Osobní
Terénní
X
Alfa Romeo
Brera
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nebyla nalezena žádná vozidla odpovídající Vašemu výběru.

Alfa Romeo Brera - historie značky auta

Alfa Romeo Brera je sportovní automobil kategorie coupé, vyráběný italskou automobilkou Alfa Romeo od roku 2005 do roku 2010. Díky vyprodávání skladových zásob však bylo možné zakoupit nový vůz ještě v roce 2012. Během historie modelu bylo vyrobeno a prodáno celkem 21 786 ks Romeo Brera.Výrobu Alfy Romeo Brera zachovala automobilka na domácí půdě, a to v továrně San Giorgio Canavese v italském Turíně.
Alfa Romeo Brera byla zaveden na trh v prosinci roku 2005, aby nahradila svého stárnoucího předchůdce Alfa Romeo GTV a GTV Spider. Zákazníci mohli Alfa Romeo Brera poprvé vidět v podobě konceptu na ženevském autosalonu v roce 2002. Konceptový model měl pod kapotou osmiválec o výkonu 395 kW (400 koní). Výrobní verze Brery se téměř neliší od své konceptové předlohy.
Alfa Romeo Brera je postavená na platformě GM/Fiat Premium. Některé prvky vůz sdílí s příbuzným modelem Alfa Romeo 159. Design Brery má na svědomí známý designér Giorgetto Giugiaro z Italdesignu, který kladl důraz na sportovní vzhled karoserie, a elegantní křivky vozu. Rozměry tohoto elegantního sportovce jsou: délka - 4 410 mm, šířka – 1 828 mm, výška – 1 422 mm, rozvor – 2 525 mm, objem zavazadlového prostoru - 300 l, pohotovostní hmotnost – 1 445 až 1 605 kg a celková hmotnost – 1 395 až 1 600 kg.
Zákazníci si u Brery dle svých preferencí mohli vybrat pohon předních kol nebo stálý pohon všech kol Q4.V nabídce Alfa Romeo Brera bylo na výběr z několika motorů: benzínové motory - 1,8 l TBi I4, 2,2 l JTS I4 a 3,2 l JTS V6, dieselové motory - 2.0 L JTD I4 a 2.4 L JTD I5. Všechny dostupné motory byly doplněny šestistupňovou manuální převodovkou, nebo automatickou převodovkou Selespeed.
Se zavedením Brery na trh automobilka Alfa Romeo získala přímé konkurenty v modelech Audi TT a Mitsubishi Eclipse.Během historie výroby Brera získala také sourozence Brera Spider (v roce 2006) v karosářské variantě kabrio, v roce 2008 variantu Brera S a nakonec o rok později limitovanou edici Brera Italia Independent, která byla vytvořená kooperací automobilky se známým italským módním domem Independent. Limitovaná edice byla původně dostupná se dvěmi benzínovými motory a jedním turbodieselem, které později doplnil nový benzínový motor. Postupem času byl původní diesel nahrazen dvěmi novými dieselovými motory.
Alfa Romeo Brera - historie značky auta (dokončení článku)  »