Recenze Lancia Phedra 2.0 HDI 88kw
“Spokojenost”

Autor recenze: Lancia všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2006 Typ motoru: Stav km při koupi:158 000 km Stav km nyní:165 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:ojetý Jak dlouho auto používáte? 1 rok Palivo: Diesel Průměrná spotřeba: 8,2 l/100 km Vloženo: 13. 7. 2021

Hodnocení inzerátu: 4 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 8.2

Spolehlivost

8
 

Jízdní vlastnosti

6
 

Komfort

10
 

Provozní náklady

8
 

Náhradní díly

9
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ano

Silné stránky

Prostor
Variabilita interiéru
Velký zavazadelník

Slabé stránky

Slabší motor na dálnice

Závady a opravy na autě

Výměna mikrospínače zámku dveří spolujezdce


Hodnocení a zkušenosti s autem

Po dobrých zkušenostech s Octavií I 1.9 tdi jsme se rozhodli hledat větší MPV v koncernu VW.Bohužel v naší cenové kategorii jsou sharany,tourany,popřípadě galaxy,Alhambry atd. velmi drahé a nebo z vysokým nájezdem kilometrů,padlo rozhodnutí podívat se po francouzské a italské konkurenci za příznivější cenu.Po delší době hledání jsme narazili na automobil Lancia Phedra,který byl pro nás
v té době poměrně neznámí.Takže,auto je dovezené z Itálie,pěkný stav,nové brzdy,špatně stahují okna a zlobí zámek u spolujezdce.
Po zvážení užitné hodnoty pro čtyřčlennou rodinu a investic do oprav kupujeme.Motor 2.0 HDI 88kw 6 rychlostí,absence DPF filtru a absence elektrického posuvu zadních dveří byly pro nás velké plus.
Oprava již zmiňovaného zámku proběhla v domácích podmínkách za cenu cca 30 Kč(mikrospínač + nýty).Jinak je auto velice spolehlivé a s kombinovanou spotřebou 8,2 l většinou plně naložené i úsporné.Motor není žádný sprinter,ale šestistupňová převodovka mu dává celkem slušnou dynamiku co se týče pružnosti motoru.Podvozek je podle mě spíše laděný do pohodlí,což jsem v této kategorii předpokládal,a jde ruku v ruce se slabším motorem.Brzdy jsou na tom obdobně.Užitná hodnota je velice dobrá.Auto odveze až sedm osob a nebo také několik pytlů cementu,OSB desky, balení polystyrenu atd.Horší už je servis v motorovém prostoru co se týče výměny žhavičů,rozvodů,kdy musí dle mechanika motor ven.Jinak se Ferda,jak Lancii pojmenovali naše děti,řídí velmi dobře i mé ženě,která měla s nastavením vhodné polohy volantu a sedadla problém v již zmiňovaných MPV, které nemají podlahu srovnanou s prahem.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 4


Komentáře uživatelů k recenzi Lancia Phedra

Vložit komentář