Dodge

>> zpět na značky
Dodge

Auta značky Dodge:

 • Dakota
 • Durango
 • Intrepid
 • Journey
 • Magnum
 • Neon
 • SRT-4
 • SX
 • Shadow
 • Spirit
 • Sprinter
 • Stealth
 • Stratus
 • Van
 • Viper

Dodge - historie značky auta

Dodge logo značky Dodge je americká značka vyrábějící automobily, SUV a pickupy. Vlastní jí koncern Chrysler LLC. Vozy značky Dodge jsou prodávány ve více než šedesáti různých zemích.
Automobilka byla založena roku 1900 pod názvem Dodge Brothers Company, když se John a Horace Dodge rozhodli místo jízdních kol vyrábět automobily. Její náplní však zpočátku bylo dodávat díly pro nový automobil Henryho Forda. První vůz pod značkou Dodge (známý jako "Old Betsy") byl vyroben až roku 1914. Zákazníci se stále častěji ptali i na nákladní vozidla, a tak firma začala vyrábět i tyto typy automobilů.
Dodge získala v té době také armádní zakázku na dodávku vozů pro použití ve vojenském zásahu v Mexiku, proti jednotkám vzbouřeneckého generála Pancho Villy. Armáda byla s automobily Dodge spokojená a tyto vozy získaly renomé velmi spolehlivých a robustní automobilů, které vydrží i méně šetrné zacházení. »  Dodge - historie značky auta (dokončení článku)  »

Dodge - vyberte si ojeté auto z nabídky autobazarů:

Dodge Caliber 2.0 CRD 103KW KLIMA *SERVISKA* Dodge Caliber 2.0 CRD 103KW KLIMA *SERVISKA*

AirBag 1x, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna, Klimatizace manuální, Palubní počítač, Převodovka manuální, Rychlostní stupně 6x, Rádio rádio/CD, S

119 000,- Kč

Dodge Caliber 2.0 CRD Dodge Caliber 2.0 CRD

ABS, AirBag 4x, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna, Imobilizér, Klimatizace manuální, Palubní počítač, Protiskluzový systém ASR, Převodovka manuál

135 000,- Kč

Dodge Charger 5,7V8 Hemi Dodge Charger 5,7V8 Hemi

ABS, AirBag 6x, Alu kola, Centrální zam. dálkově, Elektrická okna, Imobilizér, Klimatizace digitální, Protiskluzový systém ASR, Převodovka automatická

429 900,- Kč

Dodge Nitro 2,8 CRDi R/T AWD Dodge Nitro 2,8 CRDi R/T AWD

ABS, AirBag 6x, Alu kola, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna, Imobilizér, Klimatizace manuální, Kůže, Palubní počítač, Pohon 4x4, Protiskluzový sy

172 727,- Kč

Dodge Nitro 2,8 CRDi R/T,Kůže, 4x4 Dodge Nitro 2,8 CRDi R/T,Kůže, 4x4

ABS, AirBag 1x, Alu kola, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna, Imobilizér, Klimatizace manuální, Kůže, Pohon 4x4, Protiskluzový systém ASR, Převodo

200 000,- Kč

Dodge Durango V8, CITADEL 2018 Dodge Durango V8, CITADEL 2018

ABS, Alarm, Alu kola, Asistent-parkovací, Centrální zam. dálkově, Elektrická okna, Imobilizér, Interiér Dřevo, Klimatizace digitální, Kůže, Navigace G

1 280 991,- Kč

Autosalony a autobazary Dodge:

Dodge - historie značky auta (dokončení článku)

Ve dvacátých letech 20. století oba bratři zemřeli na následky nemoci. V roce 1925 koupili firmu New Yorští bankéři za 146 miliónů dolarů. Společnost Dodge poté začala vyrábět uzavřený celokovový model. V té době také automobilka expandovala do Evropy a tím se stala první americkou automobilkou, která otevřela výrobní závod v Evropě. Nákladní vozy byly v té době prodávány pod značkou Graham. Roku 1928 koupila tuto značku společnost Chrysler Corporation.
Ve třicátých letech byly ve společnosti Dodge zavedeny nové standardy kvality a komfortu lidské práce. Evropské vozy se vyráběly v Americe, kam byly odesílány v rozloženém stavu a v Evropě byly sestavovány. V Evropě byly také populární nákladní vozy, a tak jejich výroba byla přesunuta do evropské továrny Chrysleru. Ve třicátých letech byl také představen řadový osmiválec "Straight 8".
Druhá světová válka poznamenala stejně jako jiné automobilky i Dodge. Firma vyráběla nejen automobily a jejich díly, ale také letecké motory. V Chicagu byla otevřena obrovská továrna na motory pro bombardéry. Automobilka za války vyrobila více, než 400 000 nákladních vozů.
V padesátých letech se na vozech Dodge poprvé začal objevovat přístup "Cab Forward" se silně vpřed posunutým a zakulaceným čelním sklem. V šedesátých letech Dodge neustále vyvíjel nové technologie. Byl například vyroben vůz se samonosnou karoserií - model Dart, či bylo vyvinuto sedadlo řidiče s měnitelným sklonem.
V sedmdesátých letech byl vyroben první skutečný světový automobil - Dodge 1500 či Dodge Polara (Velké Británii Hillman Hunter). Spolu s Mitsubishi byl představen a prodáván model Colt.
V následujících letech byl představen např. první pick-up s předním pohonem (Dodge Rampage), či první pick-up s plátěnou střechou (Dodge Dakota). V devadesátých letech byl vyroben známý Dodge Viper.
V roce 2005 oznámila společnost Dodge záměr vstoupit na evropský trh a úspěšně uvedla modely Dodge Caliber, Dodge Nitro, Dodge Avenger a zatím poslední model z roku 2008 - Dodge Journey.

Na závěr pár statistických údajů

V naší databázi je celkem 53 inzerátů vozidel značky Dodge. Mezi těmito inzeráty jsou nejčastěji ojetá auta Ram, Caliber, Durango, Nitro a Journey. Během včerejšího dne hledali zájemci o tuto značku nejčastěji auto inzeráty modelů Caliber, Challenger, Journey, Nitro a Durango.

Pro zajímavost, nejdražší auto značky Dodge v naší databázi je vozidlo Dodge Challenger HELLCAT SRT Supercharged 707 HP, r.v. 2017. Cena, kterou za toto vozidlo prodejce v inzerátu požaduje je 1 884 297,- Kč.

Nejnovějším inzerátem značky Dodge z naší nabídky, je inzerát na prodej auta Dodge Caliber 2.0 CRD 103KW KLIMA *SERVISKA*, r.v. 2008. Chcete-li si pořídit svůj vlastní vůz značky Dodge, tak toto auto může být vaše za 119 000,- Kč.