Jak podat inzerát

Chcete si na CARS.CZ podat inzerát a nevíte úplně přesně, jak máte postupovat? Zde vám nabízíme stručné informace - jak na to.

Inzerce na CARS.CZ pochází buď od profesionálních prodejců nových a ojetých vozidel, nebo se jedná o tzv. soukromé inzeráty. Soukromý inzerát si u nás může založit každá fyzická nebo právnická osoba, která se nezabývá obchodováním s automobily, tj. nejedná se o autobazar, autosalon nebo dovozce.

Nejpve popíšeme situaci okolo podání soukromého inzerátu, v další části textu vysvětlíme postup také pro autoprodejce.

Soukromý prodejce

Každý kdo prodává své ojeté auto má možnost si na serveru CARS.CZ zadat za poplatek jeden, nebo více soukromých inzerátů současně. (Aktuální cenu naleznete v posledním kroku zadávání inzerce). Aktuálně lze inzerci platit buď online platbou kartou, několika online bankami nebo bankovním převodem. Platby pro nás zpracovává společnost The Pay s.r.o.

Před podáním vašeho soukromého inzerátu si připravte technické údaje o vašem vozidle (nejlépe velký technický průkaz). Rok výroby, datum STK, najeté kilometry nebo výkon motoru v kW zřejmě běžně nenosíte v hlavě.

V počítači si připravte několik vhodných fotografií vašeho automobilu z poslední doby. Nejlépe fotky ze všech stran. Výběr pro případné zájemce tak bude jednodušší.

Rovněž si dopředu rozmyslete cenu, za kterou chcete svůj vůz prodat. Pár tipů na to, jak cenu určit najdete ZDE.

Jakmile máte všechny potřebné věci pohromadě, klikněte z Hlavní strany serveru CARS.CZ na odkaz "Vložit inzerát". Objeví se vám výběr typu uživatele zda jste nový nebo již registrovaný.

V případě, že jste registrovaný uživatel po kliku proveďte přihlášení Vašemi údaji.
Pokud jste nový uživatel vyplňte na následující stránce kontaktní údaje.

Následně zaškrtněte políčko souhlasu s provozními podmínkami a poté klikněte na tlačítko "Uložit a pokračovat".

Na následující záložce "Základní údaje" si pečlivě vyberte typ vozidla, které budete v inzerátu nabízet k prodeji. Typ vozidla (osobní, nákladní, motocykl) volte pečlivě tak, aby odpovídal skutečnosti, jinak váš inzerát nepůjde správně vyplnit.

Dále vyberte "Značku" vozidla a pak "Model" vozidla. Políčka formuláře vyplňte tak, aby odpovídala co nejpřesněji údajům o prodávaném vozidle. Čím více údajů uvedete, tím snáze si vaše auto bude moci vyhledat potenciální zájemce.

Všechny povinné položky jsou barevně odlišené. Taková políčka mají žluté pozadí, zatímco nepovinná mají pozadí bílé.

Můžete vyplnit i "Doplňující údaje k vozidlu", "Stav vozidla" nebo "Výbavu vozidla" rozkliknutím malého "+" u nadpisu.

V poslední části můžete přidat fotografie k vozidlu a to buď klikem na tlačítko "Sem přetáhnětě fotografie nebo klikněte" nebo přetažením fotografií z počítače na toto tlačítko.
K vašemu inzerátu můžete přidat až 15 fotografií. Posílejte pouze soubory ve formátu .JPG nebo .PNG o velikosti do 5 MB. Nemá smysl posílat obrovské fotografie. Systém všechny fotky stejně převede na rozlišení 1200x900, tak byste jenom zbytečně zatěžovali náš server a sami sebe zdržovali dlouhým odesíláním obrázků.

Po zadání všech hodnot klikněte ve spodní části na tlačítko "Uložit a pokračovat". Tím se dostanete na další krok "Přehled". V tento moment Vám bude odeslán informační mail o založení inzerátu a s přihlašovacími údaji, abyste mohl inzerát případně upravit i v budoucnu.

Zde můžete zkontrolovat základní údaje vozidla a kontaktní údaje. Klikem na odkaz "Upravit kontakty" nebo "Upravit inzerát" se ,ůžete vrátit na jeden z předchozích kroků a hodnoty upravit.

Pokud jsou všechny hodnoty správně můžete pokračovat klikem na tlačítko "Pokračovat k platbě".

Na této stránce je nejdříve potřeba vybrat "balíček" tj. na jakých serverech chcete, aby byl Váš inzerát zobrazován.
V další sekci si můžete vybrat typ platby:

Po ověření a schválení inzerátu administrátorem a po zaúčtování platby bude Váš inzerát dohledatelný na vybraných serverech.

Mnoho úspěchů při prodeji vašeho ojetého vozidla vám přeje tým CARS.CZ

Profesionální auto prodejce

Potřeby našich zákazníků z řad autobazarů a autosalonů jsou poněkud odlišně, než když podává auto inzerát soukromá osoba. Proto vám také nabízíme jiné produkty. Doplňující informace o našich službách pro firemní zákazníky najdete také ZDE.

U auto prodejců bývá největším problémem to, že zpravidla inzerují větší počet vozidel, která se často mění. Vyžadují u svých inzerátů více fotografií prodávaného auta, nebo zde chtějí mít své logo a odkaz na další nabízená vozidla. Profesionální prodejci také potřebují co nejrychlejší a nejpohodlnější správu své nabídky.Často inzerují na více portálech, nejenom na CARS.CZ, a nepotřebují své inzeráty vkládat na každý portál zvlášť.

Proto vám nabízíme náš specializovaný inzertní software, který nazýváme lokální program CARS.CZ. Prostřednictvím tohoto programu je možné jednoduše a efektivně spravovat vaší kompletní nabídku vozidel. Inzeráty je navíc možné importovat z dalších programů používaných autoprodejci (TEAS, Autosoft).

Veškeré inzeráty je možné pořizovat komfortně přímo na vašem počítači, k inzerátům lze jednoduše přiřazovat velké množství fotografií, které se automaticky upraví na potřebnou velikost, lze vytisknout graficky velmi povedené popisky vozidel za sklo (včetně vašeho loga) atd.

Program navíc neustále zdokonalujeme a jeho aktualizace se provádí zcela automaticky, takže se nemusíte o nic starat.

Pokud nechcete z jakéhokoliv důvodu používat tento náš program, je rovněž možné importovat vaší nabídku přímo z konkurenčních serverů, se kterými spolupracujeme. Případně můžete svou nabídku exportovat prostřednictvím XML-RPC protokolu přímo do naší databáze rovnou z vašeho, na míru napsaného software.

Naše produkty uspokojí jak malé dovozce vozidel, tak velké autodealery. Proto, máte-li zájem dozvědět se více podrobností, nebo se zajímáte o naše aktuální ceny, prosím kontaktujte nás. Na našem telefonu +420 777 11 22 56 jsme v pracovní době od 8.00 do 16.00 hodin připraveni zodpovědět vaše otázky. K dispozici je i naše e-mailová adresa: info@cars.cz

Na spolupráci s vámi se těší tým CARS.CZ