SsangYong

>> zpět na značky
SsangYong

Auta značky SsangYong:

  • Actyon
  • Family
  • Kyron
  • Rodius

SsangYong - historie značky auta

SsangYong logo značky Automobilka SsangYong, což znamená "dvojitý drak", má svůj počátek v roce 1939, kdy pod jménem Ssamkong Fat Ltd. vznikl malý výrobce předmětů denní spotřeby. Tato společnost se v roce 1954 přejmenovala na SsangYong Corp. K rozvoji společnosti přispěly plány ekonomického rozvoje v šedesátých letech minulého století. Společnost tehdy rozšířila svou činnost do řady průmyslových odvětví.
SsangYong Motor Company, divize vyrábějící automobily, původně začínala jako dvě nezávislé společnosti. V roce 1954 byla založena firma Ha Dong-hwan Motor Workshop. Ta ihned zahájila výrobu autobusů, které se staly prvním korejským exportním zbožím, když byly v roce 1967 vyvezeny do Vietnamu. Druhou společností byla Dongbang Motor Co., založená v roce 1962. V polovině roku 1963 se tyto dvě společnosti sloučily a vznikla tak Ha Dong-hwan Motor Company. Ta rozšířila výrobu také o vojenské jeepy pro americkou armádu a různé nákladní a speciální vozidla.
Díky podpoře exportu korejské vlády SsangYong v sedmdesátých letech rozšířil svou činnost do oborů v těžkém a chemickém průmyslu a díky dvěma ropným krizím i do těžby ropy. Investoval také do významných strategických průmyslových oblastí a služeb po celém světě. »  SsangYong - historie značky auta (dokončení článku)  »

SsangYong - vyberte si ojeté auto z nabídky autobazarů:

SsangYong Actyon SPORTS 2,0 TD SsangYong Actyon SPORTS 2,0 TD

ABS, AirBag 2x, Alu kola, Asistent-parkovací zadní, Centrální zam. dálkově, Elektrická okna 4x, Imobilizér, Klimatizace digitální, Kůže, Ochrané rámy,

149 000,- Kč

SsangYong Actyon 2,0/104kW 4x4 SsangYong Actyon 2,0/104kW 4x4

ABS, AirBag 6x, Centrální zam. dálkově, Imobilizér, Klimatizace digitální, Kůže, Pohon 4x4, Převodovka manuální, Rádio rádio/CD, Servo, Stabilizace po

105 000,- Kč

SsangYong Rexton 2.9 TD 4WD A/T SsangYong Rexton 2.9 TD 4WD A/T

ABS, AirBag 2x, Alarm, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna, Imobilizér, Interiér Dřevo, Klimatizace digitální, Kůže, Pohon 4x4, Převodovka automati

99 900,- Kč

SsangYong Rexton RX270XDi 4x4 SsangYong Rexton RX270XDi 4x4

ABS, AirBag 4x, Alu kola, Centrální zam. klíčem, EDS, Elektrická okna, Imobilizér, Klimatizace digitální, Kůže, Pohon 4x4, Převodovka manuální, Rádio

98 000,- Kč

SsangYong Rexton 2,7CRDI 4X4 SsangYong Rexton 2,7CRDI 4X4

ABS, AirBag 2x, Alu kola, Asistent-parkovací zadní, Centrální zam. dálkově, Elektrická okna, Imobilizér, Klimatizace digitální, Kůže, Otáčkoměr, Pohon

99 999,- Kč

SsangYong Rexton 2.7XDi--KŮŽE-AUTOMAT- SsangYong Rexton 2.7XDi--KŮŽE-AUTOMAT-

ABS, AirBag 4x, Alarm, Alu kola, Asistent-parkovací zadní, Centrální zam. dálkově, Elektrická okna všechny, Imobilizér, Interiér Dřevo, Katalyzátor, K

99 990,- Kč

Autosalony a autobazary SsangYong:

KOREJSKEVOZY.CZ – inzertní portál

 

detail prodejce | Praha 5 - Lahovičky, Strakonická 24

SsangYong - historie značky auta (dokončení článku)

Společnost Ha Dong-hwan se nadále zaměřovala na výrobu spalovacích motorů, cisternových kamionů a dalších speciálních vozidel. V roce 1977 se opět změnil název, a to na Dong-A Motor Company. Současně byla otevřena nová továrna v Songtanu, který je dnes hlavním výrobním závodem automobilky SsangYong. V osmdesátých letech společnost pohltila výrobce specializovaných vozidel 4x4 Keohwa a začala s velkosériovou výrobou.
V roce 1986 získává kontrolu nad automobilkou Dong-A Motor Company koncert SsangYong Bussines Group, v té době už jedna z největších jihokorejských obchodních skupin. O dva roky později automobilka mění název na Ssangyong Motor Company.
Roku 1983 korejci postravili v Songtanu také vlastní vývojové středisko. Současně se poprvé vyrobil nový terénní automobil Ssangyong Korando a pět let poté Korando Family. V devadesátých letech byla tato vozidla exportována do Evropy. Tyto modely se v roce 1998 pro nezájem zákazníků přestaly vyrábět.
V roce 1991 začala SsangYong spolupracovat s Mercedesem. Zakoupila od něj licenci na výrobu lehkých užitkových a osobních mercedesů včetně motorů. Mercedes za to v roce 1992 získal 5% podíl ve společnosti SsangYong. První kroky spolupráce vedly k postavení závodu na výrobu motorů v Changwonu.
V roce 1992 bylo v Soulu otevřeno moderní vývojové technické středisko. V roce 1993 vznikl díky spolupráci s Mercedesem nový sportovní a terénní automobil FJ Musso 4WD, který se pak stal hlavním exportním automobilem firmy SsangYong. Byl nástupcem modelu Korando Family a jako jediný korejský automobil té doby získal certifikát kvality ISO 9001. Do výbavy vozu patří nejmodernější prvky automobilové technologie, čtyřkanálové ABS 5.0, protiprokluzový systém TCS od firmy Bosch, diferencíál s omezenou svorností a kontrolní a ochranný sýstém STICS.
V roce 1997 zahájila automobilka výrobu osobních vozů SsangYong Chairman. Tyto velmi luxusní modely vznikly na základě sedanů Mercedes-Benz třídy E minulé generace. Ačkoliv model Chairman vychází z převzaté techniky (např. podvozek, nápravy, systém řízení a brzd), liší se od svého německého vzoru tvarem karoserie.
V roce 1997 se SsangYong stal součástí Daewoo Motors. Společnost Daewoo se však o pár let později dostala do ekonomických problémů a tak je SsangYong opět na prodej. V roce 2004 získala čínská automobilka SAIC 51% balík akcií firmy SsangYong Motor Company. V roce 2009 dosáhly ekonomické ztráty firmy SsangYong částky 75 milionů dolarů a byla na ní uvalena nucená správa. To vyvolalo téměř 80 dní trvající nepokoje zaměstnanců automobilky, při kterých padla obvinění, že společnost SAIC odcizila patentované technologe firmy SsangYong. SAIC tyto tvrzení popřela. V dubnu 2010 vydala společnost SsangYong Motor Company prohlášení, že o akvizici automobilky projevilo zájem několik korejských a zahraničních firem.

Na závěr pár statistických údajů

V naší databázi je celkem 15 inzerátů vozidel značky SsangYong. Mezi těmito inzeráty jsou nejčastěji ojetá auta Rexton, Actyon a Kyron. Během včerejšího dne hledali zájemci o tuto značku nejčastěji auto inzeráty modelů Actyon, Rodius, Kyron, Korando a Musso.

Pro zajímavost, nejdražší auto značky SsangYong v naší databázi je vozidlo SsangYong Actyon SPORTS 2,0 TD, r.v. 2009. Cena, kterou za toto vozidlo prodejce v inzerátu požaduje je 149 000,- Kč.

Nejnovějším inzerátem značky SsangYong z naší nabídky, je inzerát na prodej auta SsangYong Rexton 2.7 XDi Manuál, r.v. 2005. Chcete-li si pořídit svůj vlastní vůz značky SsangYong, tak toto auto může být vaše za 79 000,- Kč.