Recenze Volkswagen Passat 1.9
“Nespolehlivý vůz z hlediska použitých materiálů a dílů”

Autor recenze: Michaela (39 let),
Kraj Vysočina
všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2018 Typ motoru: Stav km při koupi:0 km Stav km nyní:23 000 km Způsob řazení:automat Status vozu při koupi:nový Jak dlouho auto používáte? 9 měsíců Palivo: Diesel Vloženo: 11. 7. 2019

Hodnocení inzerátu: 5 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 5.8

Spolehlivost

1
 

Jízdní vlastnosti

10
 

Komfort

8
 

Provozní náklady

5
 

Náhradní díly

5
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ne

Závady a opravy na autě

Výměna čidla Front Assist při 20 000 km
Výměna přístrojové desky Active Info display při 23 000 km
Výměna zadních brzdových kotoučů a destiček při 23 000 km


Hodnocení a zkušenosti s autem

Značka VW byla pro nás symbolem vysoké kvality, ale velice nás pořízený vůz zklamal. Jízdní vlastnosti jsou perfektní, ale kvalita použitých dílů na voze je nejspíš velkou slabinou dříve kvalitního výrobce. Nový vůz jsme si pořídili z jednoho hlavního důvodu a to, že jsme doufali, že se nebudeme muset několik let zaobírat opravami vozu. Bohužel jakýkoliv dříve vlastněný bazarový vůz nám nepřinesl za tak krátkou dobu tolik poruch, jako toto nové auto. Po ujetí 20 tis. km odešlo čidlo pro funkci Front Assist, které bylo vyměněno v rámci záruční garance. Po dalších třech tisících km přestala fungovat navigace na přístrojové desce, opraveno výměnou celé přístrojové desky. Ve stejném počtu km tedy 23 tis se začaly objevovat hlasité vibrace ze zadní nápravy při brždění - opět záruční oprava výměnou zadních brzdových kotoučů a destiček. Po této zkušenosti s obavami vyhlížíme další období související s používání tohoto vozu, zejména po ukončení záruční doby a již by jsme ho nikomu z okolí nedoporučovali. Možná jsme však měli jen smůlu a zakoupili výjimečně vadný kus. Co nás však také zamrzelo je skutečnost, že při záručních opravách není schopný autorizovaný servis ani importer nám v rámci těchto nepříjemností alespoň zapůjčit náhradní vůz zdarma po dobu opravy.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 5


Komentáře uživatelů k recenzi Volkswagen Passat

Vložit komentář

Hrůza

Je hrozné toto číst. Ano, mohlo jít o vadný kus, ale přece jen člověk kupuje nový vůz právě proto, aby se tomuto vyhnul. Mám již 20 let starý Renault Megane, který i vzhledem k nevalné reputaci značky ovšem funguje dosti spolehlivě. Jeho stáří a čím dál stupidnější emisní limity mě však donucují také se pokoukávat po něčem novém. Vždy jsem věřil Japoncům a tak mi do hledáčku často pasuje Toyota Corolla známá svou spolehlivostí. Co když to ale bude něco podobného, dá se vůbec moderním autům (a nejen jim) ještě věřit?!

14.07.2019 | 16:29:24 | Jerry  | 188.175.152.* Reagovat