze si vaše auto bude moci vyhledat potenciální zájemce. Nic nepravdivě nepřikrášlujte, v takovém případě by zřejmě asi z prodeje sešlo.

Všechny povinné položky jsou barevně odlišené. Taková políčka mají žluté pozadí, zatímco nepovinná mají pozadí bílé. To platí i pro všechny následující záložky.

Po vyplnění všech údajů pokračujte stiskem tlačítka "Následující krok" na druhou záložku. Zde vyplňte všechny výbavy prodávaného vozidla. Některé položky jako například AirBag, Klimatizace, nebo Rádio jsou pro větší podrobnost dvouúrovňové. Například u AirBagů můžete upřesnit jejich počet, u Klimatizace zda se jedná o manuální nebo digitální apod.

Klikem na tlačítko "Následující krok" se přesuneme na třetí záložku. Zde uveďte všechny údaje týkající se ceny prodávaného vozidla a případných doplňujících podmínek, jako např. případná sleva, nebo odpočet DPH. Dále si můžete vyhledat podobná vozidla - jako je to vaše, a tím si ověřit aktuální tržní cenu vozidla.

Klikem na "Následující krok" se dostáváme na čtvrtou záložku s kontaktními údaji. Zde uveďte své jméno, město a okres vašeho bydliště. Stačí vyplnit správné PSČ a město a okres už se doplní automaticky. Uveďte také vaše telefonní číslo, na kterém jste k zastižení a funkční e-mailovou adresu. Na tuto adresu vám budeme zasílat rekapitulaci o založení vašeho inzerátu apod.

Pokud nevyplníte tyto údaje správně, tak vás nebude moci kontaktovat potenciální kupec a své vozidlo tak stěží prodáte, proto si všechny údaje pečlivě zkontrolujte.

Na následující páté záložce můžete k vašemu inzerátu přidat až 15 fotografií. Posílejte pouze soubory ve formátu .JPG nebo .PNG o velikosti do 1 MB. Nemá smysl posílat obrovské fotografie. Systém všechny fotky stejně převede na rozlišení 640x480, tak byste jenom zbytečně zatěžovali náš server a sami sebe zdržovali dlouhým odesíláním obrázků.

Poslední šestá záložka přináší údaje o platbě za inzerci. Je zde uvedeno vaše vygenerované uživatelské jméno, které si poznamenejte pro možnost pozdější úpravy vašeho inzerátu. Dále zde vyplňte vaše přihlašovací heslo, které si rovněž poznamenejte. Poté můžete kliknout na tlačítko "Uložit a aktivovat inzerát".

Pokud není některá položka vyplněná správně, systém vás vyzve k jejímu opravení a poté můžete opakovat aktivaci vašeho inzerátu.

Po dokončení posledního kroku se zobrazí informační obrazovka, na které máte zrekapitulované údaje ohledně platby za inzerát. Můžete se rozhodnot, zda pošlete SMS platbu na CARS.CZ (poplatek na 14. dní je v takovém případě 50,- Kč), nebo si připlatíte za další SMSku ještě další partnerské autoservery. Tím samozřejmě zvýšíte šanci na prodej vašeho vozidla a tuto možnost vám rozhodně můžeme doporučit. Pokud se vám zdá 50,- Kč za zprostředkování prodeje vašeho vozidla statisícům potenciálních kupců příliš, a vaší SMS platbu neodešlete, pak bude váš inzerát zobrazovaný po dobu jeho platnosti pouze na našem bezplatném bonusovém serveru AUTO.RYCHLE.CZ. Rozhodnutí je pouze na vás.

Mnoho úspěchů při prodeji vašeho ojetého vozidla vám přeje tým CARS.CZ

Profesionální auto prodejce

Potřeby našich zákazníků z řad autobazarů a autosalonů jsou poněkud odlišně, než když podává auto inzerát soukromá osoba. Proto vám také nabízíme jiné produkty. Doplňující informace o našich službách pro firemní zákazníky najdete také zde.

U auto prodejců bývá největším problémem to, že zpravidla inzerují větší počet vozidel, která se často mění. Vyžadují u svých inzerátů více fotografií prodávaného auta, nebo zde chtějí mít své logo a odkaz na další nabízená vozidla. Profesionální prodejci také potřebují co nejrychlejší a nejpohodlnější správu své nabídky.Často inzerují na více portálech, nejenom na CARS.CZ, a nepotřebují své inzeráty vkládat na každý portál zvlášť.

Proto vám nabízíme náš specializovaný inzertní software, který nazýváme lokální program CARS.CZ. Prostřednictvím tohoto programu je možné jednoduše a efektivně spravovat vaší kompletní nabídku vozidel. Inzeráty je navíc možné importovat z dalších programů používaných autoprodejci (TEAS, Autosoft).

Veškeré inzeráty je možné pořizovat komfortně přímo na vašem počítači, k inzerátům lze jednoduše přiřazovat velké množství fotografií, které se automaticky upraví na potřebnou velikost, lze vytisknout graficky velmi povedené popisky vozidel za sklo (včetně vašeho loga) atd.

Program navíc neustále zdokonalujeme a jeho aktualizace se provádí zcela automaticky, takže se nemusíte o nic starat.

Pokud nechcete z jakéhokoliv důvodu používat tento náš program, je rovněž možné importovat vaší nabídku přímo z konkurenčních serverů, se kterými spolupracujeme. Případně můžete svou nabídku exportovat prostřednictvím XML-RPC protokolu přímo do naší databáze rovnou z vašeho, na míru napsaného software.

Inzeráty vašich vozidel je možné bez další námahy zobrazovat nejenom na serveru CARS.CZ a dalších partnerských auto portálech (AUTO.AKTUALNE.CZ, AUTOMIX.CZ, AUTO.ATLAS.CZ, MASCUS.CZ, AUTORECENZE.CZ, AUTO.RYCHLE.CZ a dalších), ale také je lze automaticky exportovat na některé významné konkurenční weby. Navíc se mohou zobrazovat přímo na vašich vlastních webových stránkách, kompletně ve vaší grafice a barvách.

Naše produkty uspokojí jak malé dovozce vozidel, tak velké autodealery. Proto, máte-li zájem dozvědět se více podrobností, nebo se zajímáte o naše aktuální ceny, prosím kontaktujte nás. Na našem telefonu +420 777 11 22 56 jsou v pracovní době od 8.00 do 16.30 hodin připraveny naše operátorky, zodpovědět vaše otázky. K dispozici je i naše e-mailová adresa: info@cars.cz

Po domluvě s našimi operátorkami vás nezávazně navštíví náš obchodní zástupce, který vám vysvětlí podrobnosti ohledně našich produktů a jejich cen. Jsme vždy připraveni poskytnout vám kvalitní služby a věříme,že budou odpovídat vaším potřebám.

Na spolupráci s vámi se těší tým CARS.CZ