MAN

>> zpět na značky
MAN

Auta značky MAN:

  • L2000
  • TGA
  • TGL
  • TGM
  • TGS
  • TGX

MAN - historie značky auta

MAN logo značky Společnost MAN SE je německý strojírenský holding. Název MAN je zkratkou pro Maschinenfabrik Augsburg-Nürnberg.
Skupina MAN se zabývá výrobou autobusů a nákladních automobilů, díky kterým je známá, dále výrobou vznětových motorů a diesel-elektrických agregátů, turbomotorů, průmyslových strojů a poskytováním dalších službeb.
Historie společnosti MAN začíná sloučením Maschinenbau-AG Nürnberg (zal. 1841) a Mashinenfabrik Augsburg AG (založeno roku 1840) do společnosti Vereinigte Maschinenfabrik Augsburg und Maschinenbaugesellschaft v roce 1898. Současné jméno získala firma MAN v roce 1908. »  MAN - historie značky auta (dokončení článku)  »

MAN - vyberte si ojeté auto z nabídky autobazarů:

Autosalony a autobazary MAN:

NAVARA ABROLLKIPPER a.s.

prodej ojetých automobilů, pojištění, leasing

www.navara.cz | Pohořelice, Znojemská 1625

TomakoTrade s.r.o.

prodej nových automobilů, prodej ojetých automobilů, prodej havarovaných automobilů, prodej použitých autodílů, dovoz na objednávku

www.tomakotrade.eu | Liberec, Švermova 268/76

MAN - historie značky auta (dokončení článku)

Do společnosti MAN patří čtyři skupiny:
MAN Nutzfahrzeuge AG - Až 61% obratu této společnosti zajišťuje produkce nákladních automobilů. Dále vyrábí autobusy, motory a součástky. Více než pětinu obratu je tvořeno také poskytováním servisu. Celkový obrat skupiny MAN je tvořen z poloviny právě produkcí firmy MAN Nutzfahrzeuge AG, přičemž 88% uskutečněných obchodů se provádí na evropském trhu.
MAN B&W Diesel AG - výroba vznětových a spalovacích motorů pro lodě, lokomotivy, průmyslové stroje a také elektrárny.
MAN Turbo AG – výroba turbomotorů a turbín pro průmysl a energetiku.
MAN Ferrostaal AG – zajišťování průmyslových služeb – projektování, dodávky a montáž ocelových konstukcí aj. Tvoří cca 20% celkového obratu MAN AG.
V minulosti (1921- 1963) byla ještě pátá skupina - MAN Ackerdiesel, která se zabývala produkcí traktorů a zemědělských strojů.
Sídlem největšího podniku skupiny MAN je Mnichov. Do skupiny MAN užitková vozidla, patří - nákladní auta a autobusy značky MAN a autobusy NEOPLAN. V Německu se nachází další tři výrobní podniky - v Norimberku, Salzgitteru a Plavně (Plauen).
Dále, mimo Německo, jsou výrobní závody ve Vídni a rakouském Štýru, v Poznani, Starachowici a Krakově v Polsku, v Ankaře v Turecku, a mimo Evropu v Olifantsfonteinu a Pinetownu v Jihoafrické republice, v Púně v Indii, a nakonec v Querétaru v Mexiku. V České republice jako výhradní importér produktů společnosti MAN Nutzfahrzeuge AG působí MAN užitková vozidla Česká republika spol. s.r.o.
Společnost MAN v roce 2009 vyexpedovala 40 535 nákladních automobilů, což je o 58% méně než v roce 2008 (96 478 kusů). Celkový obrat společnosti klesl o 44% na 5,1 mld. € a hospodářský výsledek v důsledku hospodářské krize klesl o 1 126 mil. € na – 89 mil. €.
Trhu s autobusy se hospodářská krize dotkla méně, přesto se objem registrovaných vozidel snížil téměř o 12% - přibližně na 30 500 kusů. Největší pokles zaznamenal trh se zájezdovými autobusy (– 31%), dále trh s meziměstskými autobusy (– 13,5 %). Naopak segment městských autobusů zaznamenal mírný nárůst téměř o 4 %.
Celkově se podíl společnosti MAN užitková vozidla v oblasti obchodu s autobusy zvýšil z 12,8 % na 14,8 %. V roce 2009 bylo zákazníkům vyexpedováno 6 232 autobusů a obrat tak klesl o 14 % na 1,3 mld. €.
V roce 2010 oslaví společnost NEOPLAN 75. výročí vzniku.
Společnost MAN je dnes jedním z hlavních výrobců strojů, nákladních aut a dalších dopravních prostředků v Evropě. MAN v roce 2008 zaměstnával 51 000 zaměstnanců, kteří zajišťovali výrobu a prodej ve 120 zemích světa.
Akcie společnosti MAN patří do německého burzovního indexu DAX.
Společnost MAN si zakládá na svých prověřených výrobních procesech a dvěstěpadesátileté tradici, která zajišťuje kvalitu a spokojenost koncového zákazníka.
Čtyřmi základními pilíři společnosti jsou – spolehlivost, inovace, dynamická síla a otevřenost.

Autorecenze.cz
  • Uživatelské recenze a auto testy MAN

Na závěr pár statistických údajů

V naší databázi je celkem 261 inzerátů vozidel značky MAN. Mezi těmito inzeráty jsou nejčastěji ojetá auta TGX, TGS, TGL, TGM a TGA.

Pro zajímavost, nejdražší auto značky MAN v naší databázi je vozidlo MAN TGS 26.470 6x2 valník+HR, r.v. 2023. Cena, kterou za toto vozidlo prodejce v inzerátu požaduje je 7 224 900,- Kč.

Nejnovějším inzerátem značky MAN z naší nabídky, je inzerát na prodej auta MAN LE 18.220 4X4 HÁKOVÝ NOSIČ KON, r.v. 2006. Chcete-li si pořídit svůj vlastní vůz značky MAN, tak toto auto může být vaše za 699 000,- Kč.