Land Rover

>> zpět na značky
Land Rover

Auta značky Land Rover:


Land Rover - historie značky auta

Land Rover logo značky Land Rover je výrobce terénních vozidel 4x4 se sídlem ve městě Gaydon v Anglii. Nyní je ve vlastnictví indické automobilky Tata Motors. Spolu se značkou Jeep je Land Rover jedním z nejdéle fungujících výrobců offroadů na světě.
Historie značky Land Rover začíná po druhé světové válce, kdy šéfkonstruktér britského Roveru Maurice Wilks (1904 - 1963) zakoupil pro potřebu svého statku v Anglesey vysloužilý armádní Willys Jeep. I když byl s tímto vozidlem spokojen, přeci jen potřeboval více všestranný automobil, který by mohl používat nejen pro silniční dopravu, ale také v terénu, nebo jako lehký traktor. Kromě toho firma Rover hledala v poválečném období náhradní výrobní program a čtyřkolka pro farmáře se zdála být lepším řešením nežli malý levný osobní automobil.
Se svým bratrem Spencerem tak poprvé navrhli a vyrobili první Land Rover, postavený na podvozku vojenského Jeepu. Protože po válce byl stále nedostatek oceli, která byla kvůli přísunu zahraničních peněz do britské ekonomiky na příděl, použili na karoserii hliníkovou slitinu, která se za války používala pro výrobu letadel. Tento materiál byl navíc lehčí a odolnější proti korozi. Také díky tomu si Land Rover časem vybudoval reputaci vozidla, které dlouho vydrží i v těch nejtěžších podmínkách. Motor a převodovka pocházeli z Roveru. Automobil byl řešen jako trvalá čtyřkolka, ale bez mezinápravového diferenciálu. Aby nedošlo k poškození převodového ústrojí na zpevněném povrchu, byl vůz opatřen volnoběžkami předních kol. »  Land Rover - historie značky auta (dokončení článku)  »

Land Rover - vyberte si ojeté auto z nabídky autobazarů:

Land Rover Range Rover Evoque R-Dynamic SE D180 4x4 automat Land Rover Range Rover Evoque R-Dynamic SE D180 4x4 automat

ABS, AirBag 6x, Alarm, Alu kola, Asistent-nouzového brždění, Centrální zam. klíčem, Dětská sedačka Isofix, EDS, Elektrická okna, Handsfree, Imobilizér

1 479 000,- Kč

Land Rover Range Rover Evoque R-Dynamic S P200 4x4 automat Land Rover Range Rover Evoque R-Dynamic S P200 4x4 automat

ABS, AirBag 6x, Alarm, Alu kola, Asistent-nouzového brždění, Centrální zam. klíčem, Dětská sedačka Isofix, EDS, Elektrická okna, Handsfree, Imobilizér

1 373 251,- Kč

Land Rover Freelander 1.8i 68kW KLIMA 4x4 Land Rover Freelander 1.8i 68kW KLIMA 4x4

ABS, AirBag 2x, Elektrická okna, Imobilizér, Klimatizace manuální, Pohon 4x4, Převodovka manuální, Rádio přijímač, Servo, Skla tónovaná, Střecha panor

135 000,- Kč

Land Rover Range Rover Evoque TD4 CZ MY16 HSE Dynamic TOP Land Rover Range Rover Evoque TD4 CZ MY16 HSE Dynamic TOP

Asistent-parkovací, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna, Handsfree, Kamera parkovací, Klimatizace digitální, Palubní počítač, Podvozek regulace tuh

545 446,- Kč

Land Rover Range Rover Evoque S D150 4x4 automat Land Rover Range Rover Evoque S D150 4x4 automat

ABS, AirBag 6x, Alarm, Alu kola, Asistent-nouzového brždění, Centrální zam. klíčem, Dětská sedačka Isofix, EDS, Elektrická okna, Handsfree, Imobilizér

1 169 576,- Kč

Autosalony a autobazary Land Rover:

B of B cars s.r.o

Adresa nové provozovny

www.bofb.cz | OSTRAVA-KUNČIČKY, Vratimovská 68834

GP Cars

-prodej nových a ojetých vozů všech značek-dovoz vozů všech značek z EU-leasing,úvěr-výhodné pojištění-výkup vozu v hotovosti-možnost protiúčtů-po-ne

www.gpcars.cz | Vestec, Na Spojce 472

SIMIX motors

prodej nových automobilů, prodej ojetých automobilů, prodej originálních náhradních dílů, prodej nových autodílů, prodej použitých autodílů, dovoz na

www.simix.cz | Praha 8 - Karlín, Rohanské nábřeží 693/10 (budova Rustonka)

Land Rover - historie značky auta (dokončení článku)

Prototyp se začal vyrábět na jaře roku 1947 a v létě byl již dokončen. V roce 1948 byl vůz představen na autosalonu v Amsterdamu. O auto byl obrovský zájem, a tak začaly brzy vznikat i další karosářské verze. První z nich byl Station Wagon, vůz s dřevěnou konstrukcí budky, který našel uplatnění i ve službách UNICEF.
Původně byl termín Land Rover jen názvem tohoto jednoho konkrétního vozidla, ale později byla založena samostatná společnost, která se zabývá vývojem a výrobou těchto vozidel s pohonem čtyř kol.
V roce 1951 došlo k první významnější obměně Land Roveru. Původní rozvor 80 palců byl prodloužen na 86 palců, čímž se ložná plocha zvětšila o 25 %. Dále byla provedena instalace různých doplňků, topení, rádia apod. V roce 1957 Land Rover dostal nový motor - dvoulitrový diesel, kvůli němuž se musel opět prodloužit rozvor náprav na 88 palců u základní a 109 palců u prodloužené verze. Druhá série měla také širší rozchod kol.
Land Rover se stal velmi úspěšnou značkou. V roce 1958 oslavila automobilka velký úspěch. Za necelých 10 let výroby se vyrobilo 200 000 kusů vozidel Land Rover. Roční produkce dosahovala v té době 30 000 kusů. Do roku 1966 vyrobil Land Rover už půl milionu vozidel.
Důležitým milníkem byl kontrakt pro britskou armádu, pro kterou vznikla řada speciálně upravených vozů. V roce 1971 přišla na svět třetí série a o osm let později se objevily verze s vidlicovým osmiválcem a o objemu 3,5 l. V té době již kontruktéři vyvíjeli nový model - (na tu dobu) luxusní Range Rover. Model Range Rover představoval revoluci v automobilovém průmyslu. Šlo o vozidlo, které kombinovalo luxusní automobil, ale zároveň si stále uchovávalo prvotřídní průchodnost terénem. Dnes je tato kombinace běžná (označuje se zpravidla jako SUV), ale tehdy to byl jedinečný automobil, který neměl konkurenci a stal se prodejním bestsellerem.
Po uvedení modelu Discovery v roce 1989, který byl mezistupeň mezi Land Roverem a Range Roverem, byla potřeba pro původní Land Rover vymyslet nové označení. Land Rover se tedy od roku 1990 prodává pod označením Defender. Modelová řada se skládá ze tří základních verzí, které se liší délkou rozvoru náprav v palcích, a to 90, 110 a 130. Za šedesát let produkce bylo vyrobeno přes 1,8 milionu Defenderů. Tři čtvrtiny z nich jsou podle tvrzení firmy Land Rover stále v aktivním provozu.
V roce 2004 byla představena studie Range Stormer. Podle Land Roveru jde o nejsportovňejší model, jaký kdy společnost vyrobila. Byl na něm odprezentován systém Terrain Response, který si nechal Land Rover patentovat. V tomto systému je možno si vybrat pět režimů, podle terénu na kterém se jede (Na silnici, Sníh/led a bláto, Vyježděné koleje, Písek, Kamení). Tomuto patentu se dodnes žádná automobilka nepřibližuje.
Společnost Land Rover vystřídala několik majitelů, včetně British Leyland, British Aerospace a BMW. V roce 2000 BMW prodalo Land Rover koncernu Ford Motor Company. V roce 2008 Ford oznámil, že má v úmyslu Land Rover prodat, což se také stalo a Land Rover koupila indická společnost Tata Motors za 2,3 miliardy USD.
Land Rover si zahrál i v řadě známých filmů, jako např. ve filmu Tomb Raider, Judge Dread, nebo ve filmu o lvici Else.

Na závěr pár statistických údajů

V naší databázi je celkem 176 inzerátů vozidel značky Land Rover. Mezi těmito inzeráty jsou nejčastěji ojetá auta Range Rover Sport, Discovery, Freelander, Range Rover Evoque a Range Rover Velar. Během včerejšího dne hledali zájemci o tuto značku nejčastěji auto inzeráty modelů Range Rover, Freelander, Discovery, Defender a Range Rover Velar.

Pro zajímavost, nejdražší auto značky Land Rover v naší databázi je vozidlo Land Rover Range Rover 3,0 I6 Turbo Autobiography, r.v. 2020. Cena, kterou za toto vozidlo prodejce v inzerátu požaduje je 3 589 000,- Kč.

Nejnovějším inzerátem značky Land Rover z naší nabídky, je inzerát na prodej auta Land Rover Range Rover Evoque R-Dynamic SE D180 4x4 automat, r.v. 2020. Chcete-li si pořídit svůj vlastní vůz značky Land Rover, tak toto auto může být vaše za 1 479 000,- Kč.