Nákladní
Užitkové
X
Avia
30
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nebyla nalezena žádná vozidla odpovídající Vašemu výběru.

Avia 30 - historie značky auta

Avia byl do roku 1995 český výrobce letadel, nákladních vozů a náhradních dílů pro nákladní auta. Historie této firmy začala v roce 1919, a ta aktivně působila až do roku 2013. V roce 1995 firmu Avia koupila korejská automobilka Daewoo a byla přejmenována na Daewoo Avia. Později, v roce 2006, byla Avia opět prodána, tentokrát se vlastníkem stala indická automobilka Ashok Leyland. Kvůli neustálým ztrátám byla výroba kompletně přesunuta do Indie a výrobní linky v ČR rozprodány.
Avia A30 je základní typ lehkého nákladního auta o nosnosti tři tuny, který se vyráběl od roku 1968 do 1983 a po ukončení výroby se stal základem pro nový typ A31. Auto mohlo podle verze karoserie sloužit k přepravě lidí či materiálu. Podvozky se vyráběly s různým rozvorem náprav, všechny verze měly k dispozici uzavíratelný diferenciál.
Mimo jiné byly k dispozici následující verze karoserií: valník (valník s plachtou), skříňový přepravník osob, valník s prodlouženou kabinou řidiče pro šest až sedm osob, cisterna, sklápěný valník, valník s hydraulicky sklápěným zadním čelem.
Avia 30 - historie značky auta (dokončení článku)  »