Recenze Daewoo Matiz 0,8
“Nenáročné auto, hodně vydrží, příliš úzké”

Autor recenze: Mulit (51 let),
Moravskoslezský kraj
všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2000 Typ motoru: Stav km při koupi:5 km Stav km nyní:198 000 km Způsob řazení: Jak dlouho auto používáte? 15 let Palivo: Benzín Průměrná spotřeba: 5,3 l/100 km Vloženo: 21. 7. 2023

Hodnocení inzerátu: 33 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 6.2

Spolehlivost

5
 

Jízdní vlastnosti

4
 

Komfort

7
 

Provozní náklady

8
 

Náhradní díly

7
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ne

Silné stránky

nízká spotřeba
pěkný vzhled

Slabé stránky

úzký rozchod kol, auto se naklání
citlivost na boční vítr, auto je nestabilní

Závady a opravy na autě

Koroze karosérie, zejména prahy, dveře, zadní blatníky


Hodnocení a zkušenosti s autem

Měl jsem dva Matizy. Slabší 0,8 a silnější 1,0. Ten slabší měl menší spotřebu asi o půl litru. Akcelerace byla podobná, litrový motor lépe držel ve stoupání do kopce. Měl kW i Nm navíc, a to se pochopitelně projevilo hlavně při jízdě do kopce. Na rovince a z kopce rozdíl minimální. Auto se příjemně řídí, se servem je to balada, bez serva to taky jde. Tříválec má lepší zvuk. Podle mě má tříválcový Matiz nejlepší zvuk motoru ze všech aut vůbec. Tříválce jsem vlastnil od novoty až do konce, celkem skoro 200 tis. km a 15 let provozu, takže o Matizech toho vím opravdu hodně. :-) Druhého Matize litrového jsem měl 4 roky. První Matiz zrezivěl, druhý Matiz jsem naboural. Jsou to fajn auta, mám hodně vzpomínek, spousta nostalgie, hlavně když si vybavím všechny ty výlety... Auto není jen spotřební zboží, auto má tak trochu i duši a něco jako individualitu. :-) Je to samozřejmě nadsázka. Matizy jsou super na parkování, do města. Velmi praktické auto, dá se tím vozit i stavební materiál. Jedinou nevýhodu spatřuji v úzkém rozchodu kol. Toyota Aygo nebo Renault Twingo jsou o 12 cm širší, a to je obrovsky poznat. Zdá se to detail? Jen 12cm? No u auta to má zásadní rozdíl na jízdní vlastnosti. To je jediná věc, kterou jihokorejští inženýři nedomysleli. Nikdy jsem nepochopil, proč udělali Matize tak úzkého. Tím pádem se nakláněl a byl citlivý na boční vítr. Ale jinak motory super - krátké převody, zvuk jak v závodním autě. :-) Jak říkám, nostalgie. :-)

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 33


Komentáře uživatelů k recenzi Daewoo Matiz

Vložit komentář

Vzpomínky

Bylo to fajn auto, velmi zábavné ho řídit. Jen ten rozchod kol byl extrémně úzký. Divím se, že jsem se za 19 let ježdění s Matizy nepřevrátil na bok. Levo pravá stabilita nejmenší z aut, co znám. A možná proto tak dobrodružné. :-)

13.09.2023 | 21:01:43 | Mulit  | 82.202.114.* Reagovat