Daewoo

>> zpět na značky
Daewoo

Auta značky Daewoo:

 • Tacuma
 • Aranos
 • Arcadia
 • Chairman
 • Evanda
 • FSO Truck
 • Korando
 • Lacetti
 • Musso
 • Nubira Wagon
 • Racer
 • Rezzo
 • Tico

Daewoo - historie značky auta

Daewoo logo značky Daewoo Motors byla jihokorejská automobilka, součást konglomerátu Daewoo Group. Společnost Daweoo založil Kim Woo-jung 22. března 1967. Kromě automobilů vyráběla firma i počítače, telekomunikační výrobky, spotřební elektroniku, stavební materiál nebo hudební nástroje.
Automobilka se dostala v roce 1999 do finančních problémů a v roce 2001 jí odkoupila americká společnost General Motors. Divize vyrábějící užitková auta Daewoo získala v roce 2004 indická automobilka Tata Motors.
Počátky historie této značky však sahají až do roku 1937. Tehdy byla založena společost National Motor, která se později přejmenovala na Saenara Motor. Byla to vůbec první automobilka v Koreji. Společnost se v roce 1965 přejmenovala na Shinjin Motors a začala spolupracovat s automobilkou Toyota.
Poté co se Toyota stáhla v roce 1972, nastoupil na její místo koncern General Motors. Automobilka fungovala nejprve pod názvem General Motors Korea, později v roce 1976 došlo opět ke změně názvu na Saehan Motor. V té době automobilka prodávala pod svojí značkou vozy Opel Rekord nebo Holden Torana.
Automobilka vyráběla vozy odvozené od modelů General Motors. Model Saehan Gemini byl odvozený od vozu Isuzu Belett Geminy z roku 1974. Saehan Maepsy vycházel z modelu Opel Kadett C, nebo přesněji z vozu Isuzu Gemini PF50 a model Saehan Rekord Royale byl zase předělávkou vozu Opel Rekord E.
V roce 1982 získala v automobilce kontrolu skupina Daewoo Group a došlo k opětovné změně názvu na Daweoo Motor Co. Až do roku 1996 byly všechny automobily vyráběné v této automobilce odvozené od modelů General Motors. »  Daewoo - historie značky auta (dokončení článku)  »

Daewoo - vyberte si ojeté auto z nabídky autobazarů:

Autosalony a autobazary Daewoo:

Daewoo - historie značky auta (dokončení článku)

Ke stávajícím modelům se přidávají modely Royale XQ a Royale Duke (březen 1982), Royale Prince (červen 1983) a Royale Salon Super (březen 1986). K modelům řady Royale se v roce 1989 přidává luxusní auto Daewoo Imperial, které se vyrábělo až do roku 1993.
Ialský návrhář Bertone pak v roce 1990 vytvořil nový model Daeewoo Espero, který vycházel z platformy GM J. toto auto se vyrábělo až do roku 1997.
V roce 1992 skončilo joint-venture s General Motors a Daewoo Motors se stalo nezávislou společností. O dva roky později Daewoo začalo pod svojím označením Daewoo Arcadia prodávat druhou generaci luxusního sedanu Honda Legend.
První auto z vlastní vývojové dílny byl model Daewoo Lanos, který přišel na trh v roce 1996. Vzhled auta byl výsledkem spolupráce s firmou Italdesign. Následovala Nubira v únoru 1997, kterou navrhl italský I.DE.A Institute. V březnu následoval model Leganza, který je opět dílem designéra Gioretta Giugiaro ze studia Italdesign.
Stejný návrhář stojí i za nejznámějším modelem značky Daewoo. Jedná se o auto Daewoo Matiz, které vychází z konceptu Lucciola z roku 1992, který měl být původně náhradou za vůz Fiat Cinquecento. Daewoo Matiz se stalo nejlépe prodávaným vozem této značky pro následující čtyři roky.
V roce 1999 přichází opět nový model Daewoo Magnus, který byl pokračovatelem existujícího modelu Leganza.
Ve stejném roce je už ale automobilka Daewoo až po krk ve finančních problémech a Daewoo Group je nucena tuto svojí automobilovou divizi prodat. Mezi zájemci o koupi byl korejský Hyundai ve spolupráci s DaimlerChrysler a také aliance Ford Motor Company a GM-Fiat.
V roce 2001 získává rozhodující podíl v této automobilce koncern General Motors. Vzniklá firma má název GM Korea a disponuje čtyřmi výrobními závody v jihokorejských městech Bupyeong-gu, Gunsan, Changwon a Boryeong a jednou továrnou ve vietnamské Hanoji.
Nová auta z produkce automobilky GM Korea se na našem trhu nabízejí pod globální značkou Chevrolet. Se značkou Daewoo se tak můžete setkat už jen při koupi ojetého vozu.

Na závěr pár statistických údajů

V naší databázi je celkem 5 inzerátů vozidel značky Daewoo. Mezi těmito inzeráty jsou nejčastěji ojetá auta Matiz, Kalos a Nexia. Během včerejšího dne hledali zájemci o tuto značku nejčastěji auto inzeráty modelů Matiz, Nexia, Kalos, Lublin a Leganza.

Pro zajímavost, nejdražší auto značky Daewoo v naší databázi je vozidlo Daewoo Kalos 1.4i, r.v. 2004. Cena, kterou za toto vozidlo prodejce v inzerátu požaduje je 26 900,- Kč.

Nejnovějším inzerátem značky Daewoo z naší nabídky, je inzerát na prodej auta Daewoo Matiz 0.8, rezervace, r.v. 2003. Chcete-li si pořídit svůj vlastní vůz značky Daewoo, tak toto auto může být vaše za 15 000,- Kč.