Osobní
Terénní
X
Daewoo
Tacuma
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nebyla nalezena žádná vozidla odpovídající Vašemu výběru.

Daewoo Tacuma - historie značky auta


Daewoo Tacuma je kompaktní MPV vyráběné v Jižní Koreji automobilkou GM Daewoo od roku 2000. Auto se od roku 2008 vyrábí již jen v Uzbekistánu a Vietnamu, zatímco do té doby se kromě Koreji vyráběl v dalších zemích jako Polsko či Rumunsko.
Auto bylo vyvinuto pod kódovým označením U100. Bylo navržené známou italskou designérskou společností Pininfarina, jež má na svém kontě poměrně velké množství vozů z moderní historie automobilismu.
Daewoo Tacuma je založené na původním kompaktním voze Daewoo Nubira J100.
Po stažení značky Daewoo z většiny exportních trhů bylo auto prodáváno jako Chevrolet, a jeho název se přizpůsobil v závislosti na trhu. Tacuma je tak známá také pod názvy jako Chevrolet Tacuma, Chevrolet Rezzo, Chevrolet Vivant či Daewoo Rezzo. Jako Chevrolet Vivant byl vůz známy například v Jižní Africe či na trzích Jižní Ameriky.
Tacuma byla dodávána s 1.6 L nebo 2,0 L motorem. 1,8 L motor přibyl v nabídce o něco později a zůstal tam až do roku 2005. Auto je k dispozici s pětistupňovou manuální nebo čtyřstupňovou automatickou převodovkou. Standardní Tacumy mají kapacitu až pět cestujících, ale na jihokorejský trh byla zavedena také sedmimístná verze tohoto auta. Maximální objem zavazadlového prostoru vozu Tacuma je 1425 L.
Daewoo Tacuma - historie značky auta (dokončení článku)  »