Porsche

>> zpět na značky
Porsche

Auta značky Porsche:

 • 944
 • 959
 • 962
 • 964
 • 968
 • 987 Boxster
 • 993
 • 996
 • 997
 • Carrera GT
 • Cayman
 • Macan
 • Panamera

Porsche - historie značky auta

Porsche logo značky Porsche (celý název společnosti je Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG), je německý výrobce luxusních sportovních aut. Automobilku založil roku 1931 vratislavický rodák Ferdinand Porsche (1875 - 1951). V roce 1890, když bylo Ferdinandovi Porsche 15 let, ho poslal otec na studium do Vídně. V roce 1900 už vystavoval v Paříži svůj první vůz. Později byl pozván na velvyslanectví v Bernnu, kde se setkal s Adolfem Hitlerem. Na základě jeho přání navrhl v r. 1934 "volkswagen" – lidový vůz s motorem vzadu. Automobil se začal v roku 1936 masově vyrábět a jeho výroba skončila teprve nedávno. V roce 1947 pokračoval Ferdinand Porche v návrhu dalšího automobilu a nazval ho Porsche 356. V následujícím roce založil se svým synem automobilku. V roce 2009 koupil tuto automobilku Volkswagen.
První vůz Porsche nazvaný Porsche 64 bylo vyrobený v roce 1938. Při jeho výrobě bylo použito množství komponentů z vozu Volkswagen Brouk. Druhý model Porsche a první sériově vyráběné auto, sportovní vůz Porsche 356 z roku 1948, bylo původně postaveno v Gmündu v Rakousku, kam byla společnost evakuována během války. Po postavení 49 vozů byla společnost opět přesídlena zpět do Zuffenhausenu. Model 356 je považován za první Porsche jednoduše proto, že to byl první model prodávaný začínající společností. Ferdinand Porsche pracoval se svým synem Ferrym na návrhu 356, ale zemřel krátce poté, co byl postaven první prototyp. Konstrukce automobilu znovu použila komponenty z Brouka včetně jeho motoru, převodovky a zavěšení. Model 356 ale měl vlastní vývoj, dokud většinu VW komponentů nenahradili vlastními (Porschem vyrobenými) částmi. Poslední vozy modelu 356 byly poháněny již motorem navrženým a vyrobeným automobilkou Porsche. Aerodynamický tvar byl navržen Erwinem Komendem, který také navrhl karoserii Brouka. »  Porsche - historie značky auta (dokončení článku)  »

Porsche - vyberte si ojeté auto z nabídky autobazarů:

Porsche Cayenne E-Hybrid Coupé Porsche Cayenne E-Hybrid Coupé

Převodovka manuální

2 690 083,- Kč

Porsche Boxster S Porsche Boxster S

ABS, Alu kola, Centrální zam. dálkově, Klimatizace digitální, Navigace GPS, Palubní počítač, Protiskluzový systém ASR, Převodovka manuální, Připojení

1 350 000,- Kč

Porsche 911 991.2 Targa 4S PDK Lift PDLS Porsche 911 991.2 Targa 4S PDK Lift PDLS

ABS, Alu kola, Asistent-brzdový, Centrální zam. klíčem, Dětská sedačka Isofix, Elektrická okna 2x, Handsfree, Kamera parkovací, Klimatizace digitální,

3 449 000,- Kč

Porsche Macan 3.0 D S Diesel Sport Porsche Macan 3.0 D S Diesel Sport

ABS, AirBag 10x, Alu kola, Asistent-brzdový, Centrální zam. dálkově, Elektrická okna, Handsfree, Imobilizér, Kamera parkovací, Klimatizace digitální,

578 512,- Kč

Porsche Plus Porsche Plus

ABS, AirBag 6x, Alarm, Alu kola, Asistent-brzdový, Centrální zam. dálkově, Dětská sedačka Isofix, Elektrická okna, Handsfree, Kamera parkovací, Klimat

1 727 273,- Kč

Porsche 4S Sport Turismo Porsche 4S Sport Turismo

AirBag 6x, Alarm, Alu kola, Dětská sedačka Isofix, Elektrická okna, Handsfree, Kamera parkovací, Klimatizace digitální, Nabíječka telefonů bezdrátová,

2 884 298,- Kč

Autosalony a autobazary Porsche:

B&B Cars 4You s.r.o.

prodej nových automobilů, prodej ojetých automobilů, pojištění, leasing

www.bbcars.eu | Rokycany, Plzeňská 968

PIA Market - Porsche Inter Auto CZ - Brno

Po - Pá 8:00 - 17:00 So 9:00 - 12:00

piamarket.cz | Brno, Řipská 13a

PIA Market - Porsche Inter Auto CZ - Heller Ostrava

pondělí - pátek: 8:00 - 17:00 hod. sobota: 8:00 - 12:00 hod.

piamarket.cz | Ostrava - Moravská Ostrava, Cihelní 3160/49b

PIA Market - Porsche Inter Auto CZ - Praha Smíchov

Po - Pá 8:00 - 18:00 So 9:00 - 13:00

piamarket.cz | Praha 5 - Smíchov, Vrchlického 31/18

Porsche Inter Auto CZ - Porsche Centrum Praha

pondělí - pátek: 8:00 - 18:00 hod. sobota: 9:00 - 13:00 hod.

piamarket.cz | Praha 8, Liberecká 12

SilverCars

1.3.2019 jsme pro vás otevřeli NOVÝ Showroom na adrese Rohanské Nábřeží 693/10, Praha 8 - RUSTONKA

www.silvercars.cz | Praha 8 - Karlín (RUSTONKA), Rohanské Nábřeží 693/10

SIMIX motors

prodej nových automobilů, prodej ojetých automobilů, prodej originálních náhradních dílů, prodej nových autodílů, prodej použitých autodílů, dovoz na

www.simix.cz | Praha 8 - Karlín, Rohanské nábřeží 693/10 (budova Rustonka)

Porsche - historie značky auta (dokončení článku)

V roce 1963, po několika úspěších dosažených v automobilových závodech společnost uvedla na trh sportovní auto Porsche 911, se vzduchem chlazeným šestiválcovým motorem vzadu. Tým, vedený nejstarším synem Ferryho Porsche (Ferdinandem Alexandrem Porsche) navrhl karosérii, ale tato fáze návrhu způsobila rozepře s Erwinem Komendem, který navrhoval karosérie do té doby. F.A. Porsche vyčítal Komendovi, že udělal změny, které on neschválil. Šéf společnosti poté vzal nákresy svého syna do sousední výrobny karosérii, do Reuteru, a ten přinesl v roce 1963 konečný design. Práce Reuteru byla později přijatá Porschem. Poté se Reuter stal výrobcem sedadel, dnes je znám jako Keiper-Recaro. Porsche 911 se stalo nejznámějším modelem, úspěšným v mnoha závodech i v rallye, a nejvíc prodávaným modelem značky Porsche vůbec. Po několika generacích úprav současný model 911 sdílí s původním modelem pouze základní mechanický koncept motoru vzadu, šestiválcový motor a základní styl. Levnější model se stejnou karoserií, ale s odvozeným pohonem z modelu 356 (obsahujícím čtyřválcový motor) byl prodáván jako 912.
Společnost Porsche měla vždy úzký vztah s Volkswagenem. Protože však Ferry Porsche a jeho sestra Louise Piëch spolu nespolupracovali nejlépe, změnila se v roce 1972 právní forma společnosti z omezeného partnerství na akciovou společnost. Následovalo zřízení výkonného orgánu, jehož členy nebyli členové rodiny Porsche a dozorčí rady, pozůstávající hlavně z členů této rodiny. Tato změna měla za následek, že členové rodiny už nebyli ve vedení společnosti. F.A. Porsche vytvořil vlastní značkovou společnost - Porsche Design, která je proslulá exkluzivními hodinkami, slunečnými brýlemi, nábytkem a jinými luxusními produkty. Ferdinand Piëch, který byl zodpovědný za mechanický vývoj sériových a závodních vozů Porsche, založil vlastní inženýrskou kancelář a vytvořil pětiválcový řadový dieselový motor pro vozy Mercedes-Benz. Krátce poté přešel do Audi a udělal kariéru ve společnosti, kterou zcela ovládl Volkswagen.
V roce 2005 rodiny Porsche a Piëch kontrolovaly všechny akcie společnosti s právem hlasovat. V říjnu 2005 ohlásila společnost převzetí 18,65% podílu ve Volkswagen AG a vyjádřila další úmysl převzetí dalšího podílu v budoucnu. V květnu 2009 Volkswagen přerušil jednání o převzetí společností Porsche. Hned vzápětí německá vláda zamítla žádost firmy Porsche o státní pomoc, o kterou automobilka žádala. V červnu 2009 společnost požádala německý stát o pomoc znovu, tentokrát o poskytnutí úvěru 1,75 mld. eur. V červenci nabídl Katar za akcie Porsche a za opce na další akcie částku 7 mld. eur. Následně byl odvolán dlouholetý ředitel Wendelin Wiedeking a bylo schváleno vytvoření společného koncernu Volkswagen a Porsche.
Porsche má pověst výrobce špičkových sportovních vozidel, které jsou navzdory svému vysokému výkonu spolehlivé a vhodné pro denní užití. Jejich předností je také vysoká kvalita výroby a dlouhá životnost. V květnu 2006 bylo Porsche oceněno prvním místem za nejprestižnější luxusní automobilovou značku. Výzkum prováděla organizace Institut Luxusu se sídlem v New Yorku.
Porsche je také na špičce ve využití moderních technologií turbo-přeplňování a je prvním kdo použil nastavitelnou geometrii této technologie v benzínem poháněném automobilu. Jako společnost je Porsche známé přizpůsobivostí měnícím se podmínkám trhu a finanční stabilitou. Vetšinu produkce ponechává v Německu, v období, kdy se většina německých výrobců aut částečně stěhuje přinejmenším do východní Evropy nebo do zámoří. Centrála a hlavní závod sídlí stále ve Stuttgart-Zuffenhausenu, ale pro Cayenne a Carreru GT byla postavena nová továrna v Lipsku, ve východní části Německa. Části vozů Cayenne se také vyrábějí v továrně VW v Bratislavě. Produkce většiny Boxsterů a Caymannů je outsourcována ve firmě Valmet Automotive ve Finsku.
Společnost byla v posledních letech úspěšná a klade si cíle, být nejvýnosnější automobilovou společností na světě. Porsche již mnoho let poskytuje konzultační servis i pro jiné automobilky. Studebaker, Seat, Daewoo, Subaru a Yugo konzultovali s Porsche inženýrství nebo motory. Porsche také pomáhalo Harley-Davidsonu navrhnout nový motor pro novější motocykl typu V-Rod či navrhovalo design nových českých tramvají Škoda. Pro Porsche je hlavní konkurencí bezpochyby italský výrobce Ferrari. Dalšími konkurenty jsou Lamborghini, Aston Martin, Mercedes-Benz, Maserati a BMW.

Na závěr pár statistických údajů

V naší databázi je celkem 167 inzerátů vozidel značky Porsche. Mezi těmito inzeráty jsou nejčastěji ojetá auta Cayenne, 911, Panamera, Macan a Cayman. Během včerejšího dne hledali zájemci o tuto značku nejčastěji auto inzeráty modelů Cayenne, 924, 911, Panamera a 997.

Pro zajímavost, nejdražší auto značky Porsche v naší databázi je vozidlo Porsche 911 GT2 RS PCCB PDLS+ Clubsport, r.v. 2018. Cena, kterou za toto vozidlo prodejce v inzerátu požaduje je 10 164 463,- Kč.

Nejnovějším inzerátem značky Porsche z naší nabídky, je inzerát na prodej auta Porsche Cayenne E-Hybrid Coupé, r.v. 2023. Chcete-li si pořídit svůj vlastní vůz značky Porsche, tak toto auto může být vaše za 2 690 083,- Kč.