Infiniti

>> zpět na značky
Infiniti

Auta značky Infiniti:

  • I
  • M
  • Q
  • QX

Infiniti - historie značky auta

Infiniti logo značky Počátek značky Infiniti spadá do roku 1985. Společnost Nissan měla tehdy podobný zámer jako konkurenční Toyota s Lexusem - a Infinity měla být luxusní odnoží Nissanu. Firma proto zřídila tajnou skupinu nazvanou Horizon Task Force. Cílem bylo vytvořit koncepci nové výkonné a luxusní značky. Vzhledem k tomu, že americké a evropské luxusní značky byly již dobře zavedené, existovalo vysoké riziko neúspěchu. Skupina Horizon Task Force proto vytvořila velkolepou vizi, ve které by se luxus netýkal jen samotného auta, ale celého procesu nákupu a vlastnictví.
S touto skupinou spolupracovalo několik předních společností jako např. Federal Express, Four Seasons Hotels a obchodní síť Nordstrom. Výsledkem spolupráce byl návrh celé koncepce značky Infiniti. Patřil mezi ně návrh prvních předváděcích center vypadajících spíše jako luxusní hotely, nebo vzhled vizitek a obaly dílů a příslušenství vozů. To mělo zásadní vliv na úspěch v prvních letech značky. Název Infiniti vznikl v roce 1987. Symbolizoval neustálý pohled vpřed k novým horizontům. »  Infiniti - historie značky auta (dokončení článku)  »

Infiniti - vyberte si ojeté auto z nabídky autobazarů:

Infiniti EX 37 Infiniti EX 37

ABS, AirBag 6x, Airbag-deaktivace spolujezdce, Alu kola 18 palců, Asistent-parkovací přední+zadní, CD měnič, Centrální zam. dálkově, Denní svícení, El

295 000,- Kč

Infiniti M M37 S Premium 3.7L Infiniti M M37 S Premium 3.7L

ABS, AirBag 6x, Airbag-deaktivace spolujezdce, Alarm, Alu kola 20 palců, Asistent-brzdový, Asistent-nouzového brždění, Asistent-parkovací přední+zadní

399 000,- Kč

Infiniti G 37 Infiniti G 37

ABS, AirBag 6x, Alarm, Alu kola 19 palců, Asistent-parkovací přední+zadní+boční, Asistent-rozjezdový, CD měnič, Centrální zam. dálkově, Denní svícení

490 000,- Kč

Infiniti EX d, 4X4, Automat, Serv.kniha Infiniti EX d, 4X4, Automat, Serv.kniha

ABS, AirBag 4x, Alu kola, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna, Klimatizace digitální, Kontrola tlaku v pneu, Navigace GPS, Palubní počítač, Pohon 4

300 000,- Kč

Infiniti G 37, Automat, Serv.kniha, Kůže Infiniti G 37, Automat, Serv.kniha, Kůže

ABS, AirBag 6x, Alarm, Alu kola, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna, Klimatizace digitální, Kontrola tlaku v pneu, Navigace GPS, Palubní počítač,

277 000,- Kč

Infiniti Q Hybrid AWD, Hybrid, ČR Infiniti Q Hybrid AWD, Hybrid, ČR

ABS, AirBag 6x, Alarm, Alu kola, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna, Klimatizace digitální, Kontrola tlaku v pneu, Navigace GPS, Palubní počítač,

750 000,- Kč

Autosalony a autobazary Infiniti:

Infiniti - historie značky auta (dokončení článku)

Jako první automobily této luxusní značky byly v roce 1989 uvedeny dva modely. Byl to výkonný a luxusní sedan Infniti Q45 a na řidiče orientované luxusní dvoudveřové coupé M30.
V prvních letech se automobilka snažila neustále rozšiřovat modelové řady a obchodní sítě. Zanedlouho po uvedení modelu Q45 byl vyroben kompaktní sportovní sedan Infiniti G20, který vycházel z vozu Nissan Primera. Dále byl do výroby uveden výrazně stylizovaný luxusní sedan J30, výkonný sedan I30 a luxusní SUV QX4. Po prvních deseti letech činila roční produkce společnosti Infiniti 75 000 automobilů.
Rozrůstáni řady pokračovalo v roce 2002 novým sedanem Infiniti G a poté G Coupe. V následujícím roce byl představen kultovní crossover Infiniti FX SUV.
Do druhého desetiletí existence značky vstoupilo Infiniti uvedením dvou nových modelů. Bylo to velké luxusní SUV Infiniti QX a výkonný luxusní sedan Infiniti. V roce 2007 doplnil nabídku vůz Infiniti EX a druhá generace verzí G a FX. V roce 1911 chce Infiniti uvést svůj první hybridní vůz s označením Infiniti M Hybrid.
Aktivity společnosti Infiniti se v prvním letech vymezovaly jen na Severní Ameriku. V roce 1996 firma expandovala do oblasti Blízkého východu. Poté, v roce 1997 na Tchaj-wan, v roce 2005 do Jižní Koree, v roce 2006 do Ruska, v roce 2007 do Ukrajiny a Číny. Do Evropy se tato značka dostala až koncem roku 2008. V současné době se vozy Infiniti prodávají ve 35 zemích, což představuje 93 procent globálního trhu luxusních automobilů. V Japonsku se značka Infiniti nepoužívá a tyto auta se tam zpravidla prodávají pod mateřskou značkou Nissan.

Autorecenze.cz

Na závěr pár statistických údajů

V naší databázi je celkem 24 inzerátů vozidel značky Infiniti. Mezi těmito inzeráty jsou nejčastěji ojetá auta Q, FX, EX, M a G. Během včerejšího dne hledali zájemci o tuto značku nejčastěji auto inzeráty modelů Q, Infiniti, EX, QX a I.

Pro zajímavost, nejdražší auto značky Infiniti v naší databázi je vozidlo Infiniti Q Hybrid AWD, Hybrid, ČR, r.v. 2016. Cena, kterou za toto vozidlo prodejce v inzerátu požaduje je 750 000,- Kč.

Nejnovějším inzerátem značky Infiniti z naší nabídky, je inzerát na prodej auta Infiniti G 37, Automat, Serv.kniha, Kůže, r.v. 2009. Chcete-li si pořídit svůj vlastní vůz značky Infiniti, tak toto auto může být vaše za 277 000,- Kč.