SsangYong

>> zpět na značky
SsangYong

Auta značky SsangYong:

  • Actyon
  • Family
  • Kyron
  • Rodius

SsangYong - historie značky auta

SsangYong logo značky Automobilka SsangYong, což znamená "dvojitý drak", má svůj počátek v roce 1939, kdy pod jménem Ssamkong Fat Ltd. vznikl malý výrobce předmětů denní spotřeby. Tato společnost se v roce 1954 přejmenovala na SsangYong Corp. K rozvoji společnosti přispěly plány ekonomického rozvoje v šedesátých letech minulého století. Společnost tehdy rozšířila svou činnost do řady průmyslových odvětví.
SsangYong Motor Company, divize vyrábějící automobily, původně začínala jako dvě nezávislé společnosti. V roce 1954 byla založena firma Ha Dong-hwan Motor Workshop. Ta ihned zahájila výrobu autobusů, které se staly prvním korejským exportním zbožím, když byly v roce 1967 vyvezeny do Vietnamu. Druhou společností byla Dongbang Motor Co., založená v roce 1962. V polovině roku 1963 se tyto dvě společnosti sloučily a vznikla tak Ha Dong-hwan Motor Company. Ta rozšířila výrobu také o vojenské jeepy pro americkou armádu a různé nákladní a speciální vozidla.
Díky podpoře exportu korejské vlády SsangYong v sedmdesátých letech rozšířil svou činnost do oborů v těžkém a chemickém průmyslu a díky dvěma ropným krizím i do těžby ropy. Investoval také do významných strategických průmyslových oblastí a služeb po celém světě. »  SsangYong - historie značky auta (dokončení článku)  »

SsangYong - vyberte si ojeté auto z nabídky autobazarů:

SsangYong Korando 1.5 T-GDI, CZ, serv. kniha SsangYong Korando 1.5 T-GDI, CZ, serv. kniha

ABS, AirBag 8x, Alu kola, Asistent-parkovací, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna, Klimatizace digitální, Kontrola tlaku v pneu, Palubní počítač, P

580 000,- Kč

SsangYong Korando 1.5 T-GDI, ČR,2.maj SsangYong Korando 1.5 T-GDI, ČR,2.maj

ABS, AirBag 8x, Alu kola, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna, Klimatizace digitální, Kontrola tlaku v pneu, Palubní počítač, Pohon přední, Protisk

440 000,- Kč

SsangYong Korando 1.5 T-GDI, ČR,1.MAJ*,ZÁRUKA SsangYong Korando 1.5 T-GDI, ČR,1.MAJ*,ZÁRUKA

ABS, AirBag 6x, Alu kola, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna, Klimatizace digitální, Kontrola tlaku v pneu, Navigace GPS, Palubní počítač, Pohon p

530 000,- Kč

SsangYong Korando 1.5 T-GDI, 1. MAJ V ČR SsangYong Korando 1.5 T-GDI, 1. MAJ V ČR

ABS, AirBag 8x, Alu kola, Asistent-parkovací, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna, Klimatizace digitální, Kontrola tlaku v pneu, Palubní počítač, P

430 000,- Kč

SsangYong Korando 1.5 T-GDI, Serv.kniha SsangYong Korando 1.5 T-GDI, Serv.kniha

ABS, AirBag 8x, Alu kola, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna, Klimatizace digitální, Kontrola tlaku v pneu, Palubní počítač, Pohon přední, Protisk

490 000,- Kč

Autosalony a autobazary SsangYong:

KOREJSKEVOZY.CZ – inzertní portál

 

detail prodejce | Praha 5 - Lahovičky, Strakonická 24

SsangYong - historie značky auta (dokončení článku)

Společnost Ha Dong-hwan se nadále zaměřovala na výrobu spalovacích motorů, cisternových kamionů a dalších speciálních vozidel. V roce 1977 se opět změnil název, a to na Dong-A Motor Company. Současně byla otevřena nová továrna v Songtanu, který je dnes hlavním výrobním závodem automobilky SsangYong. V osmdesátých letech společnost pohltila výrobce specializovaných vozidel 4x4 Keohwa a začala s velkosériovou výrobou.
V roce 1986 získává kontrolu nad automobilkou Dong-A Motor Company koncert SsangYong Bussines Group, v té době už jedna z největších jihokorejských obchodních skupin. O dva roky později automobilka mění název na Ssangyong Motor Company.
Roku 1983 korejci postravili v Songtanu také vlastní vývojové středisko. Současně se poprvé vyrobil nový terénní automobil Ssangyong Korando a pět let poté Korando Family. V devadesátých letech byla tato vozidla exportována do Evropy. Tyto modely se v roce 1998 pro nezájem zákazníků přestaly vyrábět.
V roce 1991 začala SsangYong spolupracovat s Mercedesem. Zakoupila od něj licenci na výrobu lehkých užitkových a osobních mercedesů včetně motorů. Mercedes za to v roce 1992 získal 5% podíl ve společnosti SsangYong. První kroky spolupráce vedly k postavení závodu na výrobu motorů v Changwonu.
V roce 1992 bylo v Soulu otevřeno moderní vývojové technické středisko. V roce 1993 vznikl díky spolupráci s Mercedesem nový sportovní a terénní automobil FJ Musso 4WD, který se pak stal hlavním exportním automobilem firmy SsangYong. Byl nástupcem modelu Korando Family a jako jediný korejský automobil té doby získal certifikát kvality ISO 9001. Do výbavy vozu patří nejmodernější prvky automobilové technologie, čtyřkanálové ABS 5.0, protiprokluzový systém TCS od firmy Bosch, diferencíál s omezenou svorností a kontrolní a ochranný sýstém STICS.
V roce 1997 zahájila automobilka výrobu osobních vozů SsangYong Chairman. Tyto velmi luxusní modely vznikly na základě sedanů Mercedes-Benz třídy E minulé generace. Ačkoliv model Chairman vychází z převzaté techniky (např. podvozek, nápravy, systém řízení a brzd), liší se od svého německého vzoru tvarem karoserie.
V roce 1997 se SsangYong stal součástí Daewoo Motors. Společnost Daewoo se však o pár let později dostala do ekonomických problémů a tak je SsangYong opět na prodej. V roce 2004 získala čínská automobilka SAIC 51% balík akcií firmy SsangYong Motor Company. V roce 2009 dosáhly ekonomické ztráty firmy SsangYong částky 75 milionů dolarů a byla na ní uvalena nucená správa. To vyvolalo téměř 80 dní trvající nepokoje zaměstnanců automobilky, při kterých padla obvinění, že společnost SAIC odcizila patentované technologe firmy SsangYong. SAIC tyto tvrzení popřela. V dubnu 2010 vydala společnost SsangYong Motor Company prohlášení, že o akvizici automobilky projevilo zájem několik korejských a zahraničních firem.

Na závěr pár statistických údajů

V naší databázi je celkem 76 inzerátů vozidel značky SsangYong. Mezi těmito inzeráty jsou nejčastěji ojetá auta Korando, Rexton a Kyron. Během včerejšího dne hledali zájemci o tuto značku nejčastěji auto inzeráty modelů Korando, Rexton, Musso, Kyron a Actyon.

Pro zajímavost, nejdražší auto značky SsangYong v naší databázi je vozidlo SsangYong Rexton 2.2 Black Edition, 4WD, SKLADE, r.v. 2024. Cena, kterou za toto vozidlo prodejce v inzerátu požaduje je 1 088 182,- Kč.

Nejnovějším inzerátem značky SsangYong z naší nabídky, je inzerát na prodej auta SsangYong Korando 1.5 T-GDI, CZ, serv. kniha, r.v. 2022. Chcete-li si pořídit svůj vlastní vůz značky SsangYong, tak toto auto může být vaše za 580 000,- Kč.