Alfa Romeo

>> zpět na značky
Alfa Romeo

Auta značky Alfa Romeo:

 • Spider
 • 157
 • 164
 • 33
 • 4C
 • 75
 • 90
 • Alfasud
 • Alfetta
 • Crosswagon
 • Giulia
 • Giulietta
 • Mito
 • RZ/SZ
 • Sportwagon
 • Sprint
 • Stelvio

Alfa Romeo - historie značky auta

Alfa Romeo logo značky Historie značky Alfa Romeo začíná v roce 1907, kdy Milánský aristokrat Cavaliere Ugo Stella založil společnost pojmenovanou "Darracq Italiana". Firma se stala partnerem francouzské automobilové Darracq. Cílem partnerství byla výroba aut značky Darracq v Neapoli pro italský trh. Partnertství ale ztroskotalo, protože se tyto vozy staly úplným propadákem. Stella a další italští spoluinvestoři v roce 1909 přenesli výrobu do prázdné Darracquovy továrny v Miláně a společnost byla přejmenována na ALFA (Anonima Lombarda Fabbrica Automobili).
První auto navrhl Giuseppe Merosi a bylo označené jako model 1910 24 HP, což značilo, že měl motor o výkonu 24 koňských sil. Merosi poté navrhl i další vozy ALFA s motory o výkonu 40 – 60 koňských sil. Již v roce 1911 se Alfa zúčastnila automobilových závodů se dvěma modely o výkonu 24 koňských sil. Prodej aut byl úspěšný, ale s příchodem první světové války byla výroba zastavena.
Znak Alfy Romeo vytvořil v roce 1910 návrhář Romano Cattaneo spolu s Giuseppehem Merosim. Inspirovali se prý velkým červeným křížem rodiny Visconti a erbem hada nad velkými dveřmi Castello Sforzesco, když čekal na tramvaj na Piazza Castello v Miláně. »  Alfa Romeo - historie značky auta (dokončení článku)  »

Alfa Romeo - vyberte si ojeté auto z nabídky autobazarů:

Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM Serv.kniha Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM Serv.kniha

ABS, AirBag 6x, Alu kola, Centrální zam. dálkově, Elektrická okna, Klimatizace manuální, Palubní počítač, Protiskluzový systém ASR, Převodovka manuáln

245 000,- Kč

Alfa Romeo Giulietta 1.4 T Alfa Romeo Giulietta 1.4 T

ABS, AirBag 4x, Alu kola, Centrální zam. dálkově, Elektrická okna 2x, Klimatizace manuální, Navigace GPS, Palubní počítač, Převodovka manuální, Rádio

230 000,- Kč

Alfa Romeo 159 1.9 jtdM 110kW Xenon Alfa Romeo 159 1.9 jtdM 110kW Xenon

ABS, AirBag 8x, Alarm, Alu kola, Asistent-parkovací, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna, Imobilizér, Klimatizace digitální, Ostřikovač světel, Pal

114 900,- Kč

Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 209 PS Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 209 PS

ABS, Alu kola, Asistent-parkovací, Centrální zam. dálkově, Elektrická okna, Imobilizér, Klimatizace digitální, Kůže, Ostřikovač světel, Palubní počíta

109 900,- Kč

Alfa Romeo 159 2.4JTDm 147kW PLNÁ VÝBAVA NAVI Alfa Romeo 159 2.4JTDm 147kW PLNÁ VÝBAVA NAVI

ABS, AirBag 8x, Alu kola, Centrální zam. dálkově, Elektrická okna, Imobilizér, Klimatizace digitální, Kůže, Navigace GPS, Otáčkoměr, Palubní počítač,

134 999,- Kč

Alfa Romeo GT 1.9JTD,1.MAJ,BOSE,NOVÝservis Alfa Romeo GT 1.9JTD,1.MAJ,BOSE,NOVÝservis

ABS, AirBag 8x, Alu kola, Asistent-parkovací, Centrální zam. dálkově, Elektrická okna, Imobilizér, Klimatizace digitální, Kůže, Ostřikovač světel, Pal

118 888,- Kč

Autosalony a autobazary Alfa Romeo:

AUTO TICHÝ

VÝHODNÉ POJIŠTĚNÍ.DOVOZ PŘÍMO Z ITÁLIE.PROTIÚČET VAŠÍM VOZEM.VOZY BEZ KOROZE

www.autotichy.net | Rýmařov, TŘÍDA HRDINŮ 369/15

Autocentrum Delmos Praha

Nákup ojetého vozu bez rizika. 2x v Praze Praha 4 Modřany a Praha 8 Kobylisy.

www.delmos.cz | Praha 4, V Hodkovičkách 1

Autocentrum Delmos s.r.o.

2 x v Praze otevřeno po dohodě i po pracovní době info 777099211

www.delmos.cz | Praha 8, Nad Šutkou 6

TUZEKSCAR, s.r.o.

Vozidla po prvním majiteli a nehavarovaná.

www.tuzekscar.cz | Nový Jičín 1, Bludovice 58

Alfa Romeo - historie značky auta (dokončení článku)

V roce 1916 převzal společnost vysoce postavný neapolský průmyslník Nicola Romeo. Ten z důvodu armádních potřeb předělal továrnu na výrobu vojenské techniky. Továrna vyráběla munici, letecké motory a také kompresory a generátory založené na existujících firemních automobilových motorech a také těžké lokomotivy. Po válce převzal Romeo nad společností úplnou kontrolu a v roce 1919 opět obnovil původní výrobu automobilů. V následujícím roce pak změnil název společnosti na Alfa Romeo. Prvním vozem Alfa Romeo se stal Torpedo 20-30 HP.
Společnost potřebovala nahradit hlavního designéra Merosiho a to se jí podařilo v roce 1923, když závodník týmu Alfa Romeo, kterým byl Enza Ferrari, získal pro tuto funkci Vittoria Jana z Fiatu. První automobil od Jana pod značkou Alfa Romeo byl P2 Grand Prix, který v roce 1925 vyhrál pro Alfu Romeo světový pohár. Dále navrhl sérii malých až středně objemných řadových motorů se 4, 6, a 8 válci založených na jednotce P2, určené do obyčejných silničních vozů. Janovy návrhy byly spolehlivé a výkonné.
Firemní jezdec Enzo Ferrari se ukázal být lepším týmovým manažerem nežli řidičem. Později firmu Alfu Romeo opustil, začal stavět vlastní auta pod legendární značkou Ferrari. Pro Alfu Romeo často také jezdil Tazio Nuvolari a před druhou světovou válkou s ní vyhrál mnoho závodů, např. Velkou cenu Německa v roce 1935.
V roce 1928 Nicola Romeo firmu opustil. Kvůli výpadku armádních zakázek se Alfa dostala do velkých finančních potíží. V roce 1933 Alfu Romeo zachránila vláda, která tím nad firmou získala efektivní kontrolu. Alfa se stala národním znakem Mussoliniho Itálie. V tomto období začala firma vyrábet zakázkové vozy pro bohaté s šasi vyráběnou od Touringa z Milána nebo od Pininfariny. Nejlepší sportovní závoďák a označením Alfa Romeo 8C 2900 byl vyroben v roce 1936 a později byl přepracován také na auto pro běžnou výrobu. Tento typ patřil mezi nejrychlejší a nejdražší auta té doby. Společnost Alfa Romeo také začala s velkovýrobou leteckých motorů a nákladních vozů, což vedlo k celkovému zlepšení ekonomiky firmy. Alfa Romeo i nadále závodila a byla dost úspěšná.
V průběhu Druhé světové války se v automobilce Alfa Romeo opět zastavila výroba aut a místo toho se vyráběl válečný materiál. Továrna byla zničena bombardováním. Po válce vyráběla i jiné produkty jako například kamna, okenní rámy apod. Obnovila také výrobu závodních a cestovních aut, ale místo luxusních vozů se Alfa Romeo přeorientovala na menší, masově produkované vozy. První nové vozy Alfa Romeo vyjely v roce 1946. V letech 1950-1951 vyhrála Alfa Romeo světový šampionát.
Kolem roku 1960 se značka Alfa Romeo proslavila svými malými auty a modely navrženými speciálně pro italskou policii - Pantery a Carabinieri. Alfa Romeo vedla odvážnou obchodní politiku a neustále experimentovala s novými řešeními, které následně používala v sériové výrobě. Také často používala kontroverzní a neotřelý design.
V 70. letech 20. století se Alfa opět dostala do finančních potížích. V roce 1986 prodala italská vláda svůj podíl Fiatu. Ten vytvořil novou skupinu Alfa Lancia Spa, vyrábějící automobily Alfa Romeo a Lancia.
Až do osmdesátých let minulého století měly všechny vozy Alfy Romeo, kromě Alfasud, zadní náhon. Vedení Fiatu se rozhodlo, kvůli zlepšení ekonomické situace, že se všechny modely Alfa Romeo budou vyrábět na stejné základní platformě (např. rám). Dokonce i Maserati bude mít některé společné prvky s vozy Alfa Romeo. V roce 2005 Fiat odkoupil zpátky značku Maserati od Ferrari a nyní jí plně ovládá. Fiat plánuje vytvoření divize luxusních a sportovních vozů, které budou tvořit právě značky Maserati a Alfa Romeo.

Na závěr pár statistických údajů

V naší databázi je celkem 169 inzerátů vozidel značky Alfa Romeo. Mezi těmito inzeráty jsou nejčastěji ojetá auta 159, 147, 156, Giulietta a GT. Během včerejšího dne hledali zájemci o tuto značku nejčastěji auto inzeráty modelů 159, GT, Giulietta, Brera a Sprint.

Pro zajímavost, nejdražší auto značky Alfa Romeo v naší databázi je vozidlo Alfa Romeo Spider replika vozu z roku 1935 5míst, r.v. 1998. Cena, kterou za toto vozidlo prodejce v inzerátu požaduje je 395 000,- Kč.

Nejnovějším inzerátem značky Alfa Romeo z naší nabídky, je inzerát na prodej auta Alfa Romeo 159 2.4JTDm 147kW PLNÁ VÝBAVA NAVI, r.v. 2007. Chcete-li si pořídit svůj vlastní vůz značky Alfa Romeo, tak toto auto může být vaše za 134 999,- Kč.