Vložit recenzi
Seat Ibiza
109 900,- Kč
Seat Ibiza
79 999,- Kč
Seat Ibiza
379 900,- Kč
Seat Ibiza
199 000,- Kč
Seat Ibiza
98 000,- Kč
Seat Ibiza
85 000,- Kč
Seat Ibiza
79 990,- Kč
Seat Ibiza
189 900,- Kč
Seat Ibiza
118 000,- Kč
Seat Ibiza
84 000,- Kč
Seat Ibiza
39 999,- Kč
Seat Ibiza
239 000,- Kč
Seat Ibiza
109 990,- Kč
Seat Ibiza
128 000,- Kč
Seat Ibiza
499 900,- Kč
Seat Ibiza
90 000,- Kč
Seat Ibiza
117 000,- Kč
Seat Ibiza
74 900,- Kč
Seat Ibiza
239 000,- Kč
Seat Ibiza
134 000,- Kč
Komentáře uživatelů k recenzi Seat Ibiza
1,4 63kw
Tak jsme minule s kamarády uvažovali. Jestliže v minulosti postačovala Škůdka se 33kw, proč dnes by jako nestačila Íba s téměř dvounásobným výkonem 63kw? A věruže jo. Jede to jak z praku. Když dám za tři,všichni jsou v prachu.
20.05.2023 | 18:49:01 | Ing. Mgr. Karafiaton Budles-Kratoničkotkot | 85.135.205.* Reagovat
ja som natankoval tiež Carreru na OMV a bol som nadmieru spokojnu, trošku drahšia ale rozdiel som citil a cukanie sa ráno zlepšilo, tento postreh je pravdivý
29.11.2010 | 23:31:38 | Ludlo Reagovat
Seat Ibiza 1.4 2006
Super clanok .
Dufam ze mi ta rada ohladom zleho startovania pomoze .. ale Seat Ibizu vzivote by som si uz nekupil ja som mal nove auto a stale je nejaky problem .. napr. central mi uzamkol auto ale kufor nie .. na dalsi pokus ho uz zasa uzamklo nepomohlo ani vymena zamku, pri vytoceni kolies do lava stale praska nieco v kolese nevieme zistit v servise co to je.. atd... uz som do toho auta dal tolko ze by som mal asi aj nove a pritom bolo v zaruke a stale som za nieco platil..
03.06.2010 | 14:29:01 | jozefMM Reagovat
to wartburg
Tak to si pis, ze je to chudacek.Tady nejde o zadny zavodeni, ale hlavne o bezpecne predjizdeni.Vem si, ze Ibiza vazi cca tunu.Kdyz do nej nacpes motor s necelyma 50 kW, tak je to podle mne nebezpecne.Je to neprijemny ve meste, na okreskach a dalnicich to plati dvounasobne.Asi pred 2 lety jsem jel po okresce a predemnou byly asi 3 traktori (i s vleckama), ktere jeli cca 30-40 kmh.Jednou za cca 10-15 sekund slo oproti nejake auto.Chci videt, jak by jsi je s HTP, chtel BEZPECNE predjet.To se neda.Taky jsem mel malo vykonne vozy (maximalne do 50 kw), ale uz 2 roky jezdim se 110 kW vozem, a vykonovy rozdil je propastny, to mi ver !
26.07.2009 | 11:20:14 | jamieson Reagovat
pozvanka
pozyvam majitelov vozidiel znacky SEAT do SEAT clubu: www.seatclubslovakia.com
22.02.2009 | 18:00:13 | immortal Reagovat
odkaz pre Radka
Ibiza s motorom 1,2 HTp nie je urcite "chudacek", do takehoto auta to postačuje dokonca aj na dovolenku (vlastná skúsenosť, každý rok 1700 km do južného Talianska) a žiadny problém. Pretekárov a hlavne debilov na našich cestách je skutočne dost, takže väčší problém vidím v tom, že Ibiza je malé auto a s ohladom na našu bezpečnosť (myslel som zodpovedných ľudi a zodpovedných rodičov, nie vyblokovane duté hlavy pod 25 rokov, hoci raz som aj ja mal toľko) už začína byť namieste otázka aby, sme vymenili naše autá za dosť drahé off roady alebo aspon MPV, aby sme pri čelnom strete s početnými cvokmi na cestách mali väčšiu šancu na prežitie (žiaľ tiež osobná skúsenosť). Ja vynútene prechádzam na Alteu XL, hoci doteraz som bol s Ibizou hoci len "chudáčkom" 1,2 12V plne spokojný.
29.01.2009 | 10:38:37 | wartburg Reagovat
aj ja som natankoval benzin na jurki a auto je lenive...
18.11.2008 | 10:19:50 | Reagovat
Súhlas so Stronciom,
v DE, keď natankujem naftu, snažím sa bezsírnu, v pohode cez tachometrových 220, na SK do 190 v pohode, potom cez 200 len tak, tak. Síce sú u nás kratšie rovinky a diaľnica takmer žiadna, ale aj tak, rozdiel je cítiť. Občas treba pritlačiť na pílu, nech sa sadze a FAP filter poteší. A k tyčkám stabilizárov, na 406 som ich vpredu menil cca 80.000 km, vzadu po 200.000, na 607 vpredu po cca 220.000, vzadu ešte boli dobré, ale mením všetko zároveň. Nezáleží, či by vydržali ešte 5.000 -10.000 km, už by to aj tak mali za sebou. A silentblok som menil iba raz, asi pri 300.000 km na 406, takže asi nápravy nie sú dostatočne dimenzované na záťaž. Iba toľko. Ibiza a Cordóba od 95 ? sú veľmi pekné dizajnom, svojho času boli najkrajšie malé autá, Cordóba s kufrom bola neuveriteľne vyvážená. Žiadna Thália, alebo Honda City...
18.11.2008 | 10:10:32 | ľuboš Reagovat
ešte k benzínu
Anonym vyskúšal si to v praxi, alebo len čerpáš z netu?
Ja som vyskúšal viacero značiek benzínu a rozdiely som poznal. Priznám sa najviac som očakával od Shell V power, ale ten ma sklamal na celej čiare (predpokladám, že to nebola chyba Shellu, ale skôr snaha majiteľa benzínky zarobiť čo najviac a tak ho trošku rozriediť). Aspoň u nafty to takto funguje, keď v Česku porovnávali prémiové nafty a potom to porovnali s naftou v Nemecku. najväčší rozdiel bol práve u Shellu. Test sa dá nájsť na stránkach MF Dnes. Rozdiel pri tankovaní OMV Carrera rozoznám a je to len 95 okt a nie 100 okt. Motor ide lepšie do otáčok a spotreba je nižšia. Pred časom keď ešte OMV nemal Carreru som vyskúšal ich 100 okt. ale tam som žiadny rozdiel nezbadal. Som zvedavý či a aký by bol rozdiel po natankovaní OMV Carrera 100. Čiže nepíšem všeobecne, že vyššie okt. číslo je zaručene lepšie. Píšem len svoju konkrétnu skúsenosť a to, čo sa mne osvedčilo.
18.11.2008 | 06:53:41 | stroncium Reagovat
ked to pomohlo
to je len dobre :D
14.11.2008 | 20:49:45 | Reagovat
:-)
2anonym: tvoje argumenty su asi spravne. Nebudem ich overovat, ja sa vyznam v inych veciach :) ##########
Vsetky linky co si dal sa venuju ZVYSOVANIU vykonu. Kladu si otazku zvysim vykon ak natankujem benzin s vyssimi oktanovym cislom? /nehovori sa v nich o ucinkoch kvality benzinov a to zaujima skor mna/.
########
Neuvazoval som o tom a ani nepredpokladam, ze natankovanie 100 oktanoveho benzinu mi kyvnutim carovnej palicky vykuzli vyssi vykon motora. Nie je to logicke. #########
Este raz to napisem a viac sa k tomu nebudem vracat:
po natankovani benzinu zo shell som odrazu prestal mat problemy s motorom. To ze to bol 100 oktanov bola nahoda.
########
Moj zaver: natankoval som cistejsi benzin. Nie bordel co bol na pumpach kde som kvoli "setreniu" chodil tankovat. To ze tam pridavaju aditiva a ze to ma 100oktanov je naviac efekt.
########
Este sa vratim k spalovaniu:
########
RJ upravuje spalovanie. Na to ma cidla a "mapu" aby to robila. Antidetonacne cislo prave suvisi s oktanovym cislom benzinu alebo nie? RJ sice zazraky nevie urobit, ale v urcitym oblastiach sa vie pohybovat.
#########
Teoreticky pri cipovani ak nahram inu mapu do RJ tak sa zmeni spalovanie ak k vyssiemu alebo nizsiemu vykonu podla toho co nastavim, zmenim alebo nie :-) ?
Aj ked toto nie je smer ktorym sa chcem uberat mozno by to zaujimalo niekoho ineho :)
#######
Moj zaujem bol odstranit trhanie motora a tazke starty rano. Podarilo sa. Koniec.
########
14.11.2008 | 20:44:42 | maniakomp Reagovat
To Stroncium
Nevím, kde jsi přišel na to, že podvozek u BMW odchází, jako na běžícím páse. Podvozek jsem měnil 1x za 100.000km - cena 18.000kč vč. práce. Možná se stačí dívat a nevymlet každý kráter. Recenzent chtěl nové auto (z recenze jasné), ale není problém si pořídit za pár korun "hračku", třebas nějakého Japonce, klidně domlácenýho - plechy, ale technicky v dobrém stavu. A s tím si vyhrát.
14.11.2008 | 19:28:28 | Radek Reagovat
dopice
ani enter tu nefunguje - su tam tri linky
14.11.2008 | 16:02:11 | Reagovat
neni to video
ale je to vysledky z toho testu - renault clio 81PS, golf gti 172 PS, impreza 235PS.
link: http://fifthgear.five.tv/jsp/5gmain.jsp?mnk=611&description=Page%202&featureid=143&pageid=273
golf: http://fifthgear.five.tv/jsp/5gmain.jsp?mnk=611&description=Page%203&featureid=143&pageid=274
impreza: http://fifthgear.five.tv/jsp/5gmain.jsp?mnk=611&description=Page%204&featureid=143&pageid=275
14.11.2008 | 16:00:54 | Reagovat
nejde o to cije motor velky alebo maly ale o to ci motor dokaze spalovat 98 oktanovy benzin= vie si inak nastavit predzapal..a to ibiza urcite nedokaze
14.11.2008 | 15:58:47 | Reagovat
doriti
o tom palive neni na nete..skoda
14.11.2008 | 15:32:41 | Reagovat
dam linky - prvy
http://www.youtube.com/watch?v=Vj_21dikYR8
14.11.2008 | 15:26:09 | Reagovat
bol dobry dokument
na discovery, skusali v rozlicnych autach klasicky 95 benzin a tusim V power alebo podobne.. od spoteneho golfa az po nadupanu imprezu.. v autach s malym motorom pre ktore je urceny klasicky benzin nebol ziadny rozdiel na brzde, par percent narastlo len u tej imprezy.. asi tak. pochybujem ze mlandrava 1,4 nastavena na 95 vobec spozna rozdiel v palive.. ale ako sa hovori, ked boh chce aj motyka vystreli
14.11.2008 | 15:20:15 | Reagovat
nechapem ako ti moze 100oktanovy benzin sposobit to ze je auto zivsie..predpokladam ze ani len netusisi co znamena oktanove cislo pretoze keby si to vedel tak by si takuto hlupost nenapisal
14.11.2008 | 15:07:38 | Reagovat
preco tu nefunguje
zalamovanie riadkov... ak clovek napise dlhsi text tak sa to pomaly neda citat :(
14.11.2008 | 10:48:42 | maniakomp Reagovat
benzin 100 oktanov
Pri recenzii stroncia som to pisal. ale napisem to aj tu:
#
Skus vyjazdit ten benzin co mas a potom natankuj ak mas niekde poblizku shell v-power racing 100 oktanov. Mal som podobne problemy, trhanie motorom pri startovani, najma rano alebo po prestavke 2-3 dni ked auto stalo. Vtedy som tankoval najcastejsie na omv, carefoure a tesco /kvoli cene :(/ V servise som bol cca 5x po sebe. Urcite si mysleli ze si vymyslam, par krat startovala ibizka iba na 3 valce :(. VAG neukazal nic, paliv. filter v zaruke vymeneny, sviecky detto. Bez zmeny. Potom som raz musel tankovat a najblizsie bola shell-ka. Dal som tam 100 oktanovy / vsetky stojany vtedy boli plne a ponahlal som sa. A odvtedy je motor ako novy. Ziadne problemy. Tankujem uz 1/2 roka iba racing a ziadne problemy uz nemam. :) A ibizka je hooodne zivsia :). Dokonca nemusim tak tlacit na pedal a mam aj nizsiu priemernu spotrebu.
#
benzin 95 oktanov bezny - /klasika na slovnafte, bez specialnych aditiv/ benzin mas 95 oktanov s aditivami naviac - /OMV - aditíva proti korózii a oxidácii, Shell V-Power prísada Friction Modifier / benzin 100 oktanov - /OMV carrera, Shell V-power racing - rovnake aditiva + viac oktanov, menej siry, dovoz zo zahranicia, nie Slovnaft a domiesanie... / do motora je standardne odporucane tankovat 95 oktanov a VYSSIE. Riadiaca jednotka si upravuje zapalovanie podla nastavenia a PRISPOSOBUJE spalovanie podla vybusnosti paliva, teploty motora -oleja, vody , lambda, snimacov atd. tak aby bolo spalovanie optimalne / To ze natankujem vyssie oktany ovplyvnuje motor. Este raz , mne to pomohlo, odvtedy nemam ziadny problem s motorom. A vymena sviecok, palivoveho filtra VOBEC nepomohla. Chcel som vtedy "setrit" a tankoval som "shit-ne" benziny, bohvie co do nich doplnali. Ci uz vedome alebo nevedome. Do servisu som chodil ako na klavir. Prestalo ma to bavit. Slo to do penazi a auto u nich iba stalo. "Opravy" nepomohli, nevedeli urcit v com je problem. Odvtedy sa vyhybam - malym pumpam a TESCO, Carrefour, Slovnaft pumpam. Tankujem iba na Shell-ke a mozes mi verit naozaj mam konecne normlane startovanie a "zivy" motor. Po nahrani inej mapy spalovania do RJ bude priebeh opat iny a lepsi. :)
#
Radek tam pise ze s tym nesuhlasi a ze je to hlupost davat takyto benzin do 1,4 ale mne to pomohlo.
#
Jednoducho vyjazdi co najviac benzinu co mas teraz, nemiesaj to a potom natankuj a ozvi sa.
Motor nemas ako poskodit, elektronika zapracuje a upravi zapalovanie sama.
To cukanie motora ked videli v servise /1x to takto startovalo aj u nich povedali ze "mnoo, tak takto by to AZ robit nemalo, moze trochu trhat motorom ale az takto nie" cize to nie je normalne chovanie sa motora.
14.11.2008 | 10:47:23 | maniakomp Reagovat
ano kupil by som opat
Vdaka za Vase komentare.
# ad1) teraz som to vyskusal , mas pravdu volant je nastavovatelny v OBOCH osiach aj hore-dole aj dnu a von.
Malo to len jednu chybicku musel som ho FEST potiahnut a odrazu to uz ide. Vdaka :-)
# ad2) - 2lubos:
mal som peugeot 206 /sluzobne/ a citroen c3 /u rodicov/ a poviem ti katastrofa.
Francuzske auto nikdy v zivote. Ja som mal s Ibizou omnoho mensie problemy, ten peugeot bol totalna katastrofa.
napravy, motor, brzdy... skoda pisat. Bol som iba rad ze sa ho firma zbavila //mal 45tis a predali ho pod cenu radsej/
a dostal som ako sluzobak opel astru. /sice papal olej/ ale to bol jediny problem.
k servisu: podla mna je max neserioznost ak sa fakturovana praca nezrealizuje.
Preto u mna autorizovany servis skoncil. A nadsadene ceny dielov a prace su dalsi bod.
# ad3) - 2Radek:
potrebujem auto ktore nie je len na vikend. Pouzivam ho denne. Nie je to hracka. Je to pracovny nastroj.
Preto som chcel NOVE auto, nie ojazdene.
1,4 16V 63kW je na toto auto s jeho vahou dobra volba. Zrychlenie /0-100km za 11.9s/ je prijatelne.
Je to lahsie auto ako ine s rovnakym motorom. Pomer vaha/vykon je v jeho prospech.
A k upravam :-) Verim ze si postrehol zameranie najma na komfort a ciastocne vylepsenie vzhladu.
Folie - syn ma vzadu menej ostreho slnka a menej sa prehrieva interier
koza na volant - pohodlie pre vodica, prijemnejsie ako plast v ruke
laktova opierka - opat pohodlie pre vodica, ciastocne spolujazdec a je kam odlozit napr. okuliare, kluce, mince a pod
vzduchove deflektory - opat pohodlie, nefuka ti do vnutra a pritom mozes vetrat interier
planovane upravy:
NEUVAZUJEM o ziadnych kridlach do zadu, sialenych koncovkach vyfuku, prednych spojleroch napodobenin Ferrari :)
Toto rozhodne nie. Xenony, sanie, obutie 16 palcov je vsetko o jazde. Osobne si nepotrebujem nic dokazovat :)
Mam svoj vek, uz nie som mlady zajko a nepotrebujem to :-D
btw: nebude to priamo sportove sanie ale IBA KN vlozka do originalneho boxu. Zlepsenie nasavania.
Nikde som nepisal o vyfuku, "upravy" typu vyhadzovania tlmicov a pod. Toto neuznavam.
Staci ze nam blizko bloku "testuju" svoje akoze "upravy" akoze "tunery" na starych feldach a BMW-ckach z 25 ruky....
Tiez sa mi taketo "upravy" nepacia.
# ad4) - 2Jirka
Dakujem este raz za pomoc s volantom :-) Moja krajsia polovicka je nadsena :-D .
Tie tycky som tiez nechapal, ale beriem ze sa to stava. Na Fabii a tiez na Astre mi odisli na cca 40tis.
Jednoducho koncept napravy je taky. Staci jazdit na vytlcenych cestach, sem tam hupnut do riadneho kratera a nevydrzia. :(
FILTER:
na KN som nasiel http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=33-2920
Je to nahrada za ten co mam v aute VOLKSWAGEN - 036129620H -> toto som mal v aute ako original.
Podla Filter Cross Reference for K&N Part 33-2920 je to jeho nahrada.
Objednany uz mam cez f. Elit slovakia a ked pride nahodim ho a napisem....
Na prvy pohlad vyzera trosku inak ale ak pisu ze je to cross reference tak to musi sediet.
Naviac uvadzaju ze je to aj na 2008 SEAT IBIZA V 1.4L L4 F/I - All - a ta ma presne tento typ motora a filtra.
Pneu: 195/55 R15 su dobra volba, tie 16 su uz tesne na hranici komfortu ale este trosku zlepsia stabilitu.
Na toto auto uz 17 urcite nie:) Je myslim dizajnovo aj komfortom uz mimo.
# ad5) 2stroncium
Presne takto to vidim: auto je teraz v pohode, jednoducho sa mi podarilo kupit "pondelkovy" alebo "piatkovy" kus vo vyrobe. :-)
Stane sa. Neberiem to tragicky, hoci to trocha nastve, ale vsetko bolo v ramci zaruky takze nebol problem.
Nakaka.lo ma iba to ze som kvoli takym blbovinam musel do servisu kaydu chvilu a auto tam stalo....
A zo zvyskom plne vystihujes to co som potreboval.
Nove auto, ktore posluzi aj rodinke aj sa da na nom pripadne povozit.
Skutocne nemam pocit a hlavne skusenosti ze by auto zaostavalo, v beznej premavke sa rozhodne nestrati.
Iste nie je to porsche GT3 :-D, ale to som ani nehladal. Je predsa na ine jazdenie a najma za ine peniazky.
# 2 all : GL&HF
14.11.2008 | 10:27:29 | maniakomp Reagovat
No k tým stabilizátorom, ja ich mám po cca 30 000 km úplne v pohode. A u každej značky sa vyskytne aj chybný kus (nemyslím celé auto), takže tá reakcia o FR aute a 200 000 km je myslím odveci. U BMV sa kazia, resp, odchádzajú nápravy ako na bežiacom páse, hlavne 5 a 7 rada (sú z hliníkovej zliatiny a na SK a CZ cestách trpia). A k druhej poznámke len toľko: každý si vyberáme auto podľa toho aké sa nám páči a na aké máme. Takže ak si niekto kúpi Ibizu a potom si ju chce vylepšiť je to len jeho vec (aj keď Ibiza vyzerá už z fabriky super a dobrý tuning sa moc často nevidí, skôr opačne, všelijaké plastové spojlery sú iba na škodu). A 1,4 nie je určite chudáčik, pretekárov je po cestách už aj tak dosť. Ibiza váži cca 1 150 kg takže motor nemá zase tak moc práce a na dochádzanie do práce a rodinné potreby dostačuje a spotrebou nie je o moc horšia ako diesel. A okrem toho asi chcel kúpiť nové auto a nie ojazdené s pochybným pôvodom a stavom. A ak aj motoricky zaostáva, v zákrutách to doženie.
13.11.2008 | 23:17:45 | stroncium Reagovat
Volant
Předně gratuluju ke koupi tohoto auta a přeju mnoho šťastných kilometrů :-) Nemít cordobu, beru ibizu :-)
Musím také reagovat na ten volant - už v základní výbavě reference jde nastavovat v obou osách, tj. jak nahoru-dolu, tak vpřed-vzad. Stačí trochu víc zatáhnout :-) Vím to, protože mám výbavu reference (plus akční výbavu, viz má recenze).
Co se týká tyček stabilizátorů, tak trochu nechápu, já už mám skoro 35.000 km a ještě stále jsou v pohodě (snad jsem to nezakřikl). A to jezdím po všelijakém humusu. S cukáním motoru při startu už mám také nějaké zkušenosti, určitě závisí na kvalitě benzinu, ale podle servisu Seat je tohle cukání ve startovací fázi normální (pro ně je popravdě řečeno normální spousta věcí ...). Zvláštní, že od té doby, co testuju OMV Carrera 95 (cca 1 měsíc), se cukání vyskytuje mnohem méně.
Se vzduchovým filtrem na tenhle motor je to opravdu problém, to už jsem tu psal :-) Je to jako Yetti - všude o něm píšou, ale nikde o něm nic neví...
Ještě prosím o informaci, jak se motor chová se stooktanovým benzínem, taky bych to rád zkusil, ale mám trošku obavu.
Ohledně pneu mohu říct jedno - maximálně 15 palců, to je tak na hranici. Větší rozměr už musí být dost nekomfortní. Na zimních mám disky 14 palců a oproti letním 15 palcům je to znatelně komfortnější, i když ne tak pěkné :-)
13.11.2008 | 20:51:07 | Jirka Reagovat
Nerozumím jedné věci. Pokud chce někdo auto upravovat (folie, deflektory a jiné blbosti), nízkoprofiláče apod.,proč si nekoupí nekoupí třebas Celicu za lidovku a nehrabe se v ní? I dnes je to velice pěkný vůz. Taková hračka ne víkendové ježdění ideální. Místo toho Ibiza s chudáčkem 1.4 (naštěstí ne HTP) a ty nesmysly. Auto je to designově povedené, Ibiza není špatná, ale když vidím vozy tohoto ražení s těmito "upravami"....sorry, ale hnus.
13.11.2008 | 16:49:32 | Radek Reagovat
No neviem, dali ste
ano, na opätovnú kúpu auta...po tých všetkých patáliách? Zlatý Francúz, tyčky stabilizátorov som menil po 200.000 km, aj to som ešte skákal pol metra od zlosti...a servis ma stojí rovnako ako Vás, ale nie cez internet.
13.11.2008 | 13:56:29 | ľuboš Reagovat
Volant
Mám len jednu pripomienku a to, že volant sa dá nastaviť určite v dvoch osiach. Manželka je odomňa o dosť nižšia a tak sme vyberali auto, ktoré má už v základe výškovo nastaviteľné sedadlo a plne nastaviteľný volant.
13.11.2008 | 13:38:49 | stroncium Reagovat