Osobní
Terénní
X
Pontiac
Grand-Prix
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nebyla nalezena žádná vozidla odpovídající Vašemu výběru.

Pontiac - historie značky auta

Pontiac byla značka amerického koncernu GM, řadící se k nejznámějším americkým automobilovým značkám se slavnou historií. Přesto v roce 2009 v důsledku světové krize tato značka zanikla. Pontiac vyráběl řadu slavných modelů, jako např. Firebird, GTO či Trans-Am.
Značka Pontiac, pojmenovaná podle legendárního indiánského náčelníka, byla vytvořena americkým koncernem GM v roce 1926. Cílem bylo zaplnit prostor ve své nabídce. GM kvůli tomu koupila menší automobilku Oakland Motor Car, kterou přejmenovala na Pontiac Motor Co.
Prvního velkého úspěchu dosáhl Pontiac ve čtyřicátých letech 20. století s modelovou řadou nazvanou Torpedo, která měla aerodynamickou karoserii a automatickou převodovku. Dalším úspěšným vozem byl v roce 1949 nástupce Torpeda, který byl nazvaný Chieftain.
Poté ale zákazníci ztratili o Pontiac zájem a vedení GM řešilo, zda tuto značku zrušit, nebo ponechat. Nakonec převládl názor, že značka bude ponechána. V roce 1956 se stali hlavními manažery "Bunkie" Knudsen, Pete Estes a John DeLorean. Tito manažeři vsadili na zlepšení jízdních vlastností vozů a nový design. S nimi začala nejslavnější éra Pontiacu, kterou odstartoval vůz Bonneville ze slavné řady "Wide-Track".
Pontiac - historie značky auta (dokončení článku)  »