Autorecenze Škoda Fabia - Spolehlivý kousek, který odvede spoustu práce - hodnocení, spolehlivost, silné a slabé stránky, závady, zkušenosti, komentáře - recenze Škoda Fabia
 
 

Recenze Škoda Fabia 1.4TDi 51kw
“Spolehlivý kousek, který odvede spoustu práce”

Autor recenze: TLO (45 let),
Královéhradecký kraj
všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2006 Typ motoru: Stav km při koupi:0 km Stav km nyní:322 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:nový Jak dlouho auto používáte? 8 let Palivo: Diesel Průměrná spotřeba: 4,4 l/100 km Vloženo: 10. 5. 2018

Hodnocení inzerátu: 3 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 9.0

Spolehlivost

10
 

Jízdní vlastnosti

8
 

Komfort

7
 

Provozní náklady

10
 

Náhradní díly

10
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Předchozí auto: Volkswagen Polo

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ano

Silné stránky

Spotřeba
Spolehlivost
Objem kufru

Slabé stránky

U nového auta přeci jen poměr cena/výkon

Závady a opravy na autě

Ramena přední nápravy + silentbloky, jinak nic.


Hodnocení a zkušenosti s autem

Auto jsem koupil coby nové, i když mi všichni říkali, že je nesmysl dávat 381 tisíc za Fabii. S odstupem času na to koukám stejně, dneska už bych za tyhle peníze pořídil něco s minimálním nájezdem, ale o třídu výš :-) Tehdy jsem chtěl hlavně nové auto kvůli tomu, že se mi u předchozích aut negativně vracela zřejmě nedostatečná péče původních majitelů.

Auto sloužilo perfektně osm let, roční nájezd kolem 40 tisíc kilometrů si o diesel doslova říkal. Doslova fantastická byla spotřeba - mimo město při klidné jízdě kolem 4,1 (i méně), průměrně v kombinaci mimo město/město/dálnice zhruba 4,6 litru na sto kilometrů.

Servis pravidelný, v době záruky ve značkovém servisu, po záruce mimo něj, a auto se odvděčilo naprostou spolehlivostí. I po těch 322 tisících byla původní převodovka, spojka, tlumiče, prostě všechno... Především u těch tlumičů mě to překvapilo, protože jsem musel měnit ramena přední nápravy plus silentbloky - ale tlumiče byly dál v pořádku.

Jízdní vlastnosti takové, jaké se dají od auta tohoto typu a motorizace očekávat. Auto bylo možná malinko živější, než jsem očekával, hlavně při nižších rychlostech ještě celkem ochotně zrychlovalo. Pořád to ale byl dieslový tříválec, žádné Ferrari :-) Nicméně pokud nepotřebujete trhat asfalt a honit si ego ve chvíli, kdy na semaforu naskočí zelená, budete spokojeni.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 3


Komentáře uživatelů k recenzi Škoda Fabia

Vložit komentář