Lincoln

>> zpět na značky
Lincoln

Auta značky Lincoln:

 • Aviator
 • Continental
 • LS
 • MKS
 • MKT
 • MKX
 • MKX
 • MKZ
 • Mark
 • Navigator
 • Royale
 • Town Car

Lincoln - historie značky auta

Lincoln logo značky Počátky automobilky Lincoln, pojmenované podle šestnáctého prezidenta USA Abrahama Lincolna, spadají do roku 1903, když se Henry Martin Leland stal jedním ze zakladatelů automobilky Cadillac. Na konci první světové války firmu opustil a společně se synem Wilfredem založil v roce 1917 společnost Lincoln Motor Company. Ta se zabývala zpočátku výrobou leteckých motorů Liberty a až po válce se přeorientovala na výrobu luxusních automobilů.
Kvůli velké konkurenci se ale brzy dostal Lincoln do finančních problémů. Nejprve pomohl přítel Henry Ford, ale nestačilo to a v roce 1921 musel vyhlásit H. M. Leland konkurs své firmy, která do té doby dokázala vyrobit pouze 150 vozů. Výsledkem konkursu byl v roce 1922 odkup automobilky Fordem za 8 000 000 dolarů. Nedlouho poté se vedení firmy ujal Fordův syn Edsel.
Pod vedením Edsela se automobily Lincoln brzy staly spolu se značkami Cadillac a Duesenberg nejprodávanějšími luxusními vozy v USA. Od roku 1927 začal Lincoln používat nový znak – sošku chrta. Později byl nahrazen znakem s diamantem, který se používá dodnes.
Značkou Lincoln vyplnil Ford mezeru ve své dosavadní nabídce a hlavně dokázal zaujmout novou třídu bohatých a úspěšných Američanů, kteří toužili po autech, kterými by dali najevo své bohatství. »  Lincoln - historie značky auta (dokončení článku)  »

Lincoln - vyberte si ojeté auto z nabídky autobazarů:

Lincoln Aviator 3.0T V6, ČR, 1.maj, DPH Lincoln Aviator 3.0T V6, ČR, 1.maj, DPH

ABS, AirBag 8x, Alu kola, Asistent-parkovací, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna, Klimatizace digitální, Navigace GPS, Palubní počítač, Pneumatiky

1 700 000,- Kč

Lincoln MKC 2.0i/AWD/Pano/LED/ Lincoln MKC 2.0i/AWD/Pano/LED/

ABS, AirBag 6x, Alarm, Alu kola, Asistent-parkovací zadní, Centrální zam. dálkově, Denní svícení, Dětská sedačka Isofix, Elektrická okna, Imobilizér,

399 000,- Kč

Lincoln Aviator 3,0 V6 298kW AWD Lincoln Aviator 3,0 V6 298kW AWD

ABS, Alu kola, Asistent-brzdový, Asistent-nouzového brždění, Asistent-parkovací zadní, Asistent-rozjezdový, Centrální zam. klíčem, Denní svícení, Děts

1 404 876,- Kč

Lincoln Nautilus 2,0 184kW od FORD67 Lincoln Nautilus 2,0 184kW od FORD67

ABS, AirBag 10x, Alarm, Alu kola, Asistent-brzdový, Centrální zam. dálkově, Dětská sedačka Isofix, EDS, Elektrická okna, Handsfree, Imobilizér, Kamera

839 000,- Kč

Lincoln Navigator Black Label Lincoln Navigator Black Label

ABS, AirBag 10x, Alu kola, Asistent-nouzového brždění, Centrální zam. dálkově, Elektrická okna 2x, Handsfree, Imobilizér, Interiér Dřevo, Kamera parko

2 107 438,- Kč

Lincoln Aviator 3,0 PHEV 4x4, Lincoln Aviator 3,0 PHEV 4x4,

ABS, AirBag 10x, Alarm, Alu kola, Asistent-nouzového brždění, Asistent-parkovací zadní, Centrální zam. dálkově, Dětská sedačka Isofix, Elektrická okna

2 066 942,- Kč

Autosalony a autobazary Lincoln:

Lincoln - historie značky auta (dokončení článku)

V roce 1929 nabízel Lincoln stylový model L, který dosahoval rychlosti přes 140 km/h a byl vybaven mnoha luxusními doplňky, jako je zapalovač cigaret apod. Sportovní dvanáctiválec Lincoln Zephyr z roku 1936 byl tak úspěšný, že téměř vznikla nová značka, než jenom pouhý model. Díky prodejům tohoto modelu vzrostly obraty značky Lincoln téměř devítinásobně.
V roce 1939 se zrodila další legenda, když Lincoln vyrobil na základě Zephyru nový model Lincoln Continental. Vznikl nejprve jako "ředitelký" vůz pro Edsela Forda, ale sklidil s ním veliký úspěch a tak se začal vyrábět sériově.
Během druhé světové války byla místo luxusních vozů zavedena výroba vojenské techniky, jako byly džípy, tankové motory nebo součásti bombardérů B-24. Po jejím skončení nabízel Lincoln, stejně jako jeho konkurence, mírně upravené předválečné vozy. V té době se naposledy vyrobily americké dvanáctiválcové vozy. V roce 1948 byla představena nová poválečná řada s názvem Cosmopolitan. Tyto nové Lincolny již však nebyly tak luxusní jako dříve.
V roce 1955 vznikla samostatná divize Fordu, která se zabývala výrobou stylových vozů Lincon Continental Mark II, navazujících na úspěšný model z roku 1939. Tento vůz stál tehdy 10 tisíc dolarů, tj. stejně jako Rolls-Royce. Vyráběl se převážně ručně s důrazem na kvalitu. Majitelem těchto exkluzivních automobilů se stali např. Nelson Rockefeller, Frank Sinatra a Elvis Presley. Vyrobilo se jich za dva roky celkem tři tisíce kusů.
V roce 1961 představil Lincoln nový Continental. Jeho stylově čisté tvary a typická ostrá hrana v horní části blatníků určily směr, jakým se Lincolny vydaly v příštích dvaceti letech. Čtyřdveřové vozy v provedení sedan a kabriolet měly dveře otevírané proti sobě. Tento model se také uplatnil jako pohřební vůz. Prezident Kennedy používal tento typ, doplněný o výsuvná stupátky pro ochranku, až do své smrti v roce 1963, kdy byl zavražděn v Dallasu.
Automobily Lincoln využívala ke své potřebě celá řada dalších amerických prezidentů. Jako první ho používal prezident Calvin Coolidge v roce 1924, ale vůz přímo určený pro prezidenta byl až speciálně upravený kabriolet Lincoln V12 z roku 1939. Používal jej Franklin D. Roosevelt. Prezidenti Truman, Eisenhower a Kennedy používali Lincoln Cosmopolitan řady z roku 1950. Prezident Nixon používal Lincoln z roku 1969 a Lincoln 1972 využívali prezidenti Ford, Carter, Reagan a Bush. Posledním prezidentským Lincolnem byl vůz z roku 1989.
V současné době je od roku 1997 pod značkou Lincoln vyráběn terénní SUV Navigator, od roku 1999 kompaktní model LS, od roku 2004 moderně koncipovaný Zephyr, od roku 2005 velkoprostorový Aviator a přepracovaný Town Car. Novou kategorií značky je pickup Mark LT. Lincoln prodává své automobily převážně v USA, Kanadě a Mexiku.

Na závěr pár statistických údajů

V naší databázi je celkem 11 inzerátů vozidel značky Lincoln. Mezi těmito inzeráty jsou nejčastěji ojetá auta Aviator a Navigator. Během včerejšího dne hledali zájemci o tuto značku nejčastěji auto inzeráty modelů Aviator, Navigator, MKZ, Royale a Town Car.

Pro zajímavost, nejdražší auto značky Lincoln v naší databázi je vozidlo Lincoln Navigator 3,5V6 Reserve, r.v. 2023. Cena, kterou za toto vozidlo prodejce v inzerátu požaduje je 2 388 430,- Kč.

Nejnovějším inzerátem značky Lincoln z naší nabídky, je inzerát na prodej auta Lincoln Aviator 3.0T V6, ČR, 1.maj, DPH, r.v. 2021. Chcete-li si pořídit svůj vlastní vůz značky Lincoln, tak toto auto může být vaše za 1 700 000,- Kč.