Autorecenze Ford Focus 1,6 16V ZETEC SE - Prostorné, spolehlivé auto. - hodnocení, spolehlivost, silné a slabé stránky, závady, zkušenosti, komentáře - recenze Ford Focus
 
 

Recenze Ford Focus 1,6 16V
“Prostorné, spolehlivé auto.”

Autor recenze: Festr (33 let) všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2002 Typ motoru:1,6 16V ZETEC SE Stav km při koupi:92 000 km Stav km nyní:100 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:ojetý Jak dlouho auto používáte? 1 rok Palivo: Benzín Průměrná spotřeba: 6,6 l/100 km Vloženo: 27. 2. 2013

Hodnocení inzerátu: 6 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 9.8

Spolehlivost

10
 

Jízdní vlastnosti

10
 

Komfort

10
 

Provozní náklady

10
 

Náhradní díly

9
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ano

Silné stránky

prostor pro cestující
jízdní vlastnosti

Slabé stránky

Závady a opravy na autě

Po zakoupení prohlídka + výměna náplní a filtrů.
Během roku užívání výměna vodního čerpadla. Jinak bez poruch.


Hodnocení a zkušenosti s autem

Už zde mám obsáhlejší recenzi o kombíku stejné motorizace, takže jen stručně k rozdílům:
U hatchbacku je znát, že má vzadu o pár cm a kilogramů méně a tak na sněhu, na namrzlé vozovce, kde je kombi náchylnější ke smyku, hatchback drží a s trochou nadsázky se dá říci, že záď vám vybočí, jedině když opravdu chcete.
Zavazadelník není pro náročnou českou rodinu. My jsme ve třech dovolenou absolvovali s nabitým zavazadelníkem. Tím nechci říct, že je malý, ale my češi máme ve zvyku si s sebou brát balení minerálek a tašku vlastních potravin a na to focus hatchback stavěný není. Nicméně skromnější uspokojí. S použitím minirezervy získáte dobrých 6cm hloubky navíc, ale v tom případě vše, co se dalo schovat do dutiny plnohodnotné rezervy, vám zůstane ležet v zavazadelníku, takže v praxi tím asi nic nezískáte.
Nicméně jste-li rodina, co nemá rodinný dům a při cestě na dovolenou si berete do kufru jen oděvy, budete spokojeni. Skladných turistických tašek se tam vejde dost.
Prostor v kabině je velkorysý. Tři osoby normální postavy se vzadu rozhodně nebudou cítit stísněne a díky výbornému prostoru v podélném směru tento vůz doporučuji vyšším postavám.
Na dlouhých cestách se spotřeba pohybuje kolem 5,7-6,1L, denní dojíždění městem do práce výjde v létě na 6,8-7,1L, v zimě 7,5-8,5.


Doplnění recenze ze dne 10.10.2019

3 roky už s tím jezdí sestra. Musela dát nové prahy a lemy zadních blatníků aby ji při cestě na dovolenou nevrátili na hranicích zpět. Jinak jen nějaké čidlo a žárovky v palubovce. Auto denně v provozu. No řekněte, na to, jak je to staré...

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 6


Komentáře uživatelů k recenzi Ford Focus

Vložit komentář
 

 
 
Nahrávám obrázek...
 
X
  • Ford Focus