Subaru

>> zpět na značky
Subaru

Auta značky Subaru:

 • BRZ
 • Baja
 • G3X Justy
 • Levorg
 • Libero
 • Mini
 • SVX
 • Stationwagon
 • Trezia
 • Tribeca
 • Vivio
 • WRX STI
 • XT
 • XV

Subaru - historie značky auta

Subaru logo značky Subaru japonská značka automobilů a zároveň automobilová divize japonského konglomerátu Fuji Heavy Industries. Subaru je japonský název pro hvězdokupu. Tím je inspirováno i logo společnosti, které má ve znaku šest viditelných hvězd souhvězdí Plejád. Zároveň se tím odkazuje na šest původních společností, které společně vytvořily koncert Fuji Heavy Industries. Subaru kromě automobilové a letecké techniky vyrábí také železniční kolejová vozidla, autobusy a další průmyslové výrobky. Hlavní výrobní závod leží 60 km od Tokya ve městě Gumna.
Historie značky Subaru začíná se vznikem letecké výzkumné laboratoře v roce 1917, kterou založil Čikuhei Nakadžima (1884 - 1949). V roce 1932 byla společnost reorganizována a přejmenována na Nakajima Aircraft Company a stala se hlavním výrobcem letadel v Japonsku během Druhé světové války.
Po skončení války byla letecká továrna Nakajima znovu reorganizována, a vzniká společnost Fuji Sangyo Co, Ltd. To v roce 1946 vyrobila skútr s označením Fuji Rabbit. Při jeho výrobě se využilo náhradních dílů z letadel - jezdil například na bývalých zadních kolech vojenského letounu. Tento skútr měl obsah 135 ccm a výkon 2 PS. Zájem veřejnosti byl velký. »  Subaru - historie značky auta (dokončení článku)  »

Subaru - vyberte si ojeté auto z nabídky autobazarů:

Subaru Legacy kombi 2,0 R Comfort Subaru Legacy kombi 2,0 R Comfort

ABS, Alu kola, Centrální zam. klíčem, Dětská sedačka Isofix, Elektrická okna 2x, Klimatizace digitální, Palubní počítač, Pohon 4x4, Protiskluzový syst

113 865,- Kč

Subaru Legacy kombi 2,0 R Comfort Subaru Legacy kombi 2,0 R Comfort

ABS, AirBag 6x, Alu kola, Centrální zam. klíčem, Dětská sedačka Isofix, Elektrická okna 2x, Klimatizace digitální, Palubní počítač, Pohon 4x4, Protisk

97 336,- Kč

Subaru XV 2,0 e-Boxer,Active ES,CVT,4x4 Subaru XV 2,0 e-Boxer,Active ES,CVT,4x4

ABS, Alu kola, Asistent-brzdový, Asistent-nouzového brždění, Asistent-rozjezdový, Centrální zam. dálkově, Dětská sedačka Isofix, Elektrická okna, Hand

702 397,- Kč

Subaru OUTBACK 2.5 Subaru OUTBACK 2.5

Tažné zařízení

550 000,- Kč

Subaru Forester 2,0 i Executive,1.maj,4x4 Subaru Forester 2,0 i Executive,1.maj,4x4

ABS, AirBag 6x, Alu kola, Dětská sedačka Isofix, Elektrická okna, Imobilizér, Kamera parkovací, Klimatizace digitální, Navigace GPS, Opěrky hlav výsuv

319 900,- Kč

Subaru Forester 2,0 e-Boxer Comfort,CZ,4x4 Subaru Forester 2,0 e-Boxer Comfort,CZ,4x4

ABS, Alu kola, Asistent-brzdový, Asistent-nouzového brždění, Asistent-rozjezdový, Dětská sedačka Isofix, Elektrická okna, Handsfree, Imobilizér, Kamer

743 719,- Kč

Autosalony a autobazary Subaru:

DanCars CZ s.r.o.

Autorizovaný prodejce a servis Subaru

www.subaru-opava.cz | Opava, Krnovská 82

Emil Frey - Ojeté vozy - Černý Most

Nabízíme autorizovaný prodej a servis vozů Toyota a Subaru. Výkup a prodej ojetých vozů všech značek Máme v nabídce široké spektrum finančních

www.emilfrey.cz | Praha 9, Skorkovská 1585

Emil Frey - Ojeté vozy - Pekařská

Prodej vozidel Kia, Subaru a Suzuki. Výkup a prodej ojetých vozů všech značek Autorizovaný servis Kia, Subaru, Suzuki a Toyota. Nabízíme kle

www.emilfrey.cz | Praha 5 - Stodůlky, Pekařská 5

SUBARU HOSTIVAŘ ALM

Autorizovaný prodejce a servis SUBARU

www.subaru-alm.cz | Praha 10 - Hostivař, Hostivařská 4/531

TRENDCAR a.s. - SUBARU

prodej nových automobilů, prodej ojetých automobilů, prodej autodoplňků, prodej originálních náhradních dílů, prodej nových autodílů, prodej použitých

www.trendcar.cz | Olomouc, I.P.Pavlova 120

Subaru - historie značky auta (dokončení článku)

Roku 1950 byla Fuji Sangyo nařízením vlády, na nátlak americké diplomacie rozdělena do 12ti menších korporací, ale mezi lety 1953 – 1955 se některé z těchto společností rozhodly sloučit a společně vytvořit Fuji Heavy Industries, kterou známe dnes. Kenji Kita, generální ředitel vzniklého koncertu, se v té době chtěl zapojit do výroby automobilů. Brzy se zrodil plán na vývoj a výrobu automobilu s kódovým označením Subaru P-1. Těchto vozů bylo vyrobeno pouze 20, pro nedostatek financí nedošlo k sériové výrobě. O tři roky později přichází na svět první sériově vyráběný automobil značky Subaru s označením 360.
V roce 1968 získal v Subaru 20ti procentní podíl Nissan. V té době bylo nařízeno sloučení japonského automobilového průmyslu, aby se zlepšila konkurenceschopnost. Nissan tak mohl využívat výrobní schopnosti a odborné znalosti Subaru pro výrobu svých vozů. Na druhé straně, mnoho vozidel Subaru, dokonce i dnes, používá díly Nissanu. Automatická převodovka Subaru, známá jako 4EAT, byla také použita v první generaci vozů Nissan Pathfinder.
V roce 1970 se společnost rozhodla rozšířit své modelové řady od malých vozidel, jako byly modely Rex a Sambar a začala vyvíjet větší, osobní automobily, například Subaru Leone. Subaru v tomto svém úsilí pokračovalo a v roce 1989 představilo model Legacy. S tímto vozem zaznamenala značka Subaru úspěch. Tento vůz už nebyl vnímaný jako auto které je "podivné".
V roce 1968 byla ve Philadelphii založena Subaru of America. Nyní sídlí v Cherry Hill v New Jersey. V roce 1989 Subaru a jeho pozdější partner Isuzu otevřely společnou továrnu v Lafayette v Indiana. Původně se zde vyrábělo Subaru Legacy a Isuzu Rodeo.
V Evropě se Subaru prosazuje až počátkem devadesátých let, kdy se začínají prodávat modely Legacy a později Impreza. Na tom mají velkou zásluhu úspěchy značky Subaru v rallye, kde se Subaru stalo několikrát mistrem světa.
V roce 1999 General Motors získává 20% akcií a vyniká několik společných projektů, např. Saab 9-2X odvozený z Imprezy, nebo Opel Zafira s pohonem čtyř kol. Tato spolupráce ale netrvá dlouho a General Motors své akcie opět prodává.
Fuji Heavy Industries, která je mateřskou společností Subaru, v současné době částečně spolupracuje s Toyota Motor Corporation, která vlastní 16,5% akcií koncernu.
Po nástupu nového ředitele Kyoji Takenaka v roce 2001, omezilo Subaru výrobu autobusů i kolejových vozidel a klade větší důraz na investice do výroby osobních automobilů. V roce 2005 Subaru vyrobilo 588 000 automobilů.
O Subaru dá říci, že se nikdy nebály zavádět nové a revoluční technologie do sériové výroby. Propojení automobilové a letecké techniky se odráží na kvalitě všech výrobků Subaru. Dokonce všichni nastupující inženýři musejí v nástupní praxi absolvovat stáž v letecké sekci. Tím si Subaru zajišťuje dostatečně kvalitní odborníky z nastupující generace mladých Japonců, pro které je velikou ctí možnost pracovat právě v Subaru. Určitým fenoménem u Subaru je snaha řešit všechny problémy lépe a jinak, nežli to dělá konkurence.
Subaru je prvním a zároveň největším výrobcem osobních aut s pohonem všech kol na světě. Vozy značky Subaru jsou známé svojí vysokou kvalitou a vynikajícími jízdními vlastnostmi, které nejsou náchylné na vnější vlivy jako je např. počasí nebo zatížení.

Na závěr pár statistických údajů

V naší databázi je celkem 189 inzerátů vozidel značky Subaru. Mezi těmito inzeráty jsou nejčastěji ojetá auta Forester, OUTBACK, XV, Impreza a Legacy. Během včerejšího dne hledali zájemci o tuto značku nejčastěji auto inzeráty modelů Forester, OUTBACK, Impreza, XV a Justy.

Pro zajímavost, nejdražší auto značky Subaru v naší databázi je vozidlo Subaru AWD Premier, r.v. 2022. Cena, kterou za toto vozidlo prodejce v inzerátu požaduje je 1 342 975,- Kč.

Nejnovějším inzerátem značky Subaru z naší nabídky, je inzerát na prodej auta Subaru Legacy kombi 2,0 R Comfort, r.v. 2005. Chcete-li si pořídit svůj vlastní vůz značky Subaru, tak toto auto může být vaše za 113 865,- Kč.