Lancia Phedra

>> zpět na Lancia
Lancia

Auta značky Lancia:

 • Evalia
 • Flaminia
 • Flavia
 • Gamma
 • MUSA
 • Prisma
 • Stratos
 • Thema
 • Thesis
 • Voyager
 • Zeta

Lancia Phedra - historie značky auta

Lancia Phedra logo značky Lancia Phedra je velkoprostorové rodiné auto (MPV) patřící do skupiny vozů zvaných Eurovan. Eurovan je označení rodiny velkých MPV značek Citroën, Peugeot, Fiat a Lancia, vyráběných ve společně vlastněné továrně Sevel Nord ve Francii jako společný projekt koncernu PSA a Fiatu. Lancia Phedra byla pojmenována na počest řecké mytologické postavy "Faidra". Historie auta probíhala v letech 2002-2010, poté jej nahradil Lancia Voyager.
Eurovan první generace byl představen v roce 1994. První generací Eurovan od Lancie byl model Zeta, Phedra představovala až druhou generaci tohoto MPV. Auta Eurovan jednotlivých značek se liší mezi sebou jenom nepatrně. Jak po technické, tak po vizuální stránce, sdílejí většinu mechanických prvků i strukturu karoserie. Rozdíly spočívají především v rozdílných mřížkách, zadních světlech, v krytech kol či různých úrovní výbavy.
V říjnu 1998 prošly Eurovany mírným faceliftem, což v konečném důsledku hlavně znamenalo, že řadicí páka byla nyní montována na palubní desce a nikoli v podlaze. Ruční brzda už není uprostřed, ale na levé straně sedadla řidiče (u dveří), a to z toho důvodu, kdyby řidič chtěl odstranit středovou konzoli a otevřít tak průchod mezi předními sedadly. »  Lancia Phedra - historie značky auta (dokončení článku)  »

Lancia Phedra - vyberte si ojeté auto z nabídky autobazarů:

Lancia Phedra 2.0 HDI, digi.klima, 7 sedaček Lancia Phedra 2.0 HDI, digi.klima, 7 sedaček

ABS, AirBag 8x, Alu kola, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna, Imobilizér, Klimatizace dig. dvouokruhová, Ostřikovač světel, Palubní počítač, Proti

99 999,- Kč

Lancia Phedra 2.2 JTD AUTOMAT Lancia Phedra 2.2 JTD AUTOMAT

ABS, AirBag 8x, Alu kola, Centrální zam. dálkově, Elektrická okna, Imobilizér, Klimatizace digitální, Palubní počítač, Protiskluzový systém ASR, Převo

99 900,- Kč

Autosalony a autobazary Lancia:

AF Centrum - prodej vozů Fiat, Alfa Romeo, Jeep

Autorizovaný prodejce vozů Alfa Romeo, Jeep, Fiat a Fiat Professional. Servis vozidel, lakování vozidel. Prodej ojetých vozů všech značek. V našem

www.afcentrum.cz | Ostrava, Výstavní 1130/119

Lancia Phedra - historie značky auta (dokončení článku)

V roce 2002 byla zahájena druhá generace vozů Eurovan, kde již figuruje Lancia Phedra. Auto má následující rozměry: rozvor 2823 mm, délka 4726 mm, šířka 1854 mm, výška 1752 mm, objem zavazadlového prostoru 225 - 2948 l, hmotnost auta 2405 - 2610 kg a objem nádrže 80 l. Rozvor náprav nebyl oproti první generaci upravován, ale jinak se zvýšily všechny ostatní vnější rozměry. Nárůst v délce o téměř 30 cm výrazně posílil vnitřní objem auta.
Šestiválcový motor auta o výkonu 94 kW ovládá 6-ti stupňová manuální převodovka. Auto získalo mnohem temperamentnější a modernější vzhled, zahrnující i palubní desku s centrálně namontovanými měřáky. Rozdíly mezi jednotlivými verzemi byly nyní výraznější nejen v oblasti různě barevných motivů interiéru, ale i v exteriéru. Lancia tak byla spolu s Fiatem mírně širší než auta francouzského koncernu PSA. A Lancia Phedra byla navíc delší než ostatní Eurovany.

Na závěr pár statistických údajů

V naší databázi je celkem 3 inzerátů vozidel značky Lancia Phedra.

Pro zajímavost, nejdražší auto značky Lancia Phedra v naší databázi je vozidlo Lancia Phedra 2.0 HDI, digi.klima, 7 sedaček, r.v. 2009. Cena, kterou za toto vozidlo prodejce v inzerátu požaduje je 99 999,- Kč.

Nejnovějším inzerátem značky Lancia Phedra z naší nabídky, je inzerát na prodej auta Lancia Phedra 2.0 HDI, digi.klima, 7 sedaček, r.v. 2009. Chcete-li si pořídit svůj vlastní vůz značky Lancia Phedra, tak toto auto může být vaše za 99 999,- Kč.