Infiniti

>> zpět na značky
Infiniti

Auta značky Infiniti:

  • I
  • M
  • Q
  • QX

Infiniti - historie značky auta

Infiniti logo značky Počátek značky Infiniti spadá do roku 1985. Společnost Nissan měla tehdy podobný zámer jako konkurenční Toyota s Lexusem - a Infinity měla být luxusní odnoží Nissanu. Firma proto zřídila tajnou skupinu nazvanou Horizon Task Force. Cílem bylo vytvořit koncepci nové výkonné a luxusní značky. Vzhledem k tomu, že americké a evropské luxusní značky byly již dobře zavedené, existovalo vysoké riziko neúspěchu. Skupina Horizon Task Force proto vytvořila velkolepou vizi, ve které by se luxus netýkal jen samotného auta, ale celého procesu nákupu a vlastnictví.
S touto skupinou spolupracovalo několik předních společností jako např. Federal Express, Four Seasons Hotels a obchodní síť Nordstrom. Výsledkem spolupráce byl návrh celé koncepce značky Infiniti. Patřil mezi ně návrh prvních předváděcích center vypadajících spíše jako luxusní hotely, nebo vzhled vizitek a obaly dílů a příslušenství vozů. To mělo zásadní vliv na úspěch v prvních letech značky. Název Infiniti vznikl v roce 1987. Symbolizoval neustálý pohled vpřed k novým horizontům. »  Infiniti - historie značky auta (dokončení článku)  »

Infiniti - vyberte si ojeté auto z nabídky autobazarů:

Infiniti QX 3.0D S PREMIUM AWD AT Infiniti QX 3.0D S PREMIUM AWD AT

ABS, AirBag 6x, Alu kola, Asistent-parkovací, Centrální zam. dálkově, Elektrická okna, Imobilizér, Klimatizace digitální, Kůže, Navigace GPS, Ostřikov

752 066,- Kč

Infiniti EX 3.0 D AWD *ACC*KAMERY 360° Infiniti EX 3.0 D AWD *ACC*KAMERY 360°

ABS, AirBag 8x, Alu kola, Asistent-parkovací, Centrální zam. dálkově, Elektrická okna, Handsfree, Imobilizér, Klimatizace digitální, Kůže, Navigace GP

320 661,- Kč

Infiniti FX 37 Infiniti FX 37

Asistent-brzdový, Asistent-rozjezdový, CD měnič, Centrální zam. dálkově, Handsfree pevné, Kamera při couvání, Kontrola tlaku v pneu, Kufr el. otevíran

470 000,- Kč

Infiniti FX 37 Infiniti FX 37

Alarm, Asistent-brzdový, Asistent-rozjezdový, CD měnič, Centrální zam. dálkově, Elektrická okna, Kamera při couvání, Kontrola tlaku v pneu, Kůže, Navi

4 700 000,- Kč

Infiniti  Q50 2.2 D Serv.kniha Infiniti Q50 2.2 D Serv.kniha

ABS, AirBag 6x, Alu kola, Centrální zam. dálkově, Elektrická okna, Klimatizace manuální, Kůže, Navigace GPS, Palubní počítač, Protiskluzový systém ASR

440 000,- Kč

Infiniti QX 3.0D S PREMIUM AWD AT Infiniti QX 3.0D S PREMIUM AWD AT

ABS, AirBag 6x, Alu kola, Asistent-parkovací, Centrální zam. dálkově, Elektrická okna, Imobilizér, Klimatizace digitální, Kůže, Navigace GPS, Ostřikov

752 066,- Kč

Autosalony a autobazary Infiniti:

Infiniti - historie značky auta (dokončení článku)

Jako první automobily této luxusní značky byly v roce 1989 uvedeny dva modely. Byl to výkonný a luxusní sedan Infniti Q45 a na řidiče orientované luxusní dvoudveřové coupé M30.
V prvních letech se automobilka snažila neustále rozšiřovat modelové řady a obchodní sítě. Zanedlouho po uvedení modelu Q45 byl vyroben kompaktní sportovní sedan Infiniti G20, který vycházel z vozu Nissan Primera. Dále byl do výroby uveden výrazně stylizovaný luxusní sedan J30, výkonný sedan I30 a luxusní SUV QX4. Po prvních deseti letech činila roční produkce společnosti Infiniti 75 000 automobilů.
Rozrůstáni řady pokračovalo v roce 2002 novým sedanem Infiniti G a poté G Coupe. V následujícím roce byl představen kultovní crossover Infiniti FX SUV.
Do druhého desetiletí existence značky vstoupilo Infiniti uvedením dvou nových modelů. Bylo to velké luxusní SUV Infiniti QX a výkonný luxusní sedan Infiniti. V roce 2007 doplnil nabídku vůz Infiniti EX a druhá generace verzí G a FX. V roce 1911 chce Infiniti uvést svůj první hybridní vůz s označením Infiniti M Hybrid.
Aktivity společnosti Infiniti se v prvním letech vymezovaly jen na Severní Ameriku. V roce 1996 firma expandovala do oblasti Blízkého východu. Poté, v roce 1997 na Tchaj-wan, v roce 2005 do Jižní Koree, v roce 2006 do Ruska, v roce 2007 do Ukrajiny a Číny. Do Evropy se tato značka dostala až koncem roku 2008. V současné době se vozy Infiniti prodávají ve 35 zemích, což představuje 93 procent globálního trhu luxusních automobilů. V Japonsku se značka Infiniti nepoužívá a tyto auta se tam zpravidla prodávají pod mateřskou značkou Nissan.

Autorecenze.cz

Na závěr pár statistických údajů

V naší databázi je celkem 23 inzerátů vozidel značky Infiniti. Mezi těmito inzeráty jsou nejčastěji ojetá auta FX, QX, EX a Q. Během včerejšího dne hledali zájemci o tuto značku nejčastěji auto inzeráty modelů FX, EX, QX, I a G.

Pro zajímavost, nejdražší auto značky Infiniti v naší databázi je vozidlo Infiniti QX 80 Limited AWD, 8 míst, r.v. 2017. Cena, kterou za toto vozidlo prodejce v inzerátu požaduje je 1 552 892,- Kč.

Nejnovějším inzerátem značky Infiniti z naší nabídky, je inzerát na prodej auta Infiniti QX 3.0D S PREMIUM AWD AT, r.v. 2015. Chcete-li si pořídit svůj vlastní vůz značky Infiniti, tak toto auto může být vaše za 752 066,- Kč.