Recenze Lada 1200
“Auto své doby, auto pro nenáročné”

Autor recenze: Mulit všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:1971 Typ motoru: Stav km při koupi:90 000 km Stav km nyní:130 000 km Způsob řazení:manuál Palivo: Benzín Průměrná spotřeba: 8,2 l/100 km Vloženo: 24. 7. 2023

Hodnocení inzerátu: 3 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 5.0

Spolehlivost

3
 

Jízdní vlastnosti

4
 

Komfort

6
 

Provozní náklady

4
 

Náhradní díly

8
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ne


Hodnocení a zkušenosti s autem

Lada neboli žigulík bylo moje první auto, jehož jsem byl vlastníkem. Před ním, jsem jezdil ve škodovkách od otce a strýce a kamarádů. Žigulík byl lepší než Š 100 nebo Š 120, ale horší než Favorit. Na žigulíka moc nostalgie a sentimentu nemám páč tam se stále něco kazilo. Žralo to hodně benzínu, furt se něco kazilo, smrdělo to. Jediná výhoda byla topení. Žádné jiné auto nikdy netopilo jako toto. To byla sauna. :-) A fajn bylo trojúhelníkové okénko v předních dveřích, které šlo otočit tak, že v létě na člověka foukal přímý náporový vzduch. To bylo lepší než klimatizace. :-)

Ale jízdní vlastnosti nic moc. Pohodlné to bylo, ale lenivé. I když proti škodovkách přece jen živější. Žigulík 1500 byl už něco jiného. Ten byl mnohem lepší. Prozkoušel jsem za život hodně aut. Jezdil jsem už od 14 let po vesnici a lesních a polních cestách. :-)

Závěr: Hlučné, nespolehlivé, žravé benzínu. Ale pohodlné.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 3


Komentáře uživatelů k recenzi Lada 1200

Vložit komentář