Recenze Peugeot 306 1.4
“Super autíčko jsem moc rád, že ho mám a vždycky se těším až si do něj sednu.”

Autor recenze: Zdeněk Fejfar (39 let),
Středočeský kraj
všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:1997 Typ motoru: Stav km při koupi:156 000 km Stav km nyní:162 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:ojetý Jak dlouho auto používáte? 5 měsíců Palivo: Benzín Průměrná spotřeba: 7 l/100 km Vloženo: 28. 8. 2011

Hodnocení inzerátu: 17 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 9.0

Spolehlivost

10
 

Jízdní vlastnosti

9
 

Komfort

10
 

Provozní náklady

8
 

Náhradní díly

8
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ano

Silné stránky

Spolehlivost
Prostorný vůz
Nadčasový vzhled
Snadná údržba
Levné a dostupné náhradní díly

Slabé stránky

Náchylná zadní náprava

Závady a opravy na autě

Kromě provozních oprav po koupi vozu tj. výměna svíček,kabelů ke svíčkám,vzduchový a palivový filtr,výměna motorového oleje + převodového oleje,výměna + výplach chladiče a chladící kapaliny jsem musel vyměnit silenblok předního ramene.
Jinak všechno plně funkční na stáří 14-cti let vozu obdivuhodné.Zadní náprava v normě.Jeli jsme na dovolenou v 5-ti lidech a kufr až po střechu naplněn a zadní kola nedřeli :-)


Hodnocení a zkušenosti s autem

Zkušennosti s tímto autíčkem jsou jen a jen skvělé.Startuje okamžitě, jízdní vlastnosti jsou bezvadné ( s felicii jsem zatáčky musel projíždět o dost pomaleji) navíc pohodlné auto. Po delší jízdě prostě z něho vystoupíte a hned fungujete, žádné rozlámané výrazy ve tvářích. V celém autě má každý dost místa především zadní sedačky což není vždy pravidlem. Kufr se zdá být skoro nezaplnitelný obvzlášť, když dáte přepážku mezi zavazadlový prostor a zadní sedačky. Motor je spolehlivý bez nijakých poruch a při svém obsahu 1.4 na kombika je potřeba trochu roztočit, ale pokud nespěcháte tak vás menší akcelerace odmění kombinovanou spotřebou 6,5l/100km. Já s ním jezdím převážně sám do zaměstnání a po dálnici mu to chvilku trvá než se rozjede, ale pak si udržuje svoji rychlost celkem snadno. Není problém s ním jet 160km/h v tomto případě je trochu hlučnější, ale jízda do 120km/h je velice příjemná jen se kocháte jízdou. Tmavý lak na vozidle + jeho nadčasový vzhled mu dává i po 14-cti letech skvělé hodnocení.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 17


Komentáře uživatelů k recenzi Peugeot 306

Vložit komentář

Taky jsem ho měl...

Ahoj, musím potvrdit velmi pozitivní hodnocení tohoto auta. Na Francouze byl netypicky tvrdý podvozek (až moc, ale zase perfektně seděl), velmi přesné řazení a pohodlný posaz. Neměl jsem s ním žádné potíže, byl velmi spolehlivý (také jsem jej koupil z dobrého zdroje), solidně vybavený (dešť. senzor, 4 x airbag atd.), úsporný (taky 1.4) a prostorný (kombi). Kdyby mi v něm nechyběla klimča, měl bych ho doteď. Přeju hodně spokojených kilometrů.

30.08.2011 | 13:25:57 | Filip  | 31.133.8.* Reagovat

RE:Taky jsem ho měl...

Díky za komentář.

02.09.2011 | 21:45:56 | Zdeněk Fejfar  | 89.176.220.* Reagovat


 

 
 
Nahrávám obrázek...
 
X
  • Peugeot 306