Autorecenze Mercedes-Benz 190 diesel - Vůz, který i přes své stáří zachovává kvalitu a majitele těší -) - hodnocení, spolehlivost, silné a slabé stránky, závady, zkušenosti, komentáře - recenze Mercedes-Benz 190
 
 

Recenze Mercedes-Benz 190 2 D
“Vůz, který i přes své stáří zachovává kvalitu a majitele těší -)”

Autor recenze: Pepa N (27 let),
Jihočeský kraj
všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:1992 Typ motoru:diesel Stav km při koupi:117 000 km Stav km nyní:250 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:ojetý Jak dlouho auto používáte? 10 let Palivo: Diesel Průměrná spotřeba: 7 l/100 km Vloženo: 3. 11. 2012

Hodnocení inzerátu: 21 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 7.6

Spolehlivost

9
 

Jízdní vlastnosti

8
 

Komfort

7
 

Provozní náklady

7
 

Náhradní díly

7
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Koupili byste další auto tohoto výrobce? nevím

Silné stránky

Kvalita použitých originálních dílů
Image značky
Pohodlí při cestování
Provozní náklady
Dostupnost náhradních dílů a jejich cena

Slabé stránky

Letargický motor 2 D
4 st. převodovka
Znaky vozu si říkají o urvání

Závady a opravy na autě

Opotřebení ramen přední nápravy. (3x)
Opotřebení čepů řízení. (3x)
Oprava alternátoru.
Seřízení sbíhavosti.
Výměna žhavicích svíček (3x).
Výměna hardy spojky) + uložení kardanu (s touto skrytou závadou auto koupeno).
Výměna urvaných znaků (parkování na sídlišti)


Hodnocení a zkušenosti s autem

"Baby Benz" si zanechal klasický design, subjektivně působí nadčasově. Ze zkušenosti musím reflektovat, že i po letech vzbuzuje respekt a díky image značky je poněkud nadhodnocován.
Interiér působí až příliš střízlivě, základní výbava vozu je chudá, absence otáčkoměru mi trochu vadí, okna manuální. Sedadla jsou široká bez výraznějšího vedení, vcelku pohodlná, na zadních sedadlech chybí opěrky hlavy :-(
volant je na dnešní poměry velký, až traktoroidní, příjemně padne do ruky, ovládání směrovek i stěračů je jedinou masivní otočnou pákou. Plasty v interiéru vycházejí z technologií z 80 let, jsou ale poměrně kvalitní, pouze plasty pásů mají po 20 letech tendenci k povrzávání, interiér je jinak neopotřebovaný.
Příď vozu je dosti dlouhá a vůz působí při řízení větším, než je ve skutečnosti (přibližně Octavia-sedan). Při jízdě je vůz VELMI stabilní, je téměř nemožné ho dostat na suché vozovce do smyku, při opotřebení zadní nápravy po mnoha letech užívání má záď tendenci lehce "plavat" (některé díly jsou stále původní). Vůz má z pohledu modernějších aut ohromný "rejd", otočíte se téměř a místě, posilovač řízení je lehce předimenzovaný, ale má žena si pohodlí při parkování pochvaluje. Parkování znepříjemňuje horší výhled z vozu a malá zpětná zrcátka (levé je zmenšeno).
Klasická koncepce zadního pohonu je v zimě nebezpečná. Smyk přichází nenápadně a těžko se s ohledem na hmotnost vozu vyrovnává. Kvalitní pneumatiky jsou podmínkou, doporučuji proto v zimě zatížení kufru, spotřeba-nespotřeba.
Motor 2 D s 55kw je pro tento robustní vůz slabý, má ale velký kroutící moment. Jeho charakter je těžkopádný - ve spojení se 4 st. převodovkou je postaráno o "volhovitou" akceleraci, přičemž je zbytečné vozu přišlapovat do podlahy, opravdu nebude rychleji předjíždět. Spotřeba je ale při klidné jízdě příznivá. Okrsky nezvládá příliš dobře - přední část je těžká, vůz se nerad vrhá do ostrých zatáček a při svižné jízdě trpí brzdy (kotoučové jsou i vzadu). Delší cestování si ale užijete kvůli skvělému odhlučnění a perfektnímu podvozku zvládající i větší výmoly.
Antikorozní úprava je skvělá - koroze napadla lehce pouze lemy kufru pod těsněním a lemy zadních blatníků. Malá bublina na zadních dveřích byla ošetřena amatérsky novým nátěrem.


Doplnění recenze ze dne 04.11.2012

Při koupi vozu byl stav lákavých 117 000 najetých km zcela určitě fiktivní. Dá se odhadnouti, že má vůz cca o 100 000 km více.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 21


Komentáře uživatelů k recenzi Mercedes-Benz 190

Vložit komentář
 

 
 
Nahrávám obrázek...
 
X
  • Mercedes-Benz 190