Subaru

>> zpět na značky
Subaru

Auta značky Subaru:

 • BRZ
 • Baja
 • G3X Justy
 • Levorg
 • Libero
 • Mini
 • SVX
 • Stationwagon
 • Trezia
 • Tribeca
 • Vivio
 • WRX STI
 • XT
 • XV

Subaru - historie značky auta

Subaru logo značky Subaru japonská značka automobilů a zároveň automobilová divize japonského konglomerátu Fuji Heavy Industries. Subaru je japonský název pro hvězdokupu. Tím je inspirováno i logo společnosti, které má ve znaku šest viditelných hvězd souhvězdí Plejád. Zároveň se tím odkazuje na šest původních společností, které společně vytvořily koncert Fuji Heavy Industries. Subaru kromě automobilové a letecké techniky vyrábí také železniční kolejová vozidla, autobusy a další průmyslové výrobky. Hlavní výrobní závod leží 60 km od Tokya ve městě Gumna.
Historie značky Subaru začíná se vznikem letecké výzkumné laboratoře v roce 1917, kterou založil Čikuhei Nakadžima (1884 - 1949). V roce 1932 byla společnost reorganizována a přejmenována na Nakajima Aircraft Company a stala se hlavním výrobcem letadel v Japonsku během Druhé světové války.
Po skončení války byla letecká továrna Nakajima znovu reorganizována, a vzniká společnost Fuji Sangyo Co, Ltd. To v roce 1946 vyrobila skútr s označením Fuji Rabbit. Při jeho výrobě se využilo náhradních dílů z letadel - jezdil například na bývalých zadních kolech vojenského letounu. Tento skútr měl obsah 135 ccm a výkon 2 PS. Zájem veřejnosti byl velký. »  Subaru - historie značky auta (dokončení článku)  »

Subaru - vyberte si ojeté auto z nabídky autobazarů:

Subaru OUTBACK 2.0D MY2013 Subaru OUTBACK 2.0D MY2013

ABS, Centrální zam. dálkově, Elektrická okna všechny, Handsfree bluetooth, Klimatizace digitální, Navigace GPS, Ostřikovač světel, Pneumatiky zimní i

239 000,- Kč

Subaru OUTBACK Legacy Premium+ 2.5l 136kW Subaru OUTBACK Legacy Premium+ 2.5l 136kW

ABS, AirBag 7x, Alarm, Alu kola 17 palců, Asistent-brzdový, Asistent-nouzového brždění, Asistent-rozjezdový, Centrální zam. dálkově, Denní svícení ori

599 999,- Kč

Subaru Forester Subaru Forester

ABS, AirBag 6x, Alu kola, Centrální zam. klíčem, Dětská sedačka Isofix, Elektrická okna, Klimatizace manuální, Nezávislé topení, Palubní počítač, Přev

133 900,- Kč

Subaru OUTBACK 2.0 D, ČR,DPH,4x4 Subaru OUTBACK 2.0 D, ČR,DPH,4x4

ABS, AirBag 6x, Alu kola, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna, Klimatizace digitální, Kontrola tlaku v pneu, Navigace GPS, Palubní počítač, Pohon 4

400 000,- Kč

Subaru XV 2.0D, 4X4, Serv.kniha Subaru XV 2.0D, 4X4, Serv.kniha

ABS, AirBag 6x, Alu kola, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna, Klimatizace digitální, Palubní počítač, Pohon 4x4, Protiskluzový systém ASR, Rychlos

170 000,- Kč

Autosalony a autobazary Subaru:

DanCars CZ s.r.o.

Autorizovaný prodejce a servis Subaru Prodej, servis, leasing, pojištění a další služby. SUBARU, Toyota, Suzuki, Daihatsu. Po-Pá 8:00-17:00

www.subaru-opava.cz | Opava, Krnovská 82

SUBARU HOSTIVAŘ ALM

Autorizovaný prodejce a servis SUBARU Otvírací doba: PO - PÁ: 8:00 - 16:30

www.subaru-alm.cz | Praha 10 - Hostivař, Hostivařská 4/531

TRENDCAR - OLOMOUC

Prodej nových a ojetých vozů SUBARU, HONDA TRENDCAR OLOMOUC Po-Pá 8:00 - 17:00

www.trendcar.cz | Olomouc - Horní Lán, I.P.Pavlova 120

Subaru - historie značky auta (dokončení článku)

Roku 1950 byla Fuji Sangyo nařízením vlády, na nátlak americké diplomacie rozdělena do 12ti menších korporací, ale mezi lety 1953 – 1955 se některé z těchto společností rozhodly sloučit a společně vytvořit Fuji Heavy Industries, kterou známe dnes. Kenji Kita, generální ředitel vzniklého koncertu, se v té době chtěl zapojit do výroby automobilů. Brzy se zrodil plán na vývoj a výrobu automobilu s kódovým označením Subaru P-1. Těchto vozů bylo vyrobeno pouze 20, pro nedostatek financí nedošlo k sériové výrobě. O tři roky později přichází na svět první sériově vyráběný automobil značky Subaru s označením 360.
V roce 1968 získal v Subaru 20ti procentní podíl Nissan. V té době bylo nařízeno sloučení japonského automobilového průmyslu, aby se zlepšila konkurenceschopnost. Nissan tak mohl využívat výrobní schopnosti a odborné znalosti Subaru pro výrobu svých vozů. Na druhé straně, mnoho vozidel Subaru, dokonce i dnes, používá díly Nissanu. Automatická převodovka Subaru, známá jako 4EAT, byla také použita v první generaci vozů Nissan Pathfinder.
V roce 1970 se společnost rozhodla rozšířit své modelové řady od malých vozidel, jako byly modely Rex a Sambar a začala vyvíjet větší, osobní automobily, například Subaru Leone. Subaru v tomto svém úsilí pokračovalo a v roce 1989 představilo model Legacy. S tímto vozem zaznamenala značka Subaru úspěch. Tento vůz už nebyl vnímaný jako auto které je "podivné".
V roce 1968 byla ve Philadelphii založena Subaru of America. Nyní sídlí v Cherry Hill v New Jersey. V roce 1989 Subaru a jeho pozdější partner Isuzu otevřely společnou továrnu v Lafayette v Indiana. Původně se zde vyrábělo Subaru Legacy a Isuzu Rodeo.
V Evropě se Subaru prosazuje až počátkem devadesátých let, kdy se začínají prodávat modely Legacy a později Impreza. Na tom mají velkou zásluhu úspěchy značky Subaru v rallye, kde se Subaru stalo několikrát mistrem světa.
V roce 1999 General Motors získává 20% akcií a vyniká několik společných projektů, např. Saab 9-2X odvozený z Imprezy, nebo Opel Zafira s pohonem čtyř kol. Tato spolupráce ale netrvá dlouho a General Motors své akcie opět prodává.
Fuji Heavy Industries, která je mateřskou společností Subaru, v současné době částečně spolupracuje s Toyota Motor Corporation, která vlastní 16,5% akcií koncernu.
Po nástupu nového ředitele Kyoji Takenaka v roce 2001, omezilo Subaru výrobu autobusů i kolejových vozidel a klade větší důraz na investice do výroby osobních automobilů. V roce 2005 Subaru vyrobilo 588 000 automobilů.
O Subaru dá říci, že se nikdy nebály zavádět nové a revoluční technologie do sériové výroby. Propojení automobilové a letecké techniky se odráží na kvalitě všech výrobků Subaru. Dokonce všichni nastupující inženýři musejí v nástupní praxi absolvovat stáž v letecké sekci. Tím si Subaru zajišťuje dostatečně kvalitní odborníky z nastupující generace mladých Japonců, pro které je velikou ctí možnost pracovat právě v Subaru. Určitým fenoménem u Subaru je snaha řešit všechny problémy lépe a jinak, nežli to dělá konkurence.
Subaru je prvním a zároveň největším výrobcem osobních aut s pohonem všech kol na světě. Vozy značky Subaru jsou známé svojí vysokou kvalitou a vynikajícími jízdními vlastnostmi, které nejsou náchylné na vnější vlivy jako je např. počasí nebo zatížení.

Na závěr pár statistických údajů

V naší databázi je celkem 166 inzerátů vozidel značky Subaru. Mezi těmito inzeráty jsou nejčastěji ojetá auta OUTBACK, XV, Forester, Legacy a Impreza. Během včerejšího dne hledali zájemci o tuto značku nejčastěji auto inzeráty modelů Forester, XV, OUTBACK, Impreza a Justy.

Pro zajímavost, nejdražší auto značky Subaru v naší databázi je vozidlo Subaru OUTBACK 2,4T Wilderness, r.v. 2023. Cena, kterou za toto vozidlo prodejce v inzerátu požaduje je 1 223 141,- Kč.

Nejnovějším inzerátem značky Subaru z naší nabídky, je inzerát na prodej auta Subaru Forester , r.v. 2010. Chcete-li si pořídit svůj vlastní vůz značky Subaru, tak toto auto může být vaše za 133 900,- Kč.