Recenze Ford Mondeo 3.0
“S Mondeem Mk3 vím, co řídím a jsem tomu rád.”

Autor recenze: Petr Ježek (59 let),
Hlavní město Praha
všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2004 Typ motoru: Stav km při koupi:132 000 km Stav km nyní:141 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:ojetý Jak dlouho auto používáte? 4 měsíce Palivo: Benzín Průměrná spotřeba: 8,7 l/100 km Vloženo: 20. 11. 2021

Hodnocení inzerátu: 3 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 8.8

Spolehlivost

9
 

Jízdní vlastnosti

9
 

Komfort

9
 

Provozní náklady

8
 

Náhradní díly

9
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Předchozí auto: Volvo S60 2.3 T5

Koupili byste další auto tohoto výrobce? nevím

Silné stránky

Výborný motor
překvapivě nízká spotřeba
Pohodlí za jízdy
snese sportovní jízdu
Nízký hluk uvnitř

Slabé stránky

Olejová vana je bez labyrintu

Závady a opravy na autě

Mondeo po převzetí vykazovalo pár poruch. Svítící pečené kuře měla na svědomí závada vyhřívání lambda sondy, po výměně OK. Dvojnásobná frekvence blinkrů zdánlivě idikovala prasklou žárovku, byly ale všechny zdravé a svítící, takže mám na výměnu bezvadný GEM. Motor vykazoval vyšší spotřebu, po aplikaci Atomia spotřeba klesla na uvedenou hodnotu (až na 8,6), a to se necourám, jen využívám plynulou jízdu a fantastický krouťák motoru, který tahá odspodu jako diesel. Pár vad v interiéru vyřešily zdravé zachovalé díly z Ford-díly. Zatuhlou zpátečku, který se tvářila, že nechodí, stačilo v kulise promazat (je bez zajištění kroužkem na páce). Vyměněna přední xenonová světla s poškozeným těsnícím lemem za zachovalá a bezvadná. Vyměněna hobrová podlaha kufru za překližkovou. Čeká mne ještě oživení zadních parkovacích senzorů (uložení jednoho je vylomené) a výměna GEM modulu. Také přední náprava zaslouží časem nové prvky, řízení je kolem středové polohy dost tupé, jinak OK.


Hodnocení a zkušenosti s autem

Zkušenosti - celkově velmi dobré (po vychytání posledních blech budou výborné). Mondeo Mk3 je z celé výrobní řady asi nejlepší bez záludností a nákladných oprav. Starty na první dobrou, jízda na 18 originálech je nečekaně pohodlná (pouze klasické přejíždění příčných nerovností je znát), jízdní vlastnosti odpovídají pověsti (a to je podvozek původní). Kožená sedadla by zasloužila lepší vedení, v zatáčkách v nich člověk po kůži klouže (budou li Recara z ST, asi bych je vzal). Interiér je po výměnach různě poškozených dílů plně vyhovující, přístrojovka a středový panek jsou přehledné a skvěle ovladatelné. Kufr liftbacku je prostorný, stačí vyndat plato nad ním a vejdou se i vyšší předměty. Hlavně je ale skvělé auto na pohodové ježdění s dostatečně silným a překvapivě úsporným motorem. Vyhovují mu dálkové jízdy, ale ani ve městě či na okreskách se nijak neprotiví, naopak, ticho, pohoda, žádný stres. Překližková podlaha kufru představuje vítanou adaptaci, původní hobra nic nevydrží.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 3


Komentáře uživatelů k recenzi Ford Mondeo

Vložit komentář