Recenze Subaru Forester 2.0D
“Auto pro chlapa, který preferuje "subaráckou" radost z jízdy před nabubřelostí některých předražených leštěnek”

Autor recenze: František (44 let),
Pardubický kraj
všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2011 Typ motoru:Boxer Stav km při koupi:9 km Stav km nyní:1 450 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:nový Jak dlouho auto používáte? 1 měsíc Palivo: Diesel Průměrná spotřeba: 6,7 l/100 km Vloženo: 31. 3. 2012

Hodnocení inzerátu: 26 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 8.8

Spolehlivost

9
 

Jízdní vlastnosti

10
 

Komfort

9
 

Provozní náklady

9
 

Náhradní díly

7
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Předchozí auto: Volkswagen Passat 2.5 TDi V6

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ano

Silné stránky

Poměr cena/výkon
Tichý motor+spotřeba nafty
Jízdní vlastnosti
Prostornost a výhled z vozu
Radost z jízdy
Vyšší posez

Slabé stránky

Plechový zvuk předních dveří
Absence kvalitního automatu
Zastaralý palubní počítač

Závady a opravy na autě

Bez závad


Hodnocení a zkušenosti s autem

Auto mám zatím krátce, nicméně rád se podělím o dosavadní zkušenosti. Vůz jsem kupoval zcela nový v Subaru Brno-mohu doporučit. Udělali mi výbornou cenu (nafta za cenu benzínu) a chovali se jako profíci.

První co mě nadchlo byly jízdní vlastnosti, schopnost "žehlit" kvalitní české silnice, chování vozu v zatáčkách a jakási opravdová radost z jízdy. K tomu tichý motor, spousta prostoru a dobrý výhled z vozu.

Druhý pozitivním šokem je spotřeba vozu, kdy jsem i se syrovým autem jel ze Svitav do Brna se spořebou 5,4 litru/100km (normální jízda). Podobnou spotřebu jsem měl i při cestě do Trutnova a Liberce 5,8 litru/100km. I při razatní jízdě nad limity, ve městě a po dálnici se vejdete do 7 litrů/100km.

Co se mi nelíbí je zvuk předních dveří /plechovost/, ovládání a funkce palubního počítače a více by se mi také zamlouvala kvalitní automatická převodovka.

Auto jsem zkoušel i na polňačkách a loukách se zbytky sněhu. Opět velmi pozitivní zkušenost-projede i to co byste nečekali.
Doplnění recenze ze dne 02.04.2012

Stav km nyní: 1 500 km

Pro doplnění: Tento model Forestera se vyrábí od roku 2008, prošel několika modernizacemi /změny na motoru, úpravy na podvozku-zmenšení náklonu vozidla v zatáčkách, lepší ošetření výfukového potrubí proti rezivění atd/. Dnes by to měl být téměř "vychytaný" vůz. Jak se říká - "Nekupuj úplně nový model, počkej až odstraní mouchy".

Auto stále zajíždím, jde lehčeji, lépe akceleruje, prostě "ožívá". Zkoušel jsem jej v těchto dnech v prudkém větru s deštěm a sněžením-opět bez problémů-velmi jisté chování na silnici.Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 26


Komentáře uživatelů k recenzi Subaru Forester

Vložit komentář

Doplnění recenze

Ahoj všem, právě jsem se vrátil z Chorvatska a Slovinska z "dobrodružné" dovolené zahrnující moře, hory i řeky. Auto obstálo na jedničku a jednoznačně jej doporučuji pro všechny nadšence milující přírodu. Pozitiva: komfortní podvozek, prostornost, jednoduchost, výhled, motor+spotřeba, chování v zatáčkách a v terénu, ani po 1200 ujetých kilometrech jsem necítil bolesti zad, majitelé vozů Subaru se na cestách zdraví!
Negativa: nejezděte v 5 ti lidech, s boxem na střeše je auto na dálnicích poměrně hlučné, automat by se místy hodil. Mám najeto 11 000,- zatím a doufám, že ještě dlouho bez závad. Pěkný den! F

25.08.2012 | 11:48:51 | František  | 78.80.177.* Reagovat