Mitsubishi

>> zpět na značky
Mitsubishi

Auta značky Mitsubishi:

 • ASX
 • Canter
 • Cordia
 • Cosmos
 • Diamante
 • Eclipse
 • Expo
 • Galloper
 • L300
 • L400
 • Montero
 • Santamo
 • Sapporo
 • Sigma
 • Space Gear
 • Space Runner
 • Space Wagon
 • Starion
 • Tredia

Mitsubishi - historie značky auta

Mitsubishi logo značky Společnost Mitsubishi je japonská firma, kterou založil v roce 1870 Yataro Iwasaki (1834 – 1885). Šlo zpočátku o loďařskou společnost, ale vzápětí se přidala i těžba uhlí. Postupně byly zakládány nové dceřinné společnosti a divize. Proto Mitsubishi můžeme najít v mnoha odvětvích od výroby vlaků, lodí a letadel, až po výrobu papíru, skla, oleje apod. Mitsubishi nalezneme také v bankovním sektoru nebo pojišťovnictví. Název firmy vznikl spojením dvou slov Mitsu a Bishi, které se dají volně přeložit jako "Tři diamanty".
V roce 1917 byla založena společnost Mitsubishi Motors, a ta začala s výrobou automobilů. Jako první byl vyroben vůz označený jako Model-A. Jednalo se o kopii italského Fiatu Tipo 3 a byl to první sériově vyráběný japonský automobil. Nepočetná skupina zákazníků v Japonsku, která si v té době mohla dovolit automobil, dávala přednost zámořským značkám, takže tento vůz nebyl příliš úspěšný a tak první model Mistubishi zůstal nadlouho i jediným.
Dalším modelem Mitsubishi byl model PX-33 vyrobený v roce 1934. Jednalo se o luxusní vůz s pohonem 4x4. Za 4 roky byly vyrobeny dva prototypy a dvacet sériových vozů. Model-A byl dlouhý 3 830 mm, široký 1 620 mm a vysoký 2 070 mm. Rozchod kol byl 1 400 mm a rozvor 2 727 mm. Automobil měl 1 300 kg vážící zážehový motor o objemu 2 765 ccm3 s výkonem 26 kW (35 koní) a byl chlazený vodou. Replika tohoto vozu, vyrobená v roce 1972 je dodnes vystavena v muzeu "Mitsubishi Auto Gallery" ve městě Okazaki v Japonsku. O tři roky později, v období militarizace země, z něho vznikl japonský amádní "džíp", vojenské terénní auto s výbornými jízdními vlastnostmi. »  Mitsubishi - historie značky auta (dokončení článku)  »

Mitsubishi - vyberte si ojeté auto z nabídky autobazarů:

Mitsubishi ASX 1.3 6MT M-HYBRID INTENSE+ TEMP Mitsubishi ASX 1.3 6MT M-HYBRID INTENSE+ TEMP

AirBag 6x, Asistent-brzdový, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna 2x, Kamera parkovací, Klimatizace manuální, Převodovka automatická, Připojení - Bl

576 818,- Kč

Mitsubishi Space Star 1.2 CVT INSTYLE - TEMP KAM LED Mitsubishi Space Star 1.2 CVT INSTYLE - TEMP KAM LED

ABS, AirBag 6x, Centrální zam. klíčem, Dětská sedačka Isofix, Elektrická okna 2x, Handsfree, Kamera parkovací, Klimatizace manuální, Palubní počítač,

348 562,- Kč

Mitsubishi ASX 1.3 6MT M-HYBRID INVITE+ TEMP Mitsubishi ASX 1.3 6MT M-HYBRID INVITE+ TEMP

AirBag 6x, Asistent-brzdový, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna 2x, Kamera parkovací, Klimatizace manuální, Převodovka manuální, Připojení - Bluet

474 339,- Kč

Mitsubishi Space Star 1.2 CVT INTENSE - TEMP KAM LED Mitsubishi Space Star 1.2 CVT INTENSE - TEMP KAM LED

ABS, AirBag 6x, Centrální zam. klíčem, Dětská sedačka Isofix, Elektrická okna 2x, Handsfree, Kamera parkovací, Klimatizace manuální, Palubní počítač,

340 298,- Kč

Mitsubishi Space Star 1.2 CVT INVITE - TEMP KAM LED Mitsubishi Space Star 1.2 CVT INVITE - TEMP KAM LED

ABS, AirBag 6x, Centrální zam. klíčem, Dětská sedačka Isofix, Elektrická okna 2x, Handsfree, Kamera parkovací, Klimatizace manuální, Palubní počítač,

321 289,- Kč

Mitsubishi Space Star 1.2 CVT INVITE - TEMP KAM LED Mitsubishi Space Star 1.2 CVT INVITE - TEMP KAM LED

ABS, AirBag 6x, Centrální zam. klíčem, Dětská sedačka Isofix, Elektrická okna 2x, Handsfree, Kamera parkovací, Klimatizace manuální, Palubní počítač,

321 289,- Kč

Autosalony a autobazary Mitsubishi:

AutoPalace Spořilov, s. r. o.

...PŘESNĚ VÍTE, CO KUPUJETE... ! Prodej a výkup všech značek !

www.autopalace.cz | Praha 41, Na Chodovci 2457/1

Paukner - MITSUBISHI Č.BUDĚJOVICE

prodej a autorizovaný servis Mitsubishi po - pá: 8,00 - 12,00 13,00 - 17,00 so: 9,00 - 12,00 tel.servis: 386 350 875, 387 433 013

www.paukner.cz | České Budějovice, Rudolfovská 35

Mitsubishi - historie značky auta (dokončení článku)

Během druhé světové války se společnost Mitsubishi zabývala, jako většina japonských průmyslových firem, výrobou pro armádu. Vyráběla bojová letadla, včetně známých a obávaných stíhaček Zero, které zaútočily na americký přístav Pear Harbour. V pozdějších letech války používali letadla Mitsubishi Zero také obávaní sebevražední piloti - kamikadze. V krizi poválečných let musela firma díky velkým problémům hromadně propouštět a podnik restrukturalizovat.
V šedesátých letech 20. století došlo v Mitsubishi k prvnímu významnějšímu poválečnému růstu. Firma byla úspěšná díky masové výrobě mini auta Mitsubishi 500, který se velmi dobře prodávalo a přitáhlo řadu nových zákazníků. Růstu společnosti také pomohlo představení první generace modelu Galant. V roce 1970 byla založena nová společnost Mitsubishi Motors Corporation. Prezidentem nové společnosti se stal Tomio Kubo. Ten chtěl zvýšit export tím, že naváže spolupráci s některou úspěšnou zahraniční automobilkou.
Tou automobilkou se nakonec stal tehdejší americký kolos Chrysler, když koupil 15% akcií společnosti Mitsubishi Motors Corporation. Mitsubishi Galant se pak po úpravách prodával v Americe jako Dodge Colt. Automobilka dále úspěšně expandovala na evropský trh. Úspěchy značky Mitsubishi jsou doloženy také tím, že v roce 1971 činila roční produkce okolo 250 tis. vozů a v roce 1978 to už byl téměř jeden milion.
V 80. letech 20. století se Chrysler dostal do finančním problémů a musel prodat společnosti Mitsubishi kompletně celou australskou pobočku. Ta se přejmenovává na Mitsubishi Motors Australia Ltd a díky japonské finanční injekci se stává největším producentem automobilů v Austrálii. V roce 1982 Mitsubishi konečně vstupil na americký trh pod vlastním názvem a začal tam prodávat modely Tredia, Cordia a Starion.
V letech 1985-1986 firma v Americe expandovala a spolu s Chryslerem postavila ve státě Illinois výrobní podnik Diamond-Star Motors. Na financování výdajů se podílely obě automobilky stejným dílem. V této továrně se pak vyráběly známé automobily Mitsubishi Eclipse, Eagle Talon a Plymouth Laser. V roce 1988 vstoupila korporace Mitsubishi Motors Corporation na světovou burzu a akcie této společnosti se staly veřejně obchodovatelnými.
V motosportu se Mitsubishi zkoušelo prvně prosadit v šedesátých a sedmdesátých letech 20. století, když se tato značka začala účastnit okruhových závodů. Mezi nejvýznamnější úspěchy patří ale účast v rallye a šampionátu WRC, kde už delší dobu jezdí vozy Lancer. Mitsubishi je stále nejúspěšnější automobilkou ve vytrvalostním závodě Paříž-Dakar, kde vítězí s modelem Pajero.

Na závěr pár statistických údajů

V naší databázi je celkem 220 inzerátů vozidel značky Mitsubishi. Mezi těmito inzeráty jsou nejčastěji ojetá auta ASX, Outlander, Lancer, Space Star a Pajero. Během včerejšího dne hledali zájemci o tuto značku nejčastěji auto inzeráty modelů ASX, Outlander, Lancer, Pajero a Carisma.

Pro zajímavost, nejdražší auto značky Mitsubishi v naší databázi je vozidlo Mitsubishi 2.4 PHEV INSTYLE+ KAM TEMP, r.v. 2023. Cena, kterou za toto vozidlo prodejce v inzerátu požaduje je 950 413,- Kč.

Nejnovějším inzerátem značky Mitsubishi z naší nabídky, je inzerát na prodej auta Mitsubishi ASX 1.6 MIVEC, Serv.kniha, r.v. 2016. Chcete-li si pořídit svůj vlastní vůz značky Mitsubishi, tak toto auto může být vaše za 236 000,- Kč.