Vložit recenzi
Škoda Fabia
449 900,- Kč
Škoda Fabia
165 000,- Kč
Škoda Fabia
499 000,- Kč
Škoda Fabia
219 000,- Kč
Škoda Fabia
419 990,- Kč
Škoda Fabia
499 990,- Kč
Škoda Fabia
105 000,- Kč
Škoda Fabia
29 000,- Kč
Škoda Fabia
54 900,- Kč
Škoda Fabia
315 000,- Kč
Škoda Fabia
69 990,- Kč
Škoda Fabia
419 000,- Kč
Škoda Fabia
64 999,- Kč
Škoda Fabia
469 000,- Kč
Škoda Fabia
169 000,- Kč
Škoda Fabia
118 000,- Kč
Škoda Fabia
389 900,- Kč
Škoda Fabia
129 900,- Kč
Škoda Fabia
44 900,- Kč
Škoda Fabia
195 000,- Kč
Komentáře uživatelů k recenzi Škoda Fabia
Richarde, jsi-li Richard, máš asi dnes svátek. Tož, vše nejlepší a ať ta haťapka slouží. Hele, a dej na dobrou radu a do značkového servisu s tím nejezdi. Člověče, máš ji hlavně na dojíždění do práce, tak ať nevyděláváš jenom na to dojíždění, že jo. Tak buď zdráv.
03.04.2025 | 16:02:53 | Ital | 78.80.104.* Reagovat
RE:
Samozřejmě, měl jsem na mysli zelenou haťapku, ale lepl jsem to omylem k této modré.
04.04.2025 | 10:04:44 | Ital | 78.80.116.* Reagovat
Spotřeba oleje
Richarde (HTPdrivere), připomeň, jakou spotřebu oleje měla ta haťapka krátce před smrtí motoru? Tuším, že moc velkou ne?
01.04.2025 | 17:39:04 | Ital | 37.48.8.* Reagovat
RE: Spotřeba oleje
No, nic převratného to nebylo. Měnil jsem olej 4x za rok po 10000 km, a vždy jsem musel 2 měsíce po výměně oleje dolít asi 500ml. Ale jednou jsem použil nějaký lublikant do oleje (značku už nevím) co měla zabránit úniku oleje přes kroužky, a světe div se, nemusel jsem pak dolívat olej ani jednou za těch 10000 Km, ale jako myslím to tak, že jsem vyměnil olej, nalil jsem tam 3,9 litru i když náplň má být okolo 3,4 litru a vylil jsem z motoru 3,2 - 3,4 litry, takže ztráta byla, ale menší než před používáním lublikantu.
04.06.2025 | 19:11:16 | Richard Maršál | Reagovat
RE: Spotřeba oleje
Tak sis dobře poradil, s tím zázračným přípravkem. Bylo by zajímavé vědět, na jakém principu působí. Přeplňovat olejem se nemá, 0,5 L navíc při tomto objemu náplně je skoro 15% a to je celkem dost. Spotřeba oleje 0,06 L/1000 km je stále krásná na ten nájezd.
08.06.2025 | 10:05:38 | Ital | 89.24.57.* Reagovat
První Fabie je nejhezčí auto, co vůbec kdo kdy nakreslil a vyrobil. To hodnotím s odstupem let a v vědomím toho, co bylo před i po. Hodnotím čistě vnější vzhled. Nic jiného. No a podobně v muzice s odstupem let mohu s klidem prohlásit, že nejlepší syntezátorová skladba všech dob je Matia Bazar - Ti sento (1986). Opět hodnotím čistě uplatnění synťáků. Musí se ale najít stereo verze s vyčištěným zvukem.
21.12.2024 | 23:35:15 | Mulit | 82.202.114.* Reagovat
RE:
Vnímání krásy je vždy subjektivní, hodnocení vzhledu Fabie 1 tedy vynechám, snad jen že byla hodnocena spíše usedle a nadčasově, ve své době jako hezká. Našel jsem si video té hudební skupiny (ti Bazaristé nebo jak, takže sem se to docela hodí, se zmíněnou písní) a je to taková hudebně pohybová show, od pohledu a poslechu více pohybová než hudební. Na tu dobu syntezátor asi pecka (ale s odstupem těch 40 let), jinak bych to poslouchat nemusel. Zpěvačka má zajímavý témbr, zpívá pěkně. To platí i po r. 2000 (asi už jiná zpěvačka) a našel jsem tam rozhodně i zajímavější muziku. O pop se nezajímám, ale oni byli kdysi docela úspěšní, takže děkuji za rozšíření obzorů. No jo, tehdy frčela ABBA, pak Queen, tomu konkurovat nemohli :0)
22.12.2024 | 11:25:38 | Ital | 78.80.107.* Reagovat
RE:
Ano, Fabie 1 je nadčasová. Její tvary jsou jednoduché, ani trochu vykřičené. Čisté linie, bez zbytečných prolisů a výrůstků apod. Spousta moderních aut, zejména těch SUV vypadá, jako by měly nádory nebo bradavice. Proti tomu tvar Fabie 1 i světlomety všecko klidné, vyvážené a tak akorát. To byla skvělá doba.
22.12.2024 | 13:21:09 | Mulit | 82.202.114.* Reagovat
Ty tedy jezdíš furt, Richarde. Jsem docela zvědav na zkušenosti s HTP 51 kW. Je to pocitově dost jiný motor. Co jsem já zažil, chrčivý, méně pružný a s vyšší spotřebou, má vyšší výkon ve špičce.
07.09.2024 | 16:40:35 | Ital | 89.24.36.* Reagovat
RE:
A ve Fabii 2 i tzv. přeposilované řízení, což mě vyhovuje a lehké řízení se mi tam moc líbilo.
07.09.2024 | 23:09:42 | Ital | 89.24.36.* Reagovat
RE:
No, s tou spotřebou to je právě u té 51kw lepší. Mám v létě na plnou nádrž (43 - 45 litrů) okolo 1000 Km najeto, takže průměrně 4,6 litru a v zimě jsem na plnou najel okolo 870 Km takže okolo 5 litrů, takže průměrná meziroční okolo 4,8 litrů, což je hodně podobné jako ta 40kW co mne před necelým rokem opustila. Zatím jsem nejezdil od loňského srpna jen 38000 Km, ale ještě je přede mnou dovolená a prázdninové výlety ,takže do toho 1.8. ještě těch 50000 udělám abych byl ve svém standardu. Asi bych měl příště koupit nějaké jiné auto když ho během 5 let utahám, ale už teď vím, že si koupím Škodu Fabia 1.0MPi 55kW (2019). A předpokládám, že to bude na přelomu 2028/2029, kdy bude mít ta 51kW okolo 370000 Km nájezd, tedy pokud to dožije do takových hodnot, ale dala to 40kW, dá to 51kw :-D
04.06.2025 | 19:22:41 | Richard Maršál | Reagovat
Ideální auto tohohle století
Ano, plivání na HTP je už zdejším letitým koloritem, ale slušný, poctivý, bezpečný a klidný řidič pro rozumnou jízdu maximálně 70 mezi městy, více opravdu nepotřebuje. Ne nadarmo se vražedná devadesátka v civilizovaných státech plošně ruší.
18.04.2023 | 14:06:14 | Ehdelberger von Lokvenc | 85.135.230.* Reagovat
RE: Ideální auto tohohle století
Ale ty se mýlíš, miláčku! V civilizovaných zemích (nebo alespoň v EU) bude doprava již brzy pouze pěší (připomínám, že i bicykl má pneumatiky a třecí brzdy). Nic jiného neprojde emisní normou. Pěšák emisní normou projde, pakliže nebude příliš prdět. Ještě budeme vzpomínat na HTP a že to je nějaký zmetek.
19.04.2023 | 10:13:40 | Ital | 37.48.36.* Reagovat
RE: Ideální auto tohohle století
Vy si z toho děláte (_!_), ale upřímně je to hrůz, teď ty komici s 30-kou po Práglu a tím to nekončí, za pár let to bude stejně jedno, páč auto bude stát 2 mega a bude to pro hi-society....
20.04.2023 | 09:27:38 | Vašek | 88.103.233.* Reagovat
RE: Ideální auto tohohle století
A nebo taky ne. Třeba low-society časem pochopí, co je potřeba dělat.
20.04.2023 | 10:03:41 | Ital | 89.24.43.* Reagovat
RE: Ideální auto tohohle století
Vykoupit v Planeu monočlánky???
21.04.2023 | 11:49:02 | Vašek | 88.103.233.* Reagovat
RE: Ideální auto tohohle století
Jak už bylo řečeno, vymést hloupé politiky, kteří dělají hloupá rozhodnutí. Ono to nakonec půjde, po dobrém nebo po zlém. Už tohle léto začne zajímavá doba s fotovoltaickými elektrárnami. Ještě o tom hodně uslyšíme.
21.04.2023 | 16:50:02 | Ital | 78.80.24.* Reagovat
Tedy nevim kdes vzal spotrebu okolo 5 L
Tedy nevim kdes vzal spotrebu okolo 5 L, ale mam uplně tu samou HTPku 1.2 6Ventil a zere to okolo 7,5 litru ale spise okolo 8 a na dalnici 11. Budto jezdis jak 80 letej vesnican, nebo kecas!
26.05.2022 | 15:54:21 | Tomas Tobauer | 85.160.5.* Reagovat
RE: Tedy nevim kdes vzal spotrebu okolo 5 L
Tak nedupu na plyn pokud nemusím, nejezdím na dálnice, tudíž přes 90km/h nejezdím a auto je garážované takže celý rok v teple. To je asi tak vše :-)
P.S.: Na dálnici by mi to také vzalo i 8 litrů to ne že ne :-)))
26.05.2022 | 16:24:16 | Richard Maršál | 85.160.5.* Reagovat
RE: Tedy nevim kdes vzal spotrebu okolo 5 L
Spotřeba záleží také jak se počítá, jestli se bere jen dle PP, nebo přesněji s korekcí ODO. Dvouventilové HTP mimo dálnici neberou moc, je to možné. Já jsem teď při těch cenách benzinu zkoušel za kolik pojedu s lehkou nohou, ale normální rychlostí. Ve třech lidech s Nissanem Note 1.2 z jižních Čech do Prahy a zpět + Praha ze Střešovic na Zličín a zpět. Předtím jsem nabíjel baterii, takže se vynuloval PP a něco jsem pak najel výletem úsporně, takže výchozí spotřeba na PP byla 4,5L. Dílčí spotřeby to neměří, jen celkovou. Do Prahy jsem jel rychlostí dle tacho do 100 km/h a na dálnici 110-120 km/h. Po Praze si jaksi nepomůžete, křižovatky, světla, stop-start jsem vypnul, ale také se dá jet úsporně. Po příjezdu domů byla hodnota na PP 4,4L. Když zkoriguji odometr, je to 4,5L. A necoural jsem se, pouze jel s citem. Jde to.
26.05.2022 | 19:44:38 | Ital | 46.135.3.* Reagovat
RE: Tedy nevim kdes vzal spotrebu okolo 5 L
Palubní počítač bohužel toto staré auto ještě nemá, takže se musím spoléhat na ujeté kilometry na plnou nádrž. Na plnou nádrž 45L (v případě se opravdu jedu na doraz ač to vozu radost nedělá) tak najedu v létě 910-930 km v zimě okolo 840-850 km. Tím se průměr dostává na cca. 5 - 5,2l litrů pokud dobře počítám. :-)
Ale jak píšete, kdybych jel po dálnici, tak spotřeba razantně stoupne na dvojnásobek a vezme si klidně 10L :-)
31.05.2022 | 17:09:33 | Richard Maršál | 80.188.22.* Reagovat
RE: Tedy nevim kdes vzal spotrebu okolo 5 L
Dalším výletováním spotřeba klesla na 4,3 L a po jízdě do Chorvatska, kde bylo více dálnice, dokonce i ta slovinská, u Ljubljany ucpaná, za naschválistický týdenní a sprostý poplatek, který jsem zaplatil poprvé a naposledy, mám na PP cekkovou spotřebu 4,5 L. Chlapi, na co máte ty diesely, naučte se jezdit :0) No, já vim, je to jen nevelký hatchback a levná nafta je k nezaplacení...Občas byl tempomat na 133 km/h, což nevím, zda je úsporné (ten tempomat), ale zdá se, že celkem jo.
17.08.2022 | 23:46:24 | Ital | 37.188.229.* Reagovat
RE: Tedy nevim kdes vzal spotrebu okolo 5 L
Tenhle motor v krátké Fabii opravdu nežere, pokud ti jezdí za tolik jak píšeš, tak tam nemáš něco v pořádku, např. lambda sondu....
08.09.2022 | 10:58:30 | Witec | 94.199.195.* Reagovat
Recenze dobrá. Doufám, že také vozíš potřebné nářadí na výměnu těch všech dílů co s sebou vozíš a samozřejmě potřebné dovednosti k jejich výměně. Jináč tedy já mám ke svým autům důvěru a proto s sebou nevozím a ani nemám náhradní cívku, svíčku (výměna po 100000 km) a řemen(y) pohonu příslušenství. Dále nevozím chladivo ani destilku, kterou bych lil jen do baterie a to už často ani nejde. Kapaliny a řemeny kontroluješ při periodických prohlídkách, pak by na cestě neměl být problém. Kvalitní cívka na kvalitním motoru vydrží celý život a kvalitní svíčka určitě vydrží předepsaný interval výměny. Co se týká rozvodů, HTP má řetěz a řemen tam nebyl, natož aby se to dalo změnit. Pokud řetěz má najeto 200000 km, tak už je pomalu čas ho zase vyměnit. Někdo by řekl, že už je dávno pozdě. Pokud HTP zkraje výroby slouží i s těmi znalostmi, které máš, gratuluji. Je to dobře.
25.05.2022 | 21:59:39 | Ital | 46.135.1.* Reagovat
RE:
Hezké odpoledne přeji,
ano, opravdu jsem člověk, co vozí v autě každou hloupost, která se však může někdy hodit, a opravdu na většinu z toho mám potřebné nářadí pro výměnu nebo opravu, ale spíše je to tak, že kdyby něco horšího, a budu mít náhradní díl, tak mi to v každém (rozumném) servisu za nějakou drobnou úplatu vymění v lepších podmínkách, a jinak si myslím, že by asi i bylo špatné, kdybych si neuměl na 19 let starém autě (kde je skoro vše jak LEGO) vyměnit základní součáatky, které vyměnit jdou v domácích podmínkách. Nejsem žádný znalec a specialista, to ani trochu, ale tak dílenská příručka dokáže 50:50 pomoci, a pak je těch zbylých 50% o šikovnosti, nebo štěstí :-)
Co bych asi nechtěl, je výměna a natahování nového klín. řemenu, to je pakárna, co je lepší nechat na servisu. Jinak svíčky co jsem kupoval (Bosch S+) mají doporučený interval výměny po 60000 Km, což ve své podstatě dělám (těch 300 Kč, mne jednou za rok nevydusí), a náhradní cívky mám taktéž, tedy jen jednu, neboť to by muselo být něco, aby odešly všechny tři.
Povídáte o periodických prohlídkách, jediná prohlídka je v servisu před TK po 2 letech, jinak vše si na takovémto starém levném voze dělám sám, neboť tento vůz má cenu, jako celá taková prohlídka v servisu. Ale kdybych měl nové auto, dávám jej rozhodně do autorizáku, o tom žádná. Tyto staré Fabie jsou žroutem oleje, takže po nějakých 15000 km tam tak 600ml odejde volnějšími kroužky na pístech, a proto mám sebou vždy olej. Kontrolu prov. kapalin snad každý kontroluje u takto starého auta takřka pořád (já osobně tak 2x za měsíc otevřu kapotu, a vše zkontroluji (pro jistotu).
S řemenem jsem se samozřejmě spletl, měnil se řetěz těsně před koupí vozu které mělo najeto přes 100000 km, a v servisu mi auto tzv. poslechli doslova jak u doktora stetoskopem, a řetěz je podle zvuku stále v pořádku, ovšem dokud se nerozeberou prsa, neví se nic to je jasné, avšak v servisu povídali, že pokud tam je sada která tam udajně je, tak je to nadosmrti (což není uplně pravda, ale ...). Nicméně auto má dnes cenu tak 20000 Kč (spíše méně), a ač mu věřím, že ještě rok odjezdí (pokud mi projde v 8-2022 TK), tak jsem připraven při nějaké větší opravě jej dát na váhu, a koupit něco nového.
26.05.2022 | 16:22:16 | Richard Maršál | 85.160.5.* Reagovat
RE:
Pěkný podvečer,
oni v servisech nemají zrovna rádi, když tam někdo tahá svoje díly, ale budiž, jakože je ten díl hned. Lépe je takovým věcem předcházet než vozit půl kufru dílů. Já také údržbu aut dělám doma, a to hned po uplynutí záruky. Periodické prohlídky tedy dělám sám. Základní úkon je výměna oleje a filtru + další předepsané výměny a úkony a v neposledni řadě take pohledove kontroly kurva 🙂. A tu se právě kontrolují i ty řemeny. Když nejsou popraskané, tak asi vydrží. No a klínový řemen se vyznačuje tím, že má klínovitý lichoběžníkový průřez a na moderních autech už nebývá. Tam bude asi plochý drážkový. A dlouhý jak kšandy, na to jsou u HTP specialisté. Co se týká toho rozvodového řetězu, co jsem já pochytil, určitě není doživotní a zrovna u HTP. Kolega měl zkušenost, že přes 300000 km vydržel a praskl. Takže těch 200000 km je rozumná mez, aby se to jako nevyhodilo moc brzy. Ale dál už bych to nepokoušel. Pokud to je auto na dojetí 19 let, je to asi jedno, pravda.
26.05.2022 | 19:15:07 | Ital | 46.135.3.* Reagovat
RE:
Ke spotřebě oleje - HTP nejsou žrouti, což se potvrzuje i zde. 0,04L/1000 km při nájezdu přes 300000 km je přece krásná spotřeba oleje. Olej berou jen když jsou zničené vlivem konstrukčních vad, kterých mají hned několik. Proto jsem také psal, když to slouží, je dobře.
26.05.2022 | 19:25:59 | Ital | 46.135.3.* Reagovat
RE:
Pravdou je, že v zimě mi žere olej o něco více, ale více jak 0,7 L na 15000 km to rozhodně není. Spíše to více kontroluji měrkou a jak je na minimu, raději 250ml doliji. Ale tak kdyby to bylo auto co je 4 roky staré, bral bych to jako špatnou věc, ale po 19 letech je 0,6 max. 0,7 litru dolévání mezi výměnou dle mého OK, i když 0 by byla lepší :-)
31.05.2022 | 17:14:17 | Richard Maršál | 80.188.22.* Reagovat
RE:
Raději bych olej dával na horní rysku už při výměně a nedoléval. Vzhledem ke známým problémům s olejem u tohoto motoru, čím více oleje, tím lépe. Ledaže by mu nějak prospívalo obnovování minimálního objemu opět troškami čerstvého oleje, což nelze úplně vyloučit. Stěžejní tady je minimální namáhání motoru, i spotřeba o tom svědčí. Tak schválně, jak dlouho ještě vydrží ten řetěz, potažmo motor, protože jestli rupne, nikdo to už spravovat nebude.
31.05.2022 | 17:43:48 | Ital | 46.135.24.* Reagovat
RE:
Hezký večer. No, jak jsem někde výše psal. Když se cokoliv pokaká, tak kupuji nové. A vzhledem k tomu, že jsem spokojený s tímto vozem, asi bych volil opět HTP 40kW, jen asi ročník 2005 nebo začátek 2006, kdy se vyráběli poslední FL kusy Fabií s tímto motorem, kde se vyřešilo prý i mnoho problémů, které na začátku 2002-2003 bývali.
27.06.2022 | 21:20:20 | Richard Maršál | 85.160.33.* Reagovat
RE:
Z nynější nabídky trhu ojetin (koukal jsem jen na sauto) se to nemusí jevit jako špatná možnost. Totiž lepších aut tam v dané kategorii, stáří, ceně, nájezdu, moc nebude. Je to loterie, zda se původně dobrá zkušenost nezmění ve špatnou. S Fábií 40 kw (2007) jsem se svezl a hrozné se mi to nezdálo. Motor je pružný, výkon omezený, ale na okresky stačí, spotřeba tamtéž mírná. Mě takový motor nevadí (dnes už bych ho nechtěl), ale ty známé konstrukční vady by mě odradily. Měl jsem možnost sledovat dvě Fabie rok 2007, 1. a 2. gen., 40 a 51 kw. Ani jeden motor nebyl problematický, max. bylo 180000 km. Příjemnější byl ten 40 kw. Ve 2. gen. 51 kw jede lépe, ale také více papá a chrčí nepěkně. Kdo to má poslouchat. Byly i 44 kw motory, dvouventil, pak čtyřventil a nikdy jsem se k porovnání těchto verzí nedostal. Prodejce řekl, že 44 kw je podobné jako 51 kw, ale slabší. Mě to bylo divné, páč v 1.gen. je mezi 40 a 47 kw dost rozdíl i v projevu motoru. Pak jsem se svezl se 44 kw a bylo to jako 51 kw, ale slabší... Jenže to možná už byl ten čtyřventil, nevím.
27.06.2022 | 23:03:16 | Ital | 46.135.18.* Reagovat
RE:
Také přemýšlím nad tím, jaké auto koupit, pokud mi neproleze TK která ho čeká teď v srpnu, jestli zase jít do Fabia 1.2 HTP 40kW 6V, nebo do 1.2 HTP 47 kw. Mne tato 40kW Fabie neskutečně vyhovuje. Bezproblémové auto s krásnou spotřebou a nikdy mne nic na něm nezlobilo, nebo ne tak, že by to nejelo. Otázkou je, jak razantní rozdíl je mezi 6V 40kW verzí a 12V 47kW verzí. Zdali nebude moc vyšší spotřeba, zdali není u tříválce ty 4 ventily na válec nesmysl co může spíše být na škodu než na užitek apod. Ale tak věřím, že TK dá a ještě 2 roky bude sloužit. Mám nájezd okolo 45 - 50000 ročně takže to už bude na 400000 km najetých, takže to bude už opravdu kopnout do šrotu, ale tak nechám se překvapit. Když vidím jak vypadají auta co potkávám na silnicích, jak mim padá rezavý plech při jízdě, kouří to jak továrna, vydává to všelijaké zvuky a pazvuky, tak si říkám, že bych TK dát mohl :-)
01.07.2022 | 17:05:43 | Richard Maršál | 85.160.32.* Reagovat
RE:
Doporučuji opustit HTP a posunout se dále. 4 ventily ve válci určitě nejsou zbytečné, ale podle HTP se to nedá posuzovat. Nakonec to u čtyřventilů skončilo, tak ten dvouventil asi nějaký neřešitelný problém měl. Jinak 40 kW motor z nich byl nejkultivovanější. Když si představím ten jejich zmršený řetěz přes 2 vačkové hřídele, jsem pro jednovačku, tedy dvouventil. Ale zase jen u HTP. To je specifická kategorie blbě udělaného motoru. U škodovky tyhle slabší verze bývají silnější, např. felda 40 kW měla 44 kW, tak to výkonové zas tak hrozné není a rozdíl mezi silnější variantou není jako papírový. Než 44 kW verze (nevím ovšem, zda se jednalo o 2V nebo 4V), je lepší 40 kW. Jenže to jsou všechno staré mrchy, nemá to už cenu pořizovat.
02.07.2022 | 23:21:17 | Ital | 46.135.8.* Reagovat
RE:
K verzi 47 kW. Jel jsem s tím, drnčák s lepší špičkou. Takové auto pro montéry (způsob použití). Pokud 40 kW výkonem stačí, jiná verze kultivovanější nebude. Verzi z Rapida neznám, ale o tom není řeč. Jedině ta 44 kW verze dvouventil, kterou jsem (asi) nezkusil, by stála za vyzkoušení. Ono leccos bylo dořešeno až na 2. gen. Fabie, nejen motor. Jináč není racionální důvod si koupit auto s HTP. Snad po r. 2011 už byly dokonstruovány, při té bídě, to už jsou také staré vrány a nabízejí se za nesmysl ceny. Ale kdo chce kam...
19.07.2022 | 09:45:53 | Ital | 46.135.69.* Reagovat