Jaguar

>> zpět na značky
Jaguar

Auta značky Jaguar:

  • E-Pace
  • E-Type
  • F-Pace
  • F-Type
  • MK II
  • Souvereign
  • X300
  • XF
  • XJR

Jaguar - historie značky auta

Jaguar logo značky Jaguar Cars Limited je automobilová firma, která se specializuje na výrobu luxusních a sportovních aut. Značku Jaguar založil v roce 1922 Sir William Lyons (1901 – 1985) a jeho přítel Williamem Walmsley. Společnost sídlila v anglickém lázeňském městě Blackpoolu a jmenovala se Swallow Sidecars Company. Společnost ještě nevyráběla automobily, ale specializovala se na výrobu motocyklových sajdkár, které byly díky své kvalitě a modernímu vzhledu velmi úspěšné.
Firma si byla vědoma potenciálu malých cenově dostupných vozů a začala vyrábět speciální karoserie, které vznikali na základě masově vyráběných modelů. Společnost byla kvůli tomu přejmenována na Swallow Sidecar and Coachbuilding Company. V roce 1927 se začala vyrábět karosérie pro úspěšný lidový vůz Austin Seven. Takto vniklé auta se prodávali pod označením Austin-Swallow Roadster a Austin-Swallow Saloon. Oba vozy nebyly o mnoho dražší, než sériové vozy, a tak si získaly velkou oblibu. Později vznikaly předělávky dalších značek, jako Standard, Morris nebo Wolseley.
Výrobní linky se v roce 1928 přesunuly z Blackpoolu no továrny v Coventry, kde zůstaly dodnes. Firmě časem nestačilo, že vyráběla pouze karoserie, a tak se dohodla se společností Standard Motor Company na dodání šasi a motorů, které měly být použity pro zcela nový vůz. Ten byl v roce 1931 představen pod značkou SS. »  Jaguar - historie značky auta (dokončení článku)  »

Jaguar - vyberte si ojeté auto z nabídky autobazarů:

Jaguar F-Pace 2,0 P250 Prestige,1.maj,tažné Jaguar F-Pace 2,0 P250 Prestige,1.maj,tažné

ABS, AirBag 10x, Alu kola, Asistent-parkovací zadní, Centrální zam. dálkově, Denní svícení, Elektrická okna, Kamera parkovací, Klimatizace dig. dvouok

619 900,- Kč

Jaguar F-Pace 20d PURE AWD AUT CZ Jaguar F-Pace 20d PURE AWD AUT CZ

ABS, Alu kola, Asistent-parkovací zadní, Centrální zam. dálkově, Denní svícení, Dětská sedačka Isofix, Elektrická okna, Handsfree, Imobilizér, Kamera

594 215,- Kč

Jaguar XF 2.0, Nový motor 7000km Jaguar XF 2.0, Nový motor 7000km

ABS, Alarm, Alu kola 19 palců, Asistent-brzdový, Centrální zam. dálkově, Denní svícení original LED, Elektrická okna 4x, Handsfree bluetooth, Interiér

890 000,- Kč

Jaguar F-Pace D300 R-DYNAMIC SE AWD AUT Jaguar F-Pace D300 R-DYNAMIC SE AWD AUT

ABS, AirBag 6x, Alu kola, Asistent-parkovací, Asistent-rozjezdový, Centrální zam. dálkově, Denní svícení, Dětská sedačka Isofix, Elektrická okna, Hand

1 883 471,- Kč

Jaguar F-Type P575 CABRIOLET R75 AWD AUT Jaguar F-Type P575 CABRIOLET R75 AWD AUT

ABS, AirBag 6x, Alarm, Alu kola, Asistent-brzdový, Asistent-parkovací zadní, Centrální zam. dálkově, Elektrická okna, Handsfree, Imobilizér, Kamera pa

2 726 446,- Kč

Jaguar F-Pace 20d PRESTIGE AWD AUT Jaguar F-Pace 20d PRESTIGE AWD AUT

ABS, AirBag 10x, Alu kola, Asistent-parkovací zadní, Centrální zam. dálkově, Denní svícení, Dětská sedačka Isofix, Elektrická okna, Handsfree, Imobili

602 479,- Kč

Autosalony a autobazary Jaguar:

Albion Cars autorizovaný dealer Land Rover, Jaguar

Autorizovaný dealer Jaguar a Land Rover Prodej nových vozů: Po - Pá 8.00 h – 19.00 h, So 9.00 h - 17.00 h Prodej ojetých vozů: Po - Pá 8.00

www.albioncars.cz | Čestlice, K Chotobuzi 333

Dekom System s.r.o. - Jaguar/Land Rover

prodej nových automobilů

www.dekomsystem.cz | Hradec Králové, Bratří Štefanů 272/37a

Dekom System s.r.o. - Referenční a ojeté vozy

prodej nových automobilů, prodej ojetých automobilů

www.dekomsystem.cz | Hradec Králové, Bratří Štefanů 494

Dekom System s.r.o. - Volvo dealer

AUTORIZOVANÝ DEALER VOZŮ VOLVO AUTORIZOVANÉ PRACOVIŠTĚ CEBIA ZAJISTÍME VÁM NEJVÝHODNĚJŠÍ FINANCOVÁNÍ ZAJISTÍME VÁM NEJVÝHODNĚJŠÍ POJIŠTĚNÍ MOŽNOST

www.dekomsystem.cz | Pardubice, Hradecká 537

Jaguar - historie značky auta (dokončení článku)

Byly vyrobeny dva modely, SS 1 a SS 2. Oba modely uchvacovaly zájemce svými nádhernými tvary. Auta byla nízká a s dlouhou karosérií. Vozy byly kvalitně zpracované, a přesto byly levné, jejich cena 310 liber byla v podstatě třetinová oproti očekávání.
V roce 1933 vzniklo nové provedení Tourer. Byl to první kabriolet společnosti, a také její první závodní vůz. Tento automobil získal první místo v závodě Alpin Trial, čímž rozšířil popularitu značky i na kontinentální Evropu.
V roce 1933 se také rozdělila výroba mezi dvě společnosti. Společnost vyrábějící vozidla SS přejmenována na SS Cars Limited, zatímco výroba sajdkár pokračovala pod sesterskou firmou Swallow Coachbuilding Company.
V následujícím roce opustil firmu jeden ze zakladatelů William Walmsley, protože nebyl spokojen s tím, kam firma směřuje. Do firmy naopak přišli konstruktér William Heynes a specialista na motory Harry Weslak. Díky nim nebyla tato společnost již vnímána pouze jako karosárna, ale jako normální automobilka.
V roce 1935 firma vyrobila čtyřdveřový model SS Jaguar, u něhož byl poprvé použit budoucí název značky. Toto auto se dodávalo buď s 1,5 litrovým, 2,5 litrovým a od roku 1937 také s 3,5 litrovým motorem.
Jako jiné automobilky, i Jaguar se za války zabýval výrobou pro vojenské účely. Automobilka vyrobila přes 10 000 sajdkár a získala také mnoho zkušeností v leteckém průmyslu. Během války se továrny společnosti staly terčem mnoha náletů. Název SS byl tou dobou z pochopitelných důvodů nepřijatelný, takže výrobky již nesly jméno Jaguar.
Po válce byl evropský automobilový trh v krizi. Jaguar se s tím vypořádal podobně jako ostatní výrobci, výrobou předválečných automobilů. Automobilka se v roce 1945 přejmenovala na Jaguar Cars Limited. Aby společnost Jaguar získala finance, musela prodat původní firmu Swallow, která stále vyráběla sajdkáry.
V roce 1960 koupil Jaguar známého výrobce luxusních vozů Daimler. Společnost Daimler Motor Company z Coventry vyráběla auta na základě licence Gottlieba Daimlera již od roku 1897. Byla to nejstarší automobilová značka ve Velké Británii. Značka Daimler se pak užívala pro luxusní modely aut Jaguar.
V roce 1966 se automobilka Jaguar sloučila s koncernem British Motor Corporation. Ten se v roce 1968 spojil s výrobcem nákladních vozů Leyland a vytvořil koncern British Leyland Motor Corporation. V druhé polovině 70. let došlo k prudkému snížení prodejů vozů značky Jaguar. Byl to důsledek nedůvěry zákazníků k této značce, především kvůli nízké kvalitě tehdy vyráběných vozů. Za těmito problémy stály časté stávky nespokojených zaměstnanců a celkově špatné vedení podniku British Leyland.
V následujících letech se díky novému vedení vrátila prestiž značky a také zisky z prodeje nových modelů stoupaly. V roce 1984 se Jaguar osamostatnil, ale toto období trvalo pouhých pět let. V roce 1989 koupil společnost americký koncern Ford.
V roce 1998 představil Jaguar model S-Type, se kterým se auta značky Jaguar vrátily po dlouhé době opět do vyšší střední třídy. V roce 2001 byla zahájena výroba Jaguaru X-type. Tento model znamenal vstup značky Jaguar do pro ní doposud nejnižšího segmentu trhu. Model Jaguar X-type měl přilákat zejména mladší kupce a zvýšit objem výroby. Poprvé v historii značky měl automobil Jaguar pohon 4x4. Nové bylo také hojné používaní motorů diesel a nabízená karoserie kombi.
Automobilka se přesto znovu ocitla v krizi a tak Ford prodal v roce 2008 firmu Jaguar, společně s další britskou automobilkou Land Rover, indické společnosti Tata Motors.

Na závěr pár statistických údajů

V naší databázi je celkem 148 inzerátů vozidel značky Jaguar. Mezi těmito inzeráty jsou nejčastěji ojetá auta F-Pace, F-Type, XF, E-Pace a XJ. Během včerejšího dne hledali zájemci o tuto značku nejčastěji auto inzeráty modelů XJ, XF, X-Type, F-pace a F-Type.

Pro zajímavost, nejdražší auto značky Jaguar v naší databázi je vozidlo Jaguar Project 8 5,0 S/C AWD 600 koní, r.v. 2019. Cena, kterou za toto vozidlo prodejce v inzerátu požaduje je 4 680 000,- Kč.

Nejnovějším inzerátem značky Jaguar z naší nabídky, je inzerát na prodej auta Jaguar F-Pace 2,0 P250 Prestige,1.maj,tažné, r.v. 2017. Chcete-li si pořídit svůj vlastní vůz značky Jaguar, tak toto auto může být vaše za 619 900,- Kč.