Autorecenze Fiat 500 1.2 - Maximální spokojenost - srdcová záležitost - životní styl - hodnocení, spolehlivost, silné a slabé stránky, závady, zkušenosti, komentáře - recenze Fiat 500
 
 

Recenze Fiat 500 1.2 51kW
“Maximální spokojenost - srdcová záležitost - životní styl”

Autor recenze: dprochazka (30 let),
Moravskoslezský kraj
všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2008 Typ motoru:1.2 Stav km při koupi:58 000 km Stav km nyní:62 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:ojetý Jak dlouho auto používáte? 6 měsíců Palivo: Benzín Průměrná spotřeba: 6,5 l/100 km Vloženo: 23. 9. 2013

Hodnocení inzerátu: 12 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 8.4

Spolehlivost

9
 

Jízdní vlastnosti

8
 

Komfort

8
 

Provozní náklady

9
 

Náhradní díly

8
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Předchozí auto: Škoda Felicia 1.3 MPI

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ano

Silné stránky

Design a vzhled
Kvalita zpracování
Jednoduchá údržba
Nízká spotřeba
Jste středem pozornosti

Slabé stránky

Auto pro 2, výjimečně pro 4
Miniaturní zavazadlový prostor
Ceny některých specifických ND

Závady a opravy na autě

Od koupě vozidla uplynulo půl roku a v rámci úvodního servisu jsme měnili brzdové kotouče a desky, rozvody a udělali základní servis (olej, filtry, svíčky). Po zimě nás čeká výfuk.

Zcela náhle a nečekaně v létě odešla baterie (ještě originál). Dle diskusních fór na webu u Fiatu zcela normální věc - uvnitř baterie dochází ke zkratování olověných desek. Dimenzováno od výroby na cca 5 let. Vyměněno za Varta Silver Dynamic.


Hodnocení a zkušenosti s autem

Vozidlo jsme kupovali pro manželku - byl to její velký sen již od počátku výroby tohoto retro modelu. Při náhodné procházení inzerce jsme narazili na pána z blízkého okolí, který si toto auto koupil před rokem od první majitelky. Slovo dalo slovo a manželčin sen se splnil. Původně chtěla bílou, smířila se ale i s barvou ChaCha (světle modrá) s Italskou vlajkou přes kapotu a střechu. Navíc měl hezké doplňky ve formě chromovaných krytů zrcátek a originální ochranné lišty. Je to prostě rodinný miláček.

Po technické stránce jsem měl z Fiatu drobné obavy (předsudky). Celkově zhodnoceno šlo ale o milé překvapení - dle mechanika je ve výborném stavu. Vypadá to, že jsme nekoupili špatně. Ceny náhradních dílů jsou průměrné - některé díly jsou dražší než na mainstream, ale dá se to unést. Například originál výfuk (2 díly) stojí 10tis kč - při troše snahy je ale lze sehnat za 4 tisíce v solidní kvalitě. Motor je nesmrtelná verze 8V motoru typu Fire, který nepoškodí ani když by praskl rozvodový řemen. Řada dílů je shodných s Fiat Panda a existuje mnoho dílů v druhovýrobě.

Jízdní vlastnosti jsou vhodné do města - auto je takové uskákané na nerovnostech - taková koza. Ale jakmile se upřete pohledem na retro design, leccos autu odpustíte. Motor 1.2 51kW nic moc nejede, ale ani nic moc nežere. Dálniční 130 není problém udržovat. Ve výbavě chybí snad jen parkovací čidla a tempomat. Zapnutí klimatizace se na výkonu příliš nepodepisuje.

Z auta máme radost a doufáme, že nám dlouho vydrží - design je nestárnoucí. Pokusím se průběžně informovat o vývoji.

Spotřebu a náklady na servis evidujeme poctivě zde:
www.spritmonitor.de/en/detail/558946.html

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 12


Komentáře uživatelů k recenzi Fiat 500

Vložit komentář
 

 
 
Nahrávám obrázek...
 
X
  • Fiat 500