Recenze Ford Galaxy 2.3
“Na delší cesty po dálnici s natřískaným kufrem super, ale do města se mi ho moc mučit nechce.”

Autor recenze: Daniel (40 let) všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2001 Typ motoru:2.3 Stav km při koupi:173 000 km Stav km nyní:185 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:ojetý Jak dlouho auto používáte? 2 roky Palivo: Benzín Průměrná spotřeba: 11 l/100 km Vloženo: 21. 12. 2011

Hodnocení inzerátu: 14 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 7.4

Spolehlivost

7
 

Jízdní vlastnosti

8
 

Komfort

8
 

Provozní náklady

7
 

Náhradní díly

7
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ano

Závady a opravy na autě

1. Při cestě do chorvatska v Karlovaci auto zničeho nic začalo jed na 3 válce a blikala kontrolka motoru, polilo mě horko. Nabité uato, děti cena za opravuv zahraničí, to vše se mi honilo v jednom zlomku sek. v hlavě. Narazil jsem ovšem na hodného opraváře, který světe divse našel ZDARMA závadu. Špatná bombína (cívka), kerá v jiné dílně stála 1200 kuna (4200). Oprava a výměna na 5 min. Měl jsem možná štěsti že mě to nepotkalo na Hvaru v té pustině nevím, nevím.
2. Letos před dov. najednou přestala jít klima. Chvíli šla a pak né. Prostě to cvakalo v kabině a šlus, teplý vzduch. Po všech peripetiich s opravářema mi jeden co tomu opravdu rozuměl a né jen bral peníze, tak určil závadu. Spínaci relé klimy nové stojí asi 3200, pokoušel se ho opravit, ale nepodařilo se. Tak mi poradil spojte zelený a modrý dddrát a bude to fungovat, taky že jo. Jinak ho má spolujezdec u levé nohy ve sloupku.
3. Výměna řemenu a kladek + vod. pumpa, protože začala téct. Ovšem to nejsou závady!
4. Repase alternátoru z preventivních dúvodu vzhledem k naletým km za 1700. Už jednou jsem zažil kdy mi kixnul altík na dov. v Maďarsku, dík nechci.
5. Vzhedem mont. LPG začal být špatný chod na volnoběh u benzínu = vyčištění klapy a nalití čištění vstřiků do nádrže.


Hodnocení a zkušenosti s autem

Auto jsem koupil ve Frankfurtu pře dvěma léty. Bylo dobře antikorozně ošetřené v dutinách prahů a střiklý spodek. Což je poměrně vzácne v D je to dost drahé. Jiné auta na které jsem se díval byly dost zespodu chytlá, takže problém, v tom jsem měl štěstí. Při příjezdu domů jsem sundal tapecirungy a nastříkl jsem ho Body voskem investice za možná 600. Opel omega mě vyškolila v rezivění.
Co se týče spotřeby, tak ve mě byla malá dušička 2.3 benz., to mě sežere ve Fran. jsem nalil asi 70 l a jel. Fran. - Místek = 950 km bez tankování, super! Rychlost do 120ti.
Hned jsem udělal přestavbu na LPG za 24tisic a těď to jezdí za 10 - 11 lit. Jedinná výtka malá nádrž na LPG, jen 42 l díky tomu, že je v koši místo rezervy.
Co se týka jízdy, tak super na cestování. Po dálnici bomba, nebo pěkné cety, to jo. Do města a každodenní cestování taky dobrý, ale na mě trošku velký zřejmě to chce zvyk. Hodně odkládácích schránek, přehled z voz., vysoký posez, dobře se nastupuje. Prostě kus auta. Jestli si někdo myslí, že je kufr bezedný moc se mýlí. Manželka ho zanosí až po strop a jsme zase tam kde jsme byli. Vždy zůstanou dvě tašky v ruce, co s nimi. I dkyž je tak naložené je stabilita dobrá a chová se předvídavě.
Když jedu s dětma na kolo tak dám dva horáky a jedno dětský do kufru sklopím jedno sedadlo a jedu. Proto jsem to auto kupoval, pěkně šup šup šup. Bomba. Děti se hádají, které bude sedět vzadu uprostřed kde je krásný výhled přes čelní sklo. Teď se mi narodilo třetí, tak uvidíme.
Všiml jsem si, že dost ubývají přední pneu, ale u tak někdy naloženého auta se není co divit. Potěšilo mě, že vše jde bez problému rozebrat a je ke všemu dobrý přístup. Jen v motorové části je to vše naknap, ale když bude vše šlapat....
Mám trochu strach z motoru 2.3 nikde jsem se o něm nic nedočetl. Forďácké motory neznám, vždy jsem měl Opely. Švagra diselový motor Ford dost potrápil v Eskortu. Takže jak viděl, že jsem koupil Forda tak si odplivl a šel pryč. Jestli má někdo s ním nějakou zkušenost budu rád zaní. Co dodat moc zkušenosti sním nemám, ale jak mě vyloženě nevyšplochne, tak mu budu vděčný.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 14


Komentáře uživatelů k recenzi Ford Galaxy

Vložit komentář

2.3i je super motor

Vybral jste pro Galaxy asi tu nejlepší motorizaci. Motor 2.3i 16V pochází z 2.0i 16V dávaných do Scorpia v roce 95 (a i tento motor je odvozen z 2.0i DOHC z roku 89). Ve Scorpiu se objevil v oce 97, odstraněny byly závady praskajících hlav u 2.0i verze, přidána vyvažovací hřídel, odstraněno složité dvojité sání (ikdyž plastové u Scorpia praská za termostatem, u Galaxy už ne). Rozvod řetězem, jediný problém jsou cívky, které jsou umístěné nad hlavou motoru a propalují izolaci svíček, když jsou vadné. Dodatečná izolace svíček nepomáhá. Projevuje se vynecháváním válců při nízkých ot., zvláště pak na LPG.

Mám ve svém Scorpiu, 300 000 a vrní perfektně, auto nikterak nešetřím, výměna oleje 5W30 po 15000km. Spotřeba 10-12l LPG. Když porovnám s Diesely od Fordu, hlavně TDCI...
Do 2.3i 16V patří 5W30 olej, je to vysokootáčkový motor, ne jako staré 2.0i DOHC s 8mi ventily. Kdo ovšem dlouhodobě leje 10W40, raději ho tam nechte, přechod na plnou syntetiku by motor nemusel přežít.

21.08.2012 | 09:47:29 | Martin  | 195.39.93.* Reagovat

motor

Motor je spolehlivý, já mám taky 2,3 najeto 320 tis. a pořád šlape, olej nežere dávám 10W40, spotřeba okolo 10 l/100km.

08.06.2012 | 21:50:32 | galaxy  | 89.176.243.* Reagovat

"Sjeté gumy"

Zdravím - nemám síce Galaxy, mám Mondeo 2,5 V6 benzín, ale dovolím si len pár posrehov. U nás na ulici vídavam Galaxy trošku novšie ako máte Vy (2004-2006 tipujem) a všimol som si presne to isté. Hlavne vonkajšie okraje predných gúm - znateľne opotrebované. Na mojom Mondeu to isté = takže v 1. rade treba mať v poriadku geometriu. Vtedy je samozrejmé, že gumy idú rýchlo do .... Až potom nasleduje samotná konštrukcia náprav, kvalita pneu, zaťaženie, štýl jazdy a iné faktory. A na margo Forďáckeho väčšieho benzínu - myslím, že sa nemáte čoho obávať. ) Nech Galaxia slúži ako má. Veľa šťastných km prajem.

25.12.2011 | 13:35:33 | Roby Ray  | 78.98.29.* Reagovat