Autorecenze Fiat Dobló - Za dobrý peníze spolehlivý pracant, pokud mu dáte náležitou péči odvděčí se splehlivostí a dobrou životností . - hodnocení, spolehlivost, silné a slabé stránky, závady, zkušenosti, komentáře - recenze Fiat Dobló
 
 

Recenze Fiat Dobló 1,3 Multijet
“Za dobrý peníze spolehlivý pracant, pokud mu dáte náležitou péči odvděčí se splehlivostí a dobrou životností .”

Autor recenze: Pavlas (48 let),
Jihomoravský kraj
všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2005 Typ motoru: Stav km při koupi:124 000 km Stav km nyní:228 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:ojetý Jak dlouho auto používáte? 8 let Palivo: Diesel Průměrná spotřeba: 5,8 l/100 km Vloženo: 11. 7. 2018

Hodnocení inzerátu: 1 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 8.4

Spolehlivost

9
 

Jízdní vlastnosti

8
 

Komfort

8
 

Provozní náklady

10
 

Náhradní díly

7
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ano

Závady a opravy na autě

Po koupi byl zapečený jeden vstřik . Oprava cca 5000,- ,Výměna čelního skla- při odjezdu z bazaru mne trefil kamenem přede mnou jedoucí vůz. Vyměněny přední kotouče i desky hned po koupi vozu .
Ve 150 000 km odešlo kvůli bio naftě palivové čerpadlo v nádrži, to jsem sice opravil, ale pro jistotu jsem si tam dal nové a již nikdy tento tzv. ekologický nesmysl do vozu nezkusil natankovat.
Ve 160 t levé ložisko předního kola. Ve 175 začla hučet pátá rychlost a jezdil jsem s ní asi ještě do 180 tisíc, než mne doplnil můj dvorní mechanik olej v převodovce a přetěsnil ji . Hučení přestalo ve 185 tisíci za pomocí přidaného lubrikantu od nejmenované firmy .
Ve 1850000 přední brzdové desky, zapochyboval jsem, jestli mi je v servisu před tím vůbec měnily. Ve 190 tisíci jsem měnil čidlo plnění turba, nebo podtlaku za cca 400 Kč ale originál byl za skoro 2000,- i když bylo jen zaneseno sazemi a dalo se vyčistit.
Ve 200000 rozvody pro alternátor a klimatizaci a oprava klimatizace za cca 2400,.
Opravy na voze se vyšplhaly při 100 t nájezdu na závratnou částku kolem 65000 až 90000 kč když uvažuji i oleje a filtry. Což samozřejmě hodnotím jako skvělé, protože nejvíc jsem dal za značkový servis brzd, olejů filtrů a výměnu originálního čelního skla v ceně 30 000,- . To bylo naposled co mne tam viděli .. Nevěděl jsem, že nejmenovaný značkový Fiat v Brně umí opravovat za takto lidové ceny !!!! Tím mne nadobro odradili .
Ve 202 t odešla startovací skříňka spíš ten zámek . Namontoval jsem tam jiný nový z Fiatu Punto, který sice nemá chip jako Doblo, ale stojí asi 1500,.i se dvěma klíči, takže starý klíč s chipem jsem jen přiložil k čtečce pod volantem a z autem jezdím vesele dál .


Hodnocení a zkušenosti s autem

Skvělé autíčko za tyto peníze, které navíc uveze skoro 500 kg a objemný náklad . V autě mám lanový zvedák pro případné vyproštění, ale hlavně na nakládání svářeček, které některé vážili i 270 kg . Spotřeba se dá při dědkovské jízdě udržet na dlouhé trati a rovině i pod 4 l, ale to mne brzy přestalo bavit. Nyní jezdím za 5,8 protože auto honím jak zdutou kozu a nechá se vytočit i na 4000 ot za min. a jet tak na III kolem 90 km h . V poslední době už klima téměř nechladí a tak snad mne jště čeká její doplnění. Auto mám ale už jen na dojetí, protože už jezdím z 1,9 77kW s Chiptuningem a tak mne už 1,3 multijet tolik nebaví . Auto vřele doporučuji, protože mne nikdy nenechalo ve štychu. kromně mojí blbosti, kdy jsem z chamtivosti natankoval BIO naftu a chtěl tak ušetřit a zničil jsem palivové čerpadlo. Od té doby jen nafta s aditivem a předepsaný olej Selenia .Ze začátku jsem dal do motoru i keramické aditivum, ale to jsem se pak bál, že se motor zničí, šel nějak z tuha a nešel moc za plynem.
Také jsem občas použil pro dobrý pocit různé aditiva do oleje jako třeba Bishop, nebo také Militec. Měl jsem s nimi dobré zkušenosti i v jiných vozech .
Nic jiného ať tam lidi nedávají, protože pak si stěžují , že jim motor nevydržel a odešel když dobře ve 150 t....

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 1


Komentáře uživatelů k recenzi Fiat Dobló

Vložit komentář