Recenze Seat Cordoba 1,9 SDI
“Úsporný motor, velmi malý prostor”

Autor recenze: Kouba (33 let) všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2001 Typ motoru:1,9 SDi Stav km při koupi:215 000 km Stav km nyní:225 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:ojetý Jak dlouho auto používáte? 1 rok Palivo: Diesel Průměrná spotřeba: 4,5 l/100 km Vloženo: 22. 2. 2012

Hodnocení inzerátu: 7 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 4.0

Spolehlivost

3
 

Jízdní vlastnosti

7
 

Komfort

2
 

Provozní náklady

7
 

Náhradní díly

1
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ne

Silné stránky

Spotřeba PHM

Slabé stránky

Prostor pro cestující
zavazadelník
velmi drahé náhradní díly

Závady a opravy na autě

Přechozí majitel ještě draze řešil vibrace při akceleraci.
My jsme dávali nové přední brzdy.
Třikrát po sobě jsme řešili drhnoucí brzdu na levém zadním kole.
Špatné kontakty páček u volantu.
Přetrhané el. vedení u 5. dveří v místě ohýbání vedení při otevírání.
Koroze na okrajích dílů karoserie (kapota, střecha).


Hodnocení a zkušenosti s autem

Seat je v provedení 1,9 SDi, 50kw, 135 Nm.
Bez ABS, bez klimatizace, manuální zrcátka, manuální okna.
Středový panel obohacuje velkoplošný displej, který budí dojem luxusu, ale pouze zobrazuje nastavení základních funkcí větrání a vytápění, venkovní teplotu a funkce rádia.

Po přesednutí z felicie kombi do tohoto vozu jsme řešili a dosud řešíme, že nejsme schopni najít za volantem pohodlný posez. Hrůza. Na dlouhých cestách pro řidiče utrpení. Ruce si nemají jak spočnout. Jedině, když levou opřu o dveře a současné držím volant. Kritici nadávají na sloupek řízení u felicie, ale nám vyhovoval. Bližší spodek volant dal možnost opřít ruce o tělo a to bylo na dlouhé cestě paráda.
Houpavá jízda ve mě budila dojem, že musí být tlumiče na pokraji života. Byly v pořádku. Je to standard.

Má strašně málo místa pro posádku. Čtyřčlenné rodině s odrostlejšími dětmi to nedoporučuji. Vyšší postavy sedící vzadu vás jako řidiče proklejí, pokud sám jako řidič nemáte do 170 cm a nesedíte posunutý dost vpředu.
Zavazadelník 390 litrů je pro kombi žalostně málo. Využitelnost zavazadelníku zachraňují ploché páté dveře. Zadní sedadla lze sklopit pouze celé najednou.

Ovládací páčky pod volantem jsou jen pro trpělivé (kontakty). Mají něco za sebou. U levé musíte držet blinkr doleva. U pravé na stěrače při jejich ovládání vypadáte, že ovládáte stírání manuálně.

Jediným kladem tohoto vozu je motor.
Není to žádný sprinter z křižovatky, ale výborným zátahem (na své výkonové parametry) to vynahradí při rychlostech nad 90km/h. Výborně drží rychlost při stoupání na dálnici. Jak v malých rychlost vypadá líně, stejný zátah má i ve vyšších, kde například právě felicia (nad 100km/h) jen ztěží běží.
Na delších cestách na výlet spotřeba pravidelně krásných 4,5 litrů. Ve městě v mrazech nepřekročila 5,5.
V -15 až -20 stupních nenastartoval na poprvé, ale nastartoval. Vděčit můžeme asi baterii o velké kapacitě a dobré naftě.
Nemá turbo a vstřikování je ještě nenáročně a přežvýká kde co, takže jsem se nebál, i při malém ročním náběhu kilometrů, koupit naftu.

Každopádně to máme jen na přechodnou dobu, než pořídíme pořádnější vůz. Máme to rok a doufám, že déle než další rok už s tím jezdit nebudeme.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 7


Komentáře uživatelů k recenzi Seat Cordoba

Vložit komentář

Tak zřejmě tohle je nějaká větší ojetina.Ty věci jenž popisujete,jsou prostě opotřebované.A nemůže ,za to značka ani auto.Jezdil jsem taky s Cordobou rok 2001.Motor 1.6.Najeto 350tkm..a tenkrát to auto bylo staré pouhých 9let.Což je v celku velký nájezd.A vzhledem k tomu ,že to bylo služební auto,se kterým denně jezdilo spousta lidí různým stylem.Toho sneslo v celku dost.Jedinou závadu ,co měla bylo to že vyskakoval 1.rychlostní stupen.Jinak interiér odpovídal tomu stavu KM..a tomu že jde o služební auto.Ošoupaný volant,řadící páka apod.Jinak řazení,šlo lehce,páčky blinkrů stěračů fungovaly bez potíží.Motor na to kolik měl KM..byl živí,a měl dobrý chod.Co se týče prostoru ,nebyla to zase taková bída.Vzadu bych řekl,prostornější jak Octavie.V porovnání s Felicii jenž jsem jezdil taky se služebním.Mě to přišlo jako 100a1.Lepší výkon,vzhled a celková ovladatelnost.Výbava auto mělo klimatizaci ,posilovač,ABS,ESP,atd.Nevím co máte přesně ,za typ.Ale já jezdil s verzí po Faceliftu byl to sedan,taky rok 2001.A s Felicii ,bych to ani nesrovnával.:)Zažil jsem i Ibizu rok 1996 2.0 Cupra ,co se týče motoru nelze rovnat.Ale vzhledem,výbavou ovladatelností mnohem lepší jako Felda.Jde o vkus a vnímání jednotlivce,co mu vyhovuje atd.Ale zase momentálně jezdím v práci s Fabii 1.0 ,a to můžu říct zlatá Felicie 1.6.:)

24.02.2012 | 13:28:21 | luke20  | 94.112.57.* Reagovat

Mám VW Polo,to je obdoba cordoby.Určitě jsem od toho neočekával velikost Passata.Proto jsem Polo variant dal manželce a sám si koupil toho Passata bez toho abych tu psal že je to auto pro rodinu male,což je snad všem jasné.

24.02.2012 | 09:05:42 |   | 78.156.49.* Reagovat