Recenze Daihatsu Gran Move 1,5
“Velmi dobrý sluha”

Autor recenze: Hujerwagen (52 let) všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:1998 Typ motoru: Stav km při koupi:89 000 km Stav km nyní:102 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:ojetý Jak dlouho auto používáte? 1 rok Palivo: Benzín Průměrná spotřeba: 7 l/100 km Vloženo: 7. 12. 2011

Hodnocení inzerátu: 4 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 8.4

Spolehlivost

10
 

Jízdní vlastnosti

7
 

Komfort

5
 

Provozní náklady

10
 

Náhradní díly

10
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Předchozí auto: Rover 416 1,6 Toyota Previa 2,4 Peugeot 505 2,7 Peugeot 205 1,6 automat Citroën CX 2,5 D Citroën AX 1,4 D Oltcit Club 1,1 Wartburg 311 1,0 Volvo 244 2,4 Volvo 740 2,4 Renault R4 0,9 Renault Espace 2,2

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ano

Silné stránky

Spolehlivost, variabilita iteriéru,běžná cena dílů

Slabé stránky

koroze na nečekaných místech

Závady a opravy na autě

Pouze odstranění různých vyčochtaných čepů a zpuchřelých silentbloků po předchozím majiteli - zdá se, že ho v tom bazaru dostali někde v Deutschlandu za odvoz.


Hodnocení a zkušenosti s autem

Po roce každodenního ježdění mohu směle prohlásit dvě věci.
Za prvé že je to velice prakticky vymyšlené a kvalitně vyrobené auto a za druhé, že jsem ho několikrát nechal na parkáči stát například s klíčem trčícím ze zámku v kufru a že ho nikdo ani tak nechtěl.
Japonští soudruzi v tomto případě vyrobili něco, co má minimální půdorys a obrovský vnitřní prostor s velmi lišácky vymyšlenými sedačkami, na kterých se dá opravdu pohodlně přechrupnout. Je vidět, že někdo přemýšlel nad tím, co je vlastně v autě pro provoz v městských aglomeracích potřeba. V základu je např. klimka a všechno na elektriku, ale volant se štelovat nedá. Můj vůz je trochu starší, ale koukal jsem, že ty mladší kusy mají třeba fikaně sklopné opěrky u zadních sedadel, do kterých si můžete směle nacpat kelímek s kafem ( nebo ještě lépe pivčo) a pochrupávat cestou na dozadu sklopném opěradle! Výhled je znamenitý, i když moje dcera, jede-li vzadu na sedačce obvykle vyžaduje vylepšení pomocí sundání přední opěrky ze sedadla a sklopení téhož do polohy, kdy se na něj dají položit nožičky.. paráda!
Motor je ve všech typech prakticky stejný - nezničitelná patnáctistovka, ze které ani po těch patnácti letech nic nekape, olej nežere a jede a jede - prostě TOYOTA (Daihatsu rovná se Toyota, to ví každé malé děcko, ale pro jistotu to sem píšu).
Pokud se plechařiny týče, je to takové všelijaké. Některé díly i po letech září novotou a skrz některé se dá pohodlně prostrčit prst, provozu to však většinou nebrání. Vařit to nemá cenu - plechy jsou po celém autě tenké jako papír. To je pro našince trochu nezvyk, ale zato když jsem onehdá nedobrzdil na dálnici, tak jsme pomuchlané díly rovnali (skoro) holýma rukama..
Co se ceny týče - momentálně se na serverech pohybují pěkné (většinou dvoubarevné )kusy kolem 35000,- a jde to dolů.
Takže závěr: obstarožně vypadající vozidlo, ale prakticky vymyšlené a velmi kvalitně vyrobené. Nikdo ho neukradne, dá se v něm bezva cestovat. Díky vysokému prostoru uvnitř převezete ledničku i trám 2,7 metru dlouhý o celých dveřích nemluvě. Vzadu pod podlahou spousta úložných schránek. Lepší je provozovat ho se 14" gumami, než s 15" hliníkáči, protože to tak nedrncá.... Známí se vám budou sice smát, ale to je jejich problém, že ano?
Nakonec se chci trochu omluvit, za ten výčet minulých vozidel. Na spoustu z nich jsem si vzpoměl až teď, ale už je tam dopisovat nebudu. Je to taková trochu úchylka, každý rok si koupit jinou rachotinu, ale co se dá dělat, když musíš, tak musíš..

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 4


Komentáře uživatelů k recenzi Daihatsu Gran Move

Vložit komentář

Náhradní díly

Zdravím. Chtěl bych se zeptat kde kupujete náhradní díly( Lepší by bylo kdyby byli jeté)respektivě kdyby seděli z jiného auta. Díky

31.10.2012 | 16:21:01 | Petass  | 89.102.106.* Reagovat

RE: Náhradní díly

Zkusit pana Jandáka na netu. Nějakej ten kousek se sem tam válí i na vrakáči, ale já jsem raději používal nový díly. Moc jich stejně potřeba nebylo, dokonce ani po tom, co jsem svůj bujnej kchár rozstřelil z nepozornosti na D1..

06.03.2013 | 19:23:50 | Hujerwagen  | 213.226.252.* Reagovat

RE: Náhradní díly

zdravim, mam menssi Daihatsu Move a da se bez problemu sehnat druhovyroba, vetsinou dily kompatibilni s auty od Suzuki. A jinak pan Jandak je velice ochotny clovek, ktery tu znacku ma taky rad.

02.11.2015 | 14:16:05 | bitkar  | 89.176.99.* Reagovat

Náhradní díly

Zdravím. Taky jsem si koupil tohohle šmudlu a chtěl bych se zeptat kde kupujete náhradní díly(pokud možno starší) respektivě jestli pasujou díly z jiných aut. Díky

31.10.2012 | 14:57:55 | Petass  | 164.215.114.* Reagovat


 

 
 
Nahrávám obrázek...
 
X
  • Daihatsu Gran Move
  • Daihatsu Gran Move
  • Daihatsu Gran Move