Autorecenze Peugeot 208 - Ještě, že jsem si ho koupil! - hodnocení, spolehlivost, silné a slabé stránky, závady, zkušenosti, komentáře - recenze Peugeot 208
 
 

Recenze Peugeot 208 1.2
“Ještě, že jsem si ho koupil!”

Autor recenze: martinez (52 let),
Moravskoslezský kraj
všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2017 Typ motoru: Stav km při koupi:0 km Stav km nyní:10 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:nový Jak dlouho auto používáte? 9 měsíců Palivo: Benzín Průměrná spotřeba: 5,8 l/100 km Vloženo: 10. 4. 2018

Hodnocení inzerátu: 7 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 9.0

Spolehlivost

10
 

Jízdní vlastnosti

10
 

Komfort

10
 

Provozní náklady

9
 

Náhradní díly

6
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ano

Silné stránky

uspořádání a vnitřní prostor
řízení
motor
panoramatická střecha
zvuk z cd

Slabé stránky

rádio

Závady a opravy na autě

Závady zatím žádné nebyly. Boural jsem. Kdyby to bylo ve dvěstěšestce, tak by bylo po autě. Tak zůstalo auto pojízdné. Naštěstí. Protože čekání na náhradní díly bylo dlouhé. Následná oprava v značkovém autoservise pak proběhla skoro ihned a velmi kvalitně.


Hodnocení a zkušenosti s autem

Předtím jsem jezdil s peugeotem 206, který byl v základu za stejnou cenu jako 208, 260 000 kč. Dokoupil jsem ale panoramatickou střechu, alu kola, kožený volant, cd přehrávač, zatmavená skla za celkem 35000 kč. Všechno opravdu stojí zato. Příště bych se rozšoupnul i víc.
Mít kožený volant a ne celý z umělé hmoty je pecka, mít panoramatickou střechu je úžasné, hodí se do malého auta, v peugeotu se povedla a zvětšuje krásně prostor. Ne doopravdy, ale opticky. Přehrávač cd je sice v odkládacím prostoru, ale poskytuje supr zvuk z šesti reproduktorů. ten si můžete v autě upravovat i posunovat. Rádio hraje mizerně. Dokonce hůř než ve dvěstě šestce. A stanice jsou stejně mizerné jako ve dvěstěšestce. Z flešky je zvuk pěkný.
Dnes už v nabídce konfigurace cd přehrávač snad ani není. Přitom zvuk je jasně nejlepší a cdéčka se snad v autech poslouchají... Taky je to nefér vůči těm, co ta cd nahrávají.
Alu kola autům sluší.
Krom toho mnoho věcí je již oproti 206ce v základu. Např. dálkové centrální zamykání. No to je luxus. Elektrické stahování oken. No né... Klimatizace. Halalí... Sedmipalcová dotyková informační multifunkční obrazovka. Modrá! Pak samozřejmě abs a nějaké další systémy.
Design vozu je jako vždy nadčasový. Francouzi to prostě umí a já doporučuji si vůz vylepšit a vybarvit, aby se líbil. Tady se kromě kol, střechy nabízí i krásné barvy, které se předtím v dané kategorii vůbec nenabízely.
Mě přesvědčil i zevnitř. Budíky nad malým volantem - to je paráda, která se peugeotu fakt povedla. To přineslo i vyvýšené sezení, které ocení nejen ženy (kvůli výhledu). Ale také prostor.
Místa je tu opravdu dost.
Co se týká jízdy, tak motor je tříválcový, výkon přes osmdesát koní. To je o dvacet víc než u 206ky. Je rozhodně tišší a výrazně pružnější, výkonější, spotřebu mám momentálně 5,8 l za 10000km. Nevím, co všichni mají proti tříválcům.
Motor se časem výrazně zlepšuje. V nějakých testech dosahuje po zajetí i devadesát koní. Opravdu, to zlepšení je znát i v nízkých otáčkách. Jezdí hezky. S malým volantem se auto příjemně ovládá.
Více jsem si musel zvykat na citlivé a elektronicky nastavené brzdy. Ale partnerce to zase žádné problémy nečinilo. Spíš je chválila. Řazení se mi zdá u pětky dlouhé. Jinak v pohodě.
Závěrem: Já jsem s tím autem moc moc spokojen, přál bych vám, aby i vy jste si koupili auto, které se vám bude takto líbit. A je to jedno, jestli je to Peugeot nebo cokoli jiného.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 7


Komentáře uživatelů k recenzi Peugeot 208

Vložit komentář