Vložit recenzi
Ford Mondeo
159 900,- Kč
Ford Mondeo
270 000,- Kč
Ford Mondeo
149 999,- Kč
Ford Mondeo
119 000,- Kč
Ford Mondeo
210 500,- Kč
Ford Mondeo
199 000,- Kč
Ford Mondeo
299 900,- Kč
Ford Mondeo
37 000,- Kč
Ford Mondeo
249 999,- Kč
Ford Mondeo
189 000,- Kč
Ford Mondeo
226 999,- Kč
Ford Mondeo
309 900,- Kč
Ford Mondeo
75 000,- Kč
Ford Mondeo
79 900,- Kč
Ford Mondeo
45 000,- Kč
Ford Mondeo
199 000,- Kč
Ford Mondeo
349 000,- Kč
Ford Mondeo
105 000,- Kč
Ford Mondeo
99 999,- Kč
Ford Mondeo
258 000,- Kč
Komentáře uživatelů k recenzi Ford Mondeo
Co to znamená: má tendenci podhrabovat?
To jako že v 80km/h poplikává kontrolka ESP nebo že auto lítá ze strany na stranu nebo jak se to pozná? Protože jinak nevím, co si mám pod tím mám představit. Mám na Mondeu 114kW a samozřejmě v 80km/h táhne, ale nehrabe. Občas odskočí, ale to je problém vozovky. Jinak spotřeba 6litrů je dost divná, možná mimo město do 110km/h, ale celkově mají Mondea spotřebu kolem 7mi litrů. Doporučuji 2.2TDCI místo 2.0TDCI, protože má motor lépe udělané ovládání turba a je schopný zabrat v mnohem nižších otáčkách. A bacha na EGR, IMV ventil, 3kombinaci a vstřiky.
17.12.2008 | 15:44:44 | kutil Reagovat
jo aha
oni to všetko dnes volajú ESP :D
no to je chyba a veľká chyba!
29.11.2008 | 17:08:52 | OVCA Reagovat
ESP
Do ESP Ford vložil ASR, EDS, ESP. Je možné to vše vypnout, ale to se pak na sněhu Mondeo nehne. S ESP se celkem drží, ale není to žádná sláva. To že auto má tendenci hrabat v 80 je asi u každého auta, když má zrychlovat. A jestli ESP bliká i v 80km/h, tak není něco v pořádku. Pak je problém pneu nebo podvozku, když kola nejsou schopná přenést výkon. Mám 2.2TDCI a hrábání se občas projeví na 2ku, ale od trojky je to už jen problematické odskakování pneu. A hlavně v 19000km se auto ještě nezajelo. Mě se zajelo až v 50000km.
05.11.2008 | 11:56:30 | kutil Reagovat
jaj
ESP je prošmykový assisten a nie trakčný ;), takže s podhrabávaním nemá nič spoločné, resp. ak to ford spojil pod jeden názov čo je chyba, nie je to jeho priorita.
čo sa týka motorov staršie 2.2 TDCi boli lepšie v spoľhalivosti ako 2.0 TDCi.
Ale od roku 2006 je to v podstate jedno
04.10.2008 | 14:42:34 | ovca Reagovat
RE: pacias@seznam.cz
Pokud jde o navigaci tak se mi zatím nepodařilo sehnat CD a nepoužívám ji, koupi Fordu doporučuji v Německu.
Motor považuji za ideální 2.0 96KW poměr výkon/ spotřeba.
Při poměrně svižné jízdě mám průměr cca 6,6 - 7,0 l/ 100 km a samozřejmě při úsporné jízdě by spotřeba klesla.
Pokud jde o tendenci podkluzovat, vůz skutečně při plném plynu začíná podhrabova, kdy začíná problikávat kontrolka protiprokluzu.
Pneu mám nové Dunlop SP Sport třída V.
Motor se oproti předchozímu mondeu skutečně velmi zkultivoval a celkově utišil.
Jako drobná vada na kráse se občas ozívá drnčení dveří u řidiče a svištění větru okolo předních dveří nad 100 km/h Dále již zmiňovaný nešťastný tempomat , který je v noci neovladatelný ( hra na slepo bábu ).
13.09.2008 | 11:20:29 | H.Č Reagovat
prosim o rady
dobry den, mam zajem o koupi mondea 2.0 tdci 131hp r.v.2004 -2005 v nějaké lepší výbavě ( parkovaci senzory, navigace, vyhrivane a klimatizovane sedacky) doporucujete tento motor? a co by jste z výbavi vytkl?jako zbytecnost.dale se chci zeptat. Ohližím se hlavne po nemecku da se v pripade koupě přehrat palubni počítač a navigace do CZ a jake mapy jsou v original navigaci nahrány? predem moc dekuji
22.08.2008 | 09:11:26 | pacias Reagovat
to: Kutil
Kutile, ty osle! Čti pozorně recenzi a pak reaguj!!! Dotyčný psal že auto ma tendenci podhrabovat a né že podhrabuje! Jinak mě osobně slušně zrychluje do 210km/h a max mam 235km/h. A co se týká spotřeby, (podleTebe žrouta!) tak tu mam slušnejch 6l/100 !!! Možná jsi měl dat do koupě hlavu a nekupovat 2.2TDCi a nebo sis měl pořídit luxusní vuz Škoda Octavia ženTour u kerých kdejakej Lojza píše spotřebu 5.5l, ale skutečnost je uplně jinde!
26.07.2008 | 21:39:50 | xXx Reagovat
Skoro neuvěřitelné informace?
Když jsem četl recenzi, tak jsem se musel několikrát přesvědčovat, co je to za motor. Dostala mě hláška že do 80km/h hrabe i se zapnutým ESP! Sorry, ale mám 2.2TDCI a auto nehrabe do 80km/h, možná tak na sněhu, tam hrabe i se zapnutým ESP! Ale na asfaltu pokud hrabe s ESP, tak není něco v pořádku a pokud ti hrabe do 80km/h, tak nemáš 96kW ale 196kW a nebo mizerný pneu.
To že dobře zrychluje do 180km/h je pravda, ale dál už je to horší.
Nevím co máš za motor, ale já když nastartuju, tak se ozve takový rachot, ale během pár sec se změní na noermální diesel a po ohřátí je extrémně tichý. Podezírám Ford, že tam má něco, co měří hlučnost motoru a podle toho řídí režim motoru.
Tlačítka tempomatu jsou fakt vopruz, to soudruzi nezvládli.
Já mám dost problém s udržením řízení, auto není moc citlivé na řízení a řízení jde ztuha.
Spotřeba 7litrů odpovídá průměru, je to opravdu slušný žrout.
03.06.2008 | 14:00:01 | kutil Reagovat