Recenze Hyundai Santa Fe I
“Praktické, uspokojí, nenadchne.”

Autor recenze: Kaši (49 let),
Hlavní město Praha
všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2004 Typ motoru:2.4 Stav km při koupi:230 000 km Stav km nyní:250 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:ojetý Jak dlouho auto používáte? 1 rok Palivo: Benzín Průměrná spotřeba: 10 l/100 km Vloženo: 20. 6. 2019

Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 7.0

Spolehlivost

7
 

Jízdní vlastnosti

8
 

Komfort

10
 

Provozní náklady

3
 

Náhradní díly

7
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Předchozí auto: Nissan Patrol K260

Koupili byste další auto tohoto výrobce? nevím

Silné stránky

Docela bytelné auto, na podvozku nešetřili.
Trvalý pohon 4x4

Slabé stránky

Nerovnoměrná koroze, některé díly od výroby špatně
Motor má větší spotřebu oleje
Některé méně běžné ND nelze sehnat
Slabá visko spojka a absence uzávěrky a redukce

Závady a opravy na autě

Opravy po zakoupení - nové rozvody, výměna tlumičů, výměna brzd kotoučů, stabilizátor přední nápravy, ošetření koroze podvozku celkem cca 40tis. Za provozu závada elektroniky motoru - snímač klikové hřídele (odtah) a snímač ABS.


Hodnocení a zkušenosti s autem

Moje první SUV po celé řadě off road aut. Benzínový motor (107kW, licence Mitshubishi) je docela svižný, v kombinaci s trvalým pohonem všech kol je auto při nižších rychlostech docela dynamické. Ve 130km/h už lenoch. Spotřeba minimálně 10l/100km a také olej potřeba hlídat a dolévat. Auto má trvalý pohon všech kol s jedním dvojitým diferenciálem vpředu který pohání přední kola a kardan zadní nápravy, a vzadu druhý dif samosvorný. A ještě visko spojku od výstupu převodovky k zadnímu pohonu - žádná elektronika. Na silnici i za mokra či v prachu málokdy protočí kola, a v terénu není třeba nic zapínat. To je proti klasickému terénnímu autu určitá výhoda, už párkrát zamykal na Patrolu ruční odpojovače přední nápravy až v bahně, když podcenil jeho hloubku.. ale visko spojka která má nahradit uzávěrku je slabá. Na silnici dobré auto, lehký terén také zvládne.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit:


Komentáře uživatelů k recenzi Hyundai Santa Fe

Vložit komentář