Toyota

>> zpět na značky
Toyota

Auta značky Toyota:

 • Cressida
 • Crown
 • Dyna
 • Echo
 • F
 • FJ
 • Fortuner
 • FunCruiser
 • GT86
 • HDJ
 • Hiace
 • Highlander
 • KJ
 • LC
 • Liteace
 • MR 2
 • Matrix
 • Paseo
 • Picnic
 • Previa
 • ProAce
 • Sequoia
 • Sienna
 • Solara
 • Starlet
 • Supra
 • Tacoma
 • Tercel
 • Tundra
 • Urban Cruiser
 • Venza
 • Verso
 • iQ

Toyota - historie značky auta

Toyota logo značky
Toyota Motor Corporation, jednoduše známá jako Toyota, je nadnárodní společnost se sídlem v Japonsku. Jedná se o společnost, která je největším světovým výrobcem automobilů. Společnost založil v roce 1937 Kiichiro Toyoda (1894–1952). Ten už se zabýval produkcí automobilů od roku 1933 v jedné z divizí původní společnosti Toyoda, kterou založil jeho otec. Prvním vozidlem byl tehdy osobní automobil s označením A1. Před vznikem samostatné společnosti Toyota Motor Corporation tak vznikl ještě model G1 (1935) a v roce 1936 vůz Toyota AA.
Toyota také vlastní značku Lexus a Scion a má většinový podíl v automobilce Daihatsu a Hino Motors. Toyota dále drží menšinové podíly ve Fuji Heavy Industrie, Isuzu Motor, Yamaha Motors a Mitsubishi Aircraft Corporation. Toyota má 522 dceřiných společností a zaměstnává zhruba 320.000 lidí po celém světě.
Sídlo společnosti Toyota je ve městech Toyota City, Aichi a Tokiu. Kromě výroby automobilů poskytuje také finanční služby prostřednictvím divize Toyota Financial Services Toyota také vyrábí roboty. Toyota Motor Corporation (včetně Toyota Financial Services) a Toyota Industries jsou částí skupiny Toyota Group, jednoho z největších koncernů na světě.
Vozidla se původně prodávaly podle příjmení zakladatele pod názvem Toyoda. V září roku 1936 proběhla veřejná soutěž na návrh nového loga společnosti, kam bylo posláno 27 000 návrhů nového loga. Vítězem se staly tři písmena znamenající Toyoda, které byly napsány v kruhu japonským písmem Katakana. Ale Risaburo Toyoda, který se do rodiny klanu Toyoda přiženil a s tímto příjmením se nenarodil, upřednostnil název "Toyota". Důvodem prý bylo, že napsání tohoto názvu vyžadovalo přesně 8 tahů štětcem a číslo 8 je v Japonsku považováno za šťastné číslo. Navíc se název Toyota lépe vyslovoval. "Toyoda" v překladu znamená "úrodné rýžové pole" a tak změna názvu také pomohla tomu, že firma Toyota nebyla nadále vnímána veřejností jako staromódní společnosti zabývající se zemědělstvím. »  Toyota - historie značky auta (dokončení článku)  »

Toyota - vyberte si ojeté auto z nabídky autobazarů:

Toyota RAV4 2.5 Hybrid, CZ, ZÁRUKA, SERVIS Toyota RAV4 2.5 Hybrid, CZ, ZÁRUKA, SERVIS

ABS, AirBag 8x, Alarm, Alu kola, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna, Klimatizace digitální, Kontrola tlaku v pneu, Palubní počítač, Pohon 4x4, Pro

850 000,- Kč

Toyota Yaris 1.0 VVT-i, ČR,1.maj Toyota Yaris 1.0 VVT-i, ČR,1.maj

ABS, Alu kola, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna, Klimatizace manuální, Kontrola tlaku v pneu, Palubní počítač, Pohon přední, Protiskluzový systé

285 000,- Kč

Toyota Yaris 1.5 VVT-i, Serv.kniha, Klima Toyota Yaris 1.5 VVT-i, Serv.kniha, Klima

ABS, AirBag 8x, Alu kola, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna, Klimatizace manuální, Kontrola tlaku v pneu, Palubní počítač, Pohon přední, Protiskl

356 000,- Kč

Toyota Yaris 1.5 Dual VVT-i, ČR,1.maj Toyota Yaris 1.5 Dual VVT-i, ČR,1.maj

ABS, AirBag 8x, Alu kola, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna, Klimatizace digitální, Kontrola tlaku v pneu, Palubní počítač, Pohon přední, Protisk

315 000,- Kč

Toyota Yaris 1.5 Dual VVT-i, ČR,1.maj Toyota Yaris 1.5 Dual VVT-i, ČR,1.maj

ABS, AirBag 6x, Alu kola, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna, Klimatizace digitální, Kontrola tlaku v pneu, Palubní počítač, Pohon přední, Protisk

280 000,- Kč

Toyota Yaris 1.5 Dual VVT-i, ČR,2.maj Toyota Yaris 1.5 Dual VVT-i, ČR,2.maj

ABS, Alu kola, Centrální zam. klíčem, Elektrická okna, Klimatizace manuální, Kontrola tlaku v pneu, Palubní počítač, Pohon přední, Protiskluzový systé

285 000,- Kč

Autosalony a autobazary Toyota:

AUTODĚDOCH**Váš dodavatel kvalitních vozů ***

PO - PÁ od 8 - 17 hod.SO 8-12 hod. *JSME PŘÍMÍ DOVOZCI* **PROFESIONÁLNÍ PŘÍSTUP** ***ZÁRUKY NA POČET KM*** --VAŠE SPOKOJENOST NÁS ZAJÍMÁ--

WWW.AUTODEDOCH.CZ | Janovice u Rýmařova, Opavská 287/57

DanCars CZ s.r.o.

Autorizovaný prodejce a servis Subaru Prodej, servis, leasing, pojištění a další služby. SUBARU, Toyota, Suzuki, Daihatsu. Po-Pá 8:00-17:00

www.subaru-opava.cz | Opava, Krnovská 82

TRENDCAR - TOYOTA-SUBARU-HONDA-SUZUKI-MITSUBISHI

 

www.trendcar.cz | Šenov u Nového Jičína, Dukelská 91

VYSOČINA AUTO GROUP a.s.

Autocentrum-Rozkoš Otevírací doba: Po-Pá 8.30 – 17.00 So 9.00 – 12.00 ( po závazné telefonické dohodě ) Kontaktní osoby: Tomáš Kotr

www.autocentrum-rozkos.cz | Jihlava, Znojemská 96

Toyota - historie značky auta (dokončení článku)

Od září roku 1947 prodávala Toyota malé automobily pod názvem Toyopet. První vozidlo, které se prodávalo s označením Toyopet bylo Toyopet SA. Dále vznikly např. vozy Toyopet SB a Toyopet Stout, což byly lehké nákladní vozidla. Dalšími vozy s tímto označením byly Toyopet Crown a Toyopet Corona. Když se však Toyota, v roce 1957, pokusila vstoupit na americký trh s vozem Toyopet Crown, nebyl tento název dobře přijat. V angličtině tento název příliš připomínal dětské hračky (toy) a domácí zvířátka (pet). Tento název se tedy na americkém trhu dále nepoužíval, ale na jiných trzích se s ním pokračovalo až do poloviny šedesátých let.
Své první ocenění za kvalitu získala Toyota Motor Company na začátku roku 1980. V té době se také začala účastnit nejrůznějších automobilových závodů. Vzhledem k ropné krizi z roku 1973 se spotřebitelé na lukrativním americkém trhu začali orientovat na menší automobily, které měli nižší spotřebou paliva. Americké automobilky považovaly malé ekonomické automobily za vozidla nižší třídy, pro nenáročné uživatele. Tomu také odpovídala jejich kvalita a nízká cena.
Na začátku šedesátých let byla, v důsledku obchodních sporů, uvalena v USA vysoká dovozní cla na lehké nákladní automobily. Výše cla dosahovala 25%. Jako odpověď na tyto celní tarify začala v osmdesátých letech Toyota, ale také Nissan Motor Co. a Honda Motor Co., stavět své továrny přímo v USA.
V roce 1984 se Toyota spojila se společností GM NUMMI (New United Motor Manufacturing, Inc.) z Fremontu v Kalifornii. Původně to byla továrna Generals Motors, která byla už dva roky uzavřená. V té době také začala Toyota budovat své nové značky. V roce 1989 vznikla např. divize luxusních vozidel se značkou Lexus.
V roce 1990 Toyota rozšířila svojí výrobu o větší a luxusnější vozidla, zahrnující také velké pickupy. Např. T100 a později Tundra. Začala vyrábět několik řad SUV a také sportovní verzi Camry (známou jako Camra Solara). Vznikla také značka Scion – pro sportovní automobily, které jsou cenově dostupné a jsou zaměřené na mladé lidi. Už v roce 1997 zahájila Toyota výrobu světově nejprodávanějšího hybridního vozidla Prius.
O dva roky později Toyota zřídila svojí pobočku v Británii, protože její vozy se staly mezi britskými řidiči velmi oblíbenými. Další základny byly zřízeny v Indianě, Virginii a Tianjinu. V roce 1999 společnost Toyota vstoupila na New Yorskou burzu a také na burzu v Londýně.
V roce 2002 se Toyota rozhodla vstoupit do světa vozů Formule 1. V témže roce také založila společné podniky s automobilkami Citroën a Peugeot. O pouhý rok později začala Toyota s výrobou automobilů ve Francii. V roce 2005 zařadil časopis Forbes společnost Toyota na osmé místo v žebříčku největších světových firem. V prvním čtvrtletí roku 2008 se Toyota stala nejprodávanější značkou automobilů na světě. Dle žebříčku Fortune Global 500 z roku 2008 je Toyota dokonce pátou největší společností na světě.
V letech 2009 – 2010 se firma těžce zadlužila a musela požádat japonskou vládu o půjčku ve výši více jak 3 miliardy dolarů.
Toyota se od svého počátku rozrostla do velké nadnárodní korporace a rozšířila se do různých světových trhů a zemí. Odsunula z trůnu značku GM a stala se největším výrobcem automobilů.
Toyota zavádí nové technologie, včetně prvního masově vyráběného hybridního automobilu, kterého se prodalo jenom v roce 2007 milion kusů.
Jako oficiální vůz japonské císařské rodiny je používána Toyota Century Royal.
Toyota má montážní a výrobní závody ve většině částí světa – Japonsku, Austrálii, Srí Lance, Kanadě, Indonésii, Polsku, Jižní Africe, Turecku, Kolumbii, Velká Británii, USA, Spojených Arabských Emirátech, Francii, Brazílii, Portugalsku a v neposlední době i v Argentině, České republice, Mexiku, Malajsii, Thajsku, Pákistánu, Egyptě, Číně, Vietnamu, Venezuele, Filipínách a Rusku.

Na závěr pár statistických údajů

V naší databázi je celkem 662 inzerátů vozidel značky Toyota. Mezi těmito inzeráty jsou nejčastěji ojetá auta Yaris, Corolla, RAV4, Auris a Avensis. Během včerejšího dne hledali zájemci o tuto značku nejčastěji auto inzeráty modelů Yaris, RAV4, Avensis, Aygo a Auris.

Pro zajímavost, nejdražší auto značky Toyota v naší databázi je vozidlo Toyota Land Cruiser 4,5 200 V8 Executive Lounge, r.v. 2021. Cena, kterou za toto vozidlo prodejce v inzerátu požaduje je 2 478 512,- Kč.

Nejnovějším inzerátem značky Toyota z naší nabídky, je inzerát na prodej auta Toyota Corolla 1,4 VVT-i Base, r.v. 2004. Chcete-li si pořídit svůj vlastní vůz značky Toyota, tak toto auto může být vaše za 29 900,- Kč.