Osobní
Terénní
X
Bugatti
Jina
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nebyla nalezena žádná vozidla odpovídající Vašemu výběru.

Bugatti - historie značky auta

Bugatti Automobiles S.A.S. je francouzská automobilka, patřící Volkswagen Group. Byla založená v roce 2000, poté co VW získal ochrannou známku Bugatti. Bugatti chce navázat na odkaz zakladatele této auto značky. Ettore Bugatti vyráběl v 1. polovině 20 století úspěšné závodní vozy.
Zakladatel vozů s typickou přední maskou ve tvaru koňské podkovy byl nadaný italský automobilový konstruktér a designér, motoristický nadšenec, ale i umělec a sochař Ettore Arco Isidoro Bugatti (1881 - 1947). Ettore Bugatti se narodil a vyrostl v Miláně. Jeho otec byl umělec a do svého domu si zval kulturní představitele té doby, jako byli například Puccini nebo Leoncavallo. To mělo vliv na mladého Ettora, chtěl stát také umělcem, zatímco jeho bratr Rembrandt zase mechanikem. Proto bylo překvapením, když se Ettore ve svých čtrnácti letech, roce 1895, pustil do stavby motorové tříkolky.
Později zhotovil vylepšenou tříkolku, která měla dva motory. Zúčastnil se s ní deseti závodů a v devíti z nich vyhrál. Poté postavil další automobil, který měl dokonce čtyři motory! S dalším automobilem vlastní konstrukce, které navrhl jako devatenáctiletý, získal na mezinárodním veletru Velkou cenu města Milána. Toto auto nakonec prodal baronovi de Dietrichovi z Niederbronnu, který začal Bugattiho sponzorovat.
Během krátké doby si Bugatti získal velmi dobré renomé, spolupracoval například s firmou Mathis a když mu bylo 25, stal se hlavním inženýrem ve firmě Deutz AG v německém Kolíně nad Rýnem.
O pár let později se pokusil osamostatnit. První vůz, který nesl značku Bugatti, byl vyroben v roce 1908. Ettore jej vyrobil ještě ve sklepě svého domu, ale v roce 1909 již založil výrobní závod v Molsheimu ve Francii. Poté sklízí vozy Bugatti jeden sportovní úspěch za druhým. Modelů Bugatti se vyrobilo přes 75, kolik kusů přesně, to se neví. Bugatti ve své továrně také vyráběl lodní a letecké motory a také nejméně jedno letadlo.
Bugatti - historie značky auta (dokončení článku)  »