Recenze Volkswagen Golf
“Celkově dobrý dojem kazí mnoho nedostatků”

Autor recenze: Jan Černý (44 let) všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2014 Typ motoru:110KW Stav km při koupi:0 km Stav km nyní:32 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:nový Jak dlouho auto používáte? 2 roky Palivo: Diesel Průměrná spotřeba: 6,6 l/100 km Vloženo: 4. 10. 2015

Hodnocení inzerátu: 13 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 7.0

Spolehlivost

9
 

Jízdní vlastnosti

9
 

Komfort

8
 

Provozní náklady

7
 

Náhradní díly

2
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Předchozí auto: Mercedes-Benz GL 320 BMW 320

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ne

Silné stránky

skvělý podvozek
pohodlná sedadla
velmi dobrá ergonomie a ovládání
pěkný design
vynikající audiosystém s navigací

Slabé stránky

nekvalitní podprůměrný lak
mnoho tvrdých platů
nekvalitní koberec
předražené příslušenství
slabý věnec volantu

Závady a opravy na autě

Auto celkově bez vážných závad, zlobil jen start stop systém, který se po vypnutí stále sám aktivoval a dále bez klíčkové odemykání občas selhalo, tj klíč se musel když to člověk nejvíce potřeboval vyhrabat v tašce a auto odemknout. Jinak žádná vážná závada, mimo jedné bez významné součástky v motoru.


Hodnocení a zkušenosti s autem

Auto na první pohled vypadá atraktivně, má výborný podvozek, pohodlná sedadla, prostorný zavazadlový prostor a skvělý audiosystém s navigací, celkový dojem zvyšují sportovní agresivně vypadající ALU disky, ale....... vše mohlo dostat jedničku, pokuď by ve Volkswagenu nechtěli šetřit na nesprávném místě, protože úspory na voze mi sebraly radost a už bych si Volkswagen nikdy nekoupil. Nejvíce mne zklamala kvalita laku, o který nesmí zavadit větvička, letící kamínek a pomalu se ho nelze dotknout ani hadříkem, lak je tenký a choulostivý a nic nevydrží. Dále mi vadí velký podíl tvrdých platů ve spodní části palubní desky a výplní zadních dveří, Proč ? u auta za 800 tis, chápu v základním provedení s motorem 1.4Tsi, ale nechápu u plné výbavy ve vrcholném nejdražším provedení. Ještě více než plasty mi vadí koberec, který není koberec, ale laciná plyšovina, kterou ani nelze pořádně vyluxovat a brzy se začíná třepit. Dále bych přivítal silnější věnec volantu ( který je dle mého názoru příliš tenký ) a možnost motorizace alespoň 135 KW, nechápu, proč lze konfigurovat se 4Motion jen 110 KW který nejede špatně, ale ani to není žádný trhač.Sečteno podtrženo, stačilo by několik změn a Golf mohl být skvělé bezkonkurenční auto, ale osobně mám dojem, že s každým novým modelem, přichází i snaha ušetřit kde se dá a automobilka takto navždy zbytečne ztrácí zákazníky a dobrou pověst.


Doplnění recenze ze dne 06.10.2015

Ještě bych doplnil recenzi na VW Golf 1.9TDi 4Motion Combi.
Protože jsem měl předcházející vůz BMW 320d Combi, které mělo obdobný výkon a velikost, tak bych rád srovnal oba vozy, protože za cenu nového Golfu 1.9TDI 4Motion, si lze pořídit i např. 2.roky staré zánovní BMW 320D cca s náběhem do 20tis km.

Výkon motoru, Golf 1.9TDI i BMW 320D mají 200KM/h podobný výkon, zrychlení i maximální rychlost, BMW má navrch v pokud se budete na dálnicích v Německu prohánět okolo 200km/h, spotřebu má lepší Golf, při svižné jízdě průměr okolo 6,6, při úsporné jízdě lze dosáhnout 5,5l/100km, BMW se pohybovalo okolo 7,8-8l/100km.

Podvozek:Obě auta velmi dobře drží stopu na dálnici a i v zatáčkách ( Golf měl příplatkový sportovní podvozek ). BMW lépe a jistěji řeže zatáčky jak žiletka, ale na nerovnostech je silně nekomfortní, Golf velmi dobře a komfortně zvládá rozbité okresky.

Interiér: Obě auta mají pohodlná sedadla pro delší cestování, BMW má však sedadla pohodlnější a lepší. Zpracování interiéru má BMW perfektní, vše měkčené a nic nevrže, Golf má měkčený plat jen na horní části palubní desky, zbytek nepříjemný tvrdý plast, BMW má špatně skladný zavazadlový prostor, Golf má naopak velmi dobře řešený zavazadelník a pojme mnoho nákladu i zavazadel.Ovládací prvky mají obě auta přehledné a kvalitní.

Převodovka. Obě auta mají přesné a rychlé řazení, s Golfem se však řadí výrazně pocitově příjemněji a lehčeji včetně ovládání spojky.

Lak: Golf má velmi pod půměrnou tloušťku a odolnost laku, BMW má lak odolný a perfektní, snese kdejaký letící kamínek a větve podél úzkých silnic, to Golfa se nelze pomalu dotknout ( příklad, zbytky asfaltu v letních horkých dnech na karosérii, z BMW lehce odstraníte voskem TEMPO, na Golfa nelze TEMPO použít, ihned sundáte lak ).

Audiosystém a navigace: tak toto je silná stránka Golfu, navigace je rychlá a intuitivní, audiosystém hraje perfektně, to BMW hifi profesionál hraje podprůměrně a navigace i po aktualizaci je často bezradná.

Servis a náhradní díly: Zde VW Golf zcela za BMW zaostává, doplňky a díly jsou často předražené a se servisem VW vzhledem k jejich nekomunikaci, pomalosti při garanci jsem byl maximálně nespokojen.

To u BMW je zákazník Pán, servis a dodávka příslušenství výborná.

Já jsem se po prodeji Golfu opět vrátil k BMW, protože i, když VW Golf není špatné auto, tak VW Golf po celkové stránce řešení detailů, zpracování, odolnosti a pocitu z jízdy na BMW zdaleka nedosahuje.


Berte vše jen jako můj subjektivní a pro někoho i neobjektivní dojem z obou aut.Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 13


Komentáře uživatelů k recenzi Volkswagen Golf

Vložit komentář

předraženost VW

Pokud se jedná o předraženost jednotlivých značek aut, tak pokud si u kterékoliv značky pořídíte nový vůz, objednáte plnou výbavu, případně náhon 4x4, a silnější motorizaci, vždy se stane cena řekněme vyšší a to i když se vyjedná dobrá sleva. Co nemohu Golfu upřít je, že byl prodán do několika dnů a s malou ztrátou, oproti ceně nového vozu, tj pořizovací cena možná pro někoho vyšší, ale svou hodnotu si auto drží výborně a já věřím, že bude svému majiteli dobře sloužit.

05.10.2015 | 06:22:31 | Jan Černý  | 185.91.165.* Reagovat

RE

A pokud se jedná o cenu, tak nechápu proč má být kdokoliv urážen vzhledem k ceně vozu. O člověku a jeho charakteru či chytrosti nijak nevypovídá kolik peněz dal za své auto. Před dvaceti lety jsem si kupoval velmi levná auta z druhé ruky po několikátém majiteli a nespatřuji na tom nic špatného, dne jsem v zcela jiné situaci a preferuji nové vozy s kvalitní výbavou a zárukou, což se samozřejmě odráží na ceně. O člověku nic nevykazuje zda utratí za starého Favorita 15tis kč, nebo si koupí Porsche za 5mil, je to každého věc dle jeho možností, co však o člověku vykazuje charakter je jak se chová k druhým a jakým způsobem se vyjadřuje.

04.10.2015 | 19:55:54 | Jan Černý  | 185.91.165.* Reagovat

Re

Trochu nechápu tu zbytečnou vulgaritu, OK uznávám ze vzhled vozu je na individuálním posouzení každého a dva roky to budou až v únoru, což však není absolutně podstatné. Auto jsem už prodal a recenze měla jen účel specifikovat silné a slabé stránky vozu , nic víc, ... Jednomu se líbí vw ,jinému Bmw, nebo jiná značka a neznamená to, že je někdo hlupák, je to každého věc a díky tmu je svět pestrý. Mne se v danou dobu toto auto líbilo a nevím co je na tom špatného. Určitě zde žádnou značku ne prosazuji a už vůbec ne VW, který mne zklamal.

04.10.2015 | 19:40:54 | JC  | 185.91.165.* Reagovat

Auto není atraktivní nemá agresivní disky jen majitel je hlupák a dělá něco z toho co není. A nemáme rok 2016 jak píše auto používám dva roky.
Holt to jsou majitelé koncernů kteří si myslí že si koupili něco extra a je to vidět plast plast a zase plast za ty šílené peníze od pitomce a lak nevím.
Holt vw dělá z lidí hlupáky a hlupák aby nebyl hlupák dělá ještě většího hlupáka.

04.10.2015 | 19:02:23 |   | 178.255.168.* Reagovat

RE:

Nic ve zlém ale nevím kdo momentálně působí jako větší hlupák :) že dle vás není atraktivní neznamená že majitel je hlupák za mě je to pěkný auto a rozhodně hezčí jako Hjondé a vypadá lépe jako Fabia nebo Ibiza.

Jak Golf tak Passat kombi ve stříbrné s těmito koly je dle mě pěkný auto a jsem hlupák ??? proč ?

Mimo to neřekl bych že z auta něco dělá naopak zdůraznil několik nedostatků ze kterých nedělá výhody ani jej neuvádí jako přednost které jsou pravdivé mimo to není to vůbec špatné auto.

Prostě chtěl Golfa tak až ho má tak jej popsal jen mě přijde že v tom vidíte něco co tak vůbec není.

04.10.2015 | 20:33:00 | Nick406  | 89.176.3.* Reagovat

RE:

dobře tak já chtěl poukázat na to že vw je předraženej krám a nic kvalitního to prostě není.
Já mám své osvědčené a spokojen. Nejen výkon viz spotřeba vychází mnohem lépe než vw. Motory nesmrtelné co mám já. Podvozky drží neskutečně vyzkoušeno.
To co zvládlo moje auto vw na to nemá.

04.10.2015 | 20:49:43 |   | 178.255.168.* Reagovat

RE:

Stando kolíně je nejlepší auto na světě.To víme dávno.RR,Bugatti jsou předražený plečky.

04.10.2015 | 21:00:34 | Jirka  | 82.202.120.* Reagovat

RE:

Nevím co máte za auto ale i když to nerad používám raději mluvím za sebe tak kamarád má Golfa TDI 2006 od novoty něco kolem 140 tisíc kilometrů najeto a ještě má všechno původní a kromě opravy po menším škrábanci auto nebylo z žádného důvodu v servisu takže na tom nevidím nic špatného každopádně záleží co se k člověku prostě dostane znám i nepěkné zkušenosti s VW ale stejně jako o kterékoliv jiné značce.

Já mám Francouze mám tu i recenzi a jsem vcelku spokojen známá to samé auto nemůže ani slyšet :D to co já mám ještě původní ona 2X měnila takže asi tak.

04.10.2015 | 21:53:06 | Nick406  | 89.176.3.* Reagovat

RE:

až na tom nalítáš půl mega s investicemi max do 60 tis pak řekni jak to bylo spolehlivé

05.10.2015 | 19:56:14 | jirka vw předraženej krám  | 178.255.168.* Reagovat

RE:

Tak už nás nenapínejte, a pochlubte se, co že to máte za stroj? Mě to upřímně zajímá. Z vlastní zkušenosti nedám dopustit na Hondu a Toyotu. Na čem jste vy?

05.10.2015 | 20:24:22 |   | 89.176.46.* Reagovat

RE:

já honda civic 1.5 vtec 1998 nalítáno 540 tis šel na šroťák z důvodu nezaviněné kolize takže totálka i dkyž tam bylo prd. to nalítal otec od novoty.
Já civicy 1.4 1995 to samý totálka jak na hoře.
prelude 2.0 to samý totálka jak na hoře
accord coupe 3.0 V 6 šel na prodej zhoršily se doma krátkodobě finance teď zase ok.
civic jako na hoře. Při zkoušce rychlostní osobní rz jsem ho rozstřelil dost brutálně mě se nic nestalo.
A teď aerodec 1.4
a přemýšlím zase o tom třílitru že bych si ho možná příští rok pořídil nebo za pět let H2 ve slušným stavu uvidím.

06.10.2015 | 20:08:41 |   | 178.255.168.* Reagovat

RE:

Takže za 17 let a při tomto nájezdu vyšlo auto na 60 tisíc ??? na opravách? Honda je u mě kvalitní značka ale to mě chcete říct že to auto mělo po takovém nájezdu původní podvozek a třeba původní spojku převodovku a co třeba brzdy ?? moc se mě tomu nechce věřit už jen tím že při takovém nájezdu pochybuji že i když je to Honda vydrží původní brzdy tlumiče čepy ramena silentbloky výfuk a další díly podvozku.

Ono mám dva známé co mají Japonce jeden Mazdu další Hondu oboje hnije ale tyto běžné spotřební věci se normálně mění jak kdekoliv jinde.

A já když jsem chtěl udělat trochu renovaci podvozku u svého auta tak jsem to vzdal protože dávat 20 tisíc za tlumiče pružiny a kompletní brzdy kotouče i destičky mě na auto z roku 1997 přijde dost tak se mě nechce moc věřit tomu že i když je to Honda že to bude levnější než Peugeot a tomu že po takovém nájezdu má vše původní....

06.10.2015 | 20:37:13 | Nick406  | 89.176.3.* Reagovat

RE:

civic 1995 koupě při 150 tis totálka při 240 od někoho jiného. provoz 5 let
prelude koupě při 185 tis km totálka při 200 tis co mě nabourali provoz 3 Accord coupe při 165 tis km prodej i 205 tis za rok zhoršil se financ
civic 1998 při 165 tis totálka při 205 tis moje blbost. za rok
ano hondy hnijou když se člověk nepostará
teď aerodeck od února nalítáno 20 tis
Do prvního civica jsem dal na víc o proti servis interval 30 tis
prelude 10 tis
accord coupe hdmi v prdeli takže asi 50 tis dalšímu majiteli slouží do dnes
civic 1998 0 kč
aerodeck 15 tis
každé auto co se koupí se vždy něco najde ns co už předešlý majitel kašlal.
A ten civic 1998 co měl otec a nalítal 540 tis fakt na víc jen cca 60 tis o proti servis intervalu.

07.10.2015 | 15:10:26 |   | 194.108.159.* Reagovat

RE:

takže za 8 let u hond vždy když jsem je měnil a prelude jsem měl 3 měsíce tak na víc o proti servis papíru narváno celkem 120 tis a vy tratíte na novotě mnohem více. I s pořizovací cenou co jsem do těch aut vrazil byla celkem plus pojišťovny za totálky.
200 tis takže za 8 let pořízení vozu plus na víc o proti servis papíru cca 320 tis za osm let na novém autě za 800 tis tratím mnohem více jsem stále v plusu.

07.10.2015 | 15:14:37 |   | 194.108.159.* Reagovat

RE:

Chápu ale člověk co má na auto za 500-800 tisíc a chce nové nebo zánovní nepřemýšlí o tom že tři staré auta v rozmezí 10-15 let se mu vyplatí více tak to prostě nefunguje.

Kdo chce nové a má na něj jakýmkoliv způsobem koupí nové kdo ne tak má staré a pak si říká to co vy já osobně si taky říkám že mě stačí 17 let starý auto protože pořád jede a doveze mě kam potřebuji.

Ale horší je spíše to že za víc jak 25-30 ještě mimo bazar jej neprodám protože za to mě to už nikdo prostě nedá ale já dám za benzín jen za rok 30 000 což se zase nevyplácí opačně.To samé opravy já sice dám do auta třeba 20 bude to TOP stav ale nikdo mě už tu investici nikdy nedá takže ono není výhra ani jedno.Proto dle mě je nejlepší což i já si nemohu momentálně dovolit koupit nové odjezdit záruku nebo max 5 let a prodat ho dokud třeba jsem na cenně tratil jen čtvrtku což nelze říct přesně záleží jak značce výbavě počtu kilometrů a dalších věcech.

Prostě nové nebo staré auto jsou to pořád jen výdaje pojištění palivo servis takže člověk pokud chce jezdit si nevybere jde jen to na co má nebo kolik je ochoten za auto dát.

07.10.2015 | 18:04:36 | Nick406  | 89.176.3.* Reagovat

RE:

Ano kdybych měl prachy jdu buď do nového mustanga za 1.2 mega s pětilitrovým motorem a kdybych měl fakt fakt prachy tak www.securitymagazin.cz/technologie/luxusni-monstrum-conquest-knight-xv-1404045454.html
Platím hypo a máme dost nákladů. Sice za rok jsme příjmově skoro 700 tis čistá ale rodina něco stojí s hypotékou.

08.10.2015 | 19:30:15 |   | 178.255.168.* Reagovat

RE:

čti 60 tisíc nad rámec servisních úkonů co je psáno v knížce a v papírech při koupi. Například při 60 tis svíčky při sto rozvody atd to nepočítám. Počítám co bylo mimo to halllllooooo

08.10.2015 | 19:27:00 |   | 178.255.168.* Reagovat

RE:

Nějaký měřítko ?? kvality ?? jsou lidi co těch půl mega nenajedou ani za 20 let s jedním autem v tom se pak rozděluje právě ten názor na kvalitu.

Ale mistrně řečeno a ještě by mě zajímalo který auto najede půl mega za max 60 tisíc na investicích ??


05.10.2015 | 20:36:44 | Nick406  | 89.176.3.* Reagovat

RE:

Specifikujte pro méně chápavé přesně tovární označení a motor vašeho vozu: Kolíně ???....
Trochu je ta debata celkově mimo, protože původně toto vlákno mělo být o novém Golfu , sorry, ale ten kdo si koupí novotu, tak ji většinou po pár letech prodá a koupí opět nové a celkem ho nezajímá, co s autem bude až se na tachometru ukáže 500tis km.

05.10.2015 | 21:12:05 |   | 185.91.165.* Reagovat

RE:

Tak ted už v tom mám totální zmatek :D

05.10.2015 | 21:23:58 | Nick406  | 89.176.3.* Reagovat

RE:

Ano, někdy stačí jen jeden hloupý příspěvek, a ten, nemaje hlavu ani patu, rozhodí celé vlákno.

06.10.2015 | 19:44:36 |   | 89.176.46.* Reagovat

RE:

A pokud máte Kolíně tak nevím s čím jej srovnáváte že výkon a spotřeba vychází lépe než VW ?? :) VW má motory od 1.0 po 3.2 navíc záleží na daném segmentu auta můžete rovnat s VW UP ale těžko rovnat Kolíně s Golfem nebo Passatem.

Řekl bych že každý normální člověk si pořídí to na co má takže pokud vám stačí výkon 1.0 nebo co se do Kolíněte dává a jste spokojen tak OK ale nevidím důvod proč někomu nadávat za to že pochválí VW Golf který je za prvé úplně v jiném segmentu a navíc mluvím za sebe vypadá 100% lépe a je 100% výkonnější a praktičtější jako Kolíně.

04.10.2015 | 22:11:50 | Nick406  | 89.176.3.* Reagovat

RE:

Vypadl zde nějaký příspěvek? Byl vymazán? Jak se sem dostalo kolíně? Nějak jsem ztratil návaznost příspěvků.

05.10.2015 | 15:20:42 |   | 89.176.46.* Reagovat

RE:

Reagoval jsem na příspěvek výše kde vás někdo oslovuje i jménem tak jsem to bral že máte Kolíně nevím jak to tady funguje :D

05.10.2015 | 15:34:27 | Nick406  | 89.176.3.* Reagovat

RE:

Funguje to tedy nějak divně, já tady žádný jiný příspěvek, než ten nechápavý, nemám. Asi proto jsem nechápal :-) Díky za vysvětlení.

05.10.2015 | 15:52:17 |   | 89.176.46.* Reagovat


 

 
 
Nahrávám obrázek...
 
X
  • Volkswagen Golf
  • Volkswagen Golf