Recenze Škoda Fabia 1.4 MPI
“Pro nenáročného uživatele ideální auto.”

Autor recenze: Jaroslav Boháč (75 let),
Ústecký kraj
všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2002 Typ motoru:1.4 mPI Stav km při koupi:13 km Stav km nyní:150 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:nový Jak dlouho auto používáte? 21 let Palivo: Benzín Průměrná spotřeba: 6,25 l/100 km Vloženo: 27. 2. 2023

Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 9.4

Spolehlivost

10
 

Jízdní vlastnosti

10
 

Komfort

9
 

Provozní náklady

8
 

Náhradní díly

10
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ano

Závady a opravy na autě

Výměna některých dílů z důvodu běžného opotřebení


Hodnocení a zkušenosti s autem

Naprostá spokojenost s autem. Je garážované, prakticky nezkorodované, občasné jízdy i v zimě, vzhledem k výkonu motoru (50 kW) jsem časem poznal, co si lze dovolit při předjíždění nebo při plném zatížení.
Každoroční předepsaný servis na autorizoveném pracovišti včetně přípravy na STK. Výměna dílů jen z důvodu běžného opotřebení, žádná větší oprava z jiného důvodu.
Asi 25 % ujetých kilometrů je do 25 km, zbytek jsou cesty delší, až do 700 km. Dlouhodobá průměrná spotřeba je 6,25 l/100 km, u krátkých cest do 7 l/100 km, u delších včetně dálnice kolem 5,7 l/100 km. Na dálnici rychlost kolem 115 km/h, rychlejší jízda u nás moc času neušetří.
U dnešních aut nepovažuji za bezpečné rozměrné ovládací displeje, které odvádějí pozornost řidiče. Kromě toho zvyšují poruchovost a cenu auta zbytečně prodražují. Klasické ovládací prvky lze nahmátnout popaměti.
Vzhledem k mému věku už jiné auto kupovat nebudu, také proto, že se přestalo vyrábět a nenašel jsem na trhu podobné včetně ceny.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit:


Komentáře uživatelů k recenzi Škoda Fabia

Vložit komentář