Wartburg 353, prodám Wartburg 353, prodej Wartburg 353 - CARS.CZ
 Osobní
Terénní
X
Wartburg
353
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nalezené inzeráty


Prodám Wartburg 353 1.0, po renovaci 260 000,- Kč
Wartburg 353 1.0, po renovaci V prov. od 1974, 80 410 km
Benzín, sedan/limuzína
1 000 ccm, 37 kW (50 PS)
     


Zobrazeno 1-1 (z celkem 1)

  • Možnost odpočtu DPHMožnost odpočtu DPH
  • přenechání splátkového prodejePřenechání splátkového prodeje
  • možnost splátkového prodejeMožnost splátkového prodeje
  • Zvýhodněné splátkové financováníZvýhodněné splátkové financování

Wartburg - historie značky auta

Wartburg byla německá automobilka a jedna z nejstarších automobilových značek. Před válkou patříla BMW. Za éry NDR se zde vyrábělo několik modelů, z nichž ten poslední Wartburg 353 vydržel ve výrobě 25 let.
Wartburg je německá automobilka a je jednou z nejstarších automobilových značek. Své jméno dostala podle hradu tyčícího se nad městem. Dříve tato automobilka používala zkratku AWE - Automobilwerke Eisenach. První vůz pod názvem Wartburg byl vyroben již v roce 1898. Ve třicátých letech 20. století byla tato značka využita pro označení modelové řady luxusních sportovních vozů značky BMW, které se zde vyráběly.
Po druhé světové válce se město Eisenach, kde byla továrna, dostalo do zóny vlivu SSSR. Jako první vozy po válce byly vráběny modely BMW 340 a BMW 321, které využívaly díly vyrobené během války. Netrvalo dlouho a automobilka se dostala do sporu o označení BMW, a tak své vozy přejmenovala na EMW a tradiční modrá ve znaku automobilky byla nahrazena červenou, jako připomínka toho, že se automobilka nachází v sovětské okupační zóně.
Wartburg - historie značky auta (dokončení článku)  »