Recenze Ford Fusion 1,6 Trend
“ideálne pre mesto a ojedinelé dlhé trasy”

Autor recenze: Luba ,
Žilinský kraj
všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2006 Typ motoru:1,6 Stav km při koupi:0 km Stav km nyní:55 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:nový Jak dlouho auto používáte? 5 let Palivo: Benzín Průměrná spotřeba: 7,0 l/100 km Vloženo: 20. 1. 2012

Hodnocení inzerátu: 8 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 9.0

Spolehlivost

10
 

Jízdní vlastnosti

8
 

Komfort

7
 

Provozní náklady

10
 

Náhradní díly

10
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Předchozí auto: Škoda Felicia 1,6

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ano

Silné stránky

veľkosť v porovnaní s vnútrajškom, kufor, motor

Slabé stránky

krátke sedadlá, klepanie,

Závady a opravy na autě

Záruka:
- voda v zadných svetlách
- zaseknutá zámka kapoty
vyriešené v záruke (VIPauto Žilina)

po záruke:
- ložisko zadného kolesa


Hodnocení a zkušenosti s autem

Hľadal som nástupcu Felicie 1,6, auto otrok na denné krátke jazdenie + dovolenky a dlhšie víkendy, parkovanie v medzerách na sídlisku (preto som nechcel väčšie autá).
Akciový fusion 1,6, klima automat (motor v pohode postačuje na klimu, zvyšuje spotrebu ale to je normálne), vyhrievanie predného skla (bohužiaľ teraz odišlo niekoľko vodičov v skle a tak tam mám pár pruhov navyše-trocha dlhšie odmrazuje ale je to dobrá vec hlavne v zime a vo vlhkom chlade). Klepe zadné sedadlo a niekedy aj motor na volnobeh (vraj je to normálne) - sedadlo ruší len pri dokonale tichej jazde (je tam treba vlepiť kúsok gumy ale stále to odkladám). Jazdím po mestských rozbitých cestách a tak podvozok dostáva zabrať.
Pri priemernej rýchlosti tesne pod 130 je spotreba cca 7,5 l (3 dospelí + dovolenkový náklad), tie isté podmienky pri priemere cca 100 - spotreba tesne nad 6,5 litra. Maximum som išiel 176 km - viem to od policajtov, ktorí mňa zamerali, 4 dospelí v aute, v noci a ani som si tej rýchlosti nevšimol.
Kufor je bezkonkurenčný, bez nákladovej hrany, sedadlá spartánske ale výškovo vyhovujúce (meriam 190 cm), dobre sa nasadá a vystupuje (na rozdiel od napr. R - Laguny a podobných vozidiel) Podvozok dobre drží v zákrutách ale nie je to športové auto.
Výhoda je aj vyššia svetlá výška - parkovanie u obrubníkov, prejazdy vystúplych kanálov v meste apodobných nerovností. Kolesá mám 15".
Pre hľadaný účel vozidlo plne vyhovuje, dúfam, že sa technický stav nezhorší.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 8


Komentáře uživatelů k recenzi Ford Fusion

Vložit komentář

Zatím spokojenost

Souhlasím s recenzí, po 40000 za dva roky zatím jediná závada: odlepený plast na předním skle. Vyměněno bezplatně v rámci garance.
I přes vyšší kastli sedí na cestách perfektně. Bral jsem 1.6 kvůli ESP. ESP funguje, jak má, párkrát dobře posloužilo. 1.4 se mi zdála při zkušební jízdě dost líná, 1.6 táhne opravdu krásně a papírových 11 z nuly na stovku opravdu odpovídá. Nijak se neloudám, ale i při svižné jízdě bere v dlouhodobém průměru 6.5 l na 100 km. Dalo by se možná i o chlup míň, ale jezdím krátké trasy nebo občas dálnici, obojí zvedá spotřebu. Díky vyšší kastli je citlivý na boční vítr a víc žere, ale pro starého dědka je ideální při nastupování. Místa je všude spousta, odvezu vše, co potřebuji. Pročetl jsem recenze, kvalita neskutečně kolísá. Případným zájemcům doporučuji nemazlit se s "autorizovanými Honzy od Forda". První servis jsem díky snaze odrbat mne jak se dá opustil a až v druhém to jakž takž jde. Pokud se mi něco nezdá, není ochota poskytnout předváděcí jízdu nebo poctivé informace, šel bych jinam. Kecy typu "sražená voda v zadních světlech je normální", které slyšeli jiní, je opravdu na zabití. A s ohledem na ceny, které si účtují za hodinu práce, je zkušený a poctivý garážista po uplynutí záruky k nezaplacení.

31.08.2012 | 19:04:27 | Jura  | 88.146.134.* Reagovat