Osobní
Terénní
X
Chrysler
Neon
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nebyla nalezena žádná vozidla odpovídající Vašemu výběru.

Chrysler Neon - historie značky auta

Chrysler Neon je kompaktní auto s pohonem předních kol prodávané na některých trzích jako Plymouth nebo Dodge Neon. Vůz byl představen v lednu 1994 pro modelový rok 1995, a během své desetileté historie byl nabízen v několika verzích a konfiguracích až do ukončení jeho výroby, tedy do 23. září 2005.
Auto nahradilo modely Dodge Shadow a Plymouth Sundance či vůz Colt obou značek patřících společnosti Chrysler Corporation. Dvoudveřový model auta nahradil také Plymouth Laser. Montáž tohoto auta s platformou Chrysler PL a pohonem předních kol probíhala ve Spojených státech amerických, v Mexiku a Venezuele. Designerem vozu byl Thomas Gale, který mu v roce 1991 navrhl následující rozměry: rozvor 2640 mm, délka 4360 mm, šířka 1710 mm a výška 1390 mm. Během historie bylo k dispozici několik stupňů výbavy tohoto auta: Highline, Sport, Expresso, EX, ACR, Style, R/T, LE "Limited Edition", LX, SLX, GLX a CS.
Neon první generace byl vyráběn do srpna 1999, a po celou dobu produkce byl k dispozici jako čtyřdveřový sedan a dvoudveřové kupé. Vůz byl vybaven benzinovými motory 1,8 L I4 EBD, 2,0 L A588 I4 a 2,0 L I4 ECC ovládanými 5-rychlostní NVG T-350 manuální či 3-rychlostní TorqueFlite automatickou převodovkou. Auto bylo ve své době srovnáváno s konkurenčními vozy jako je Honda Civic, Nissan Sentra, Ford Escort, Toyota Corolla či Chevrolet Cavalier, jejichž motory měly podobný výkon.
Chrysler Neon zpočátku postrádal elektrické ovládání oken v zadních dveřích. Vozy byly k dispozici v mnoha výrazných barvách, jako žluto-zelená, lapisově modrá či magenta, ale výběr barev se později trochu umírnil, protože většina kupujících dávala přednost tradičnějším barvám.
Chrysler Neon - historie značky auta (dokončení článku)  »