Recenze Volkswagen Passat 2.0 Highline
“Spolehlivé auto za přijatelnou cenu poslouží dobře celé léta.”

Autor recenze: Tom Saver (46 let),
Hlavní město Praha
všechny recenze tohoto autora

Rok výroby:2009 Typ motoru:Naftový Stav km při koupi:93 000 km Stav km nyní:250 000 km Způsob řazení:manuál Status vozu při koupi:ojetý Jak dlouho auto používáte? 10 let Palivo: Diesel Průměrná spotřeba: 6,3 l/100 km Vloženo: 15. 3. 2021

Hodnocení inzerátu: 7 Hodnocení recenze

Hodnocení vozidla autorem 8.6

Spolehlivost

10
 

Jízdní vlastnosti

10
 

Komfort

9
 

Provozní náklady

7
 

Náhradní díly

7
 
(1 = neuspokojivá!, 10 = vynikající!)

Informace od autora recenze

Koupili byste další auto tohoto výrobce? ano

Závady a opravy na autě

- čidlo teploty splodin vedoucí do filtru pevných částic
- čidlo ABS kola
- motorek ovládající klapky ventilace (mlžení skel v interiéru)
- EGR ventil
- bežný spotřební materiál brzdové destičky, filtre, olej, rozvody
- odstraněna rez na leme blatníku


Hodnocení a zkušenosti s autem

Auto jsme koupili na firmu a po celou dobu s ním jezdím jenom já, případně manželka když potřebuje vyřešit kroužky, nákupy apod. Než jsem auto vybral z bazaru, tak jsem otestoval 5-6 stejných Passatů. Zdůrazňuji, že jsem nikdy nekupoval auto jinak, než v bazaru. Nakonec jsem si paradoxně vybral v AAAuto. Tam jsem si už několikrát říkal, že nepřijdu. Špatně jsem prodal pod cenu auto předtím Audi A4 a vůbec nějak mám vnitřně při těch diskuzích s nima sevřeno :), ale v té době jsem potřeboval rychle peníze. Po určité době jsem ztratil tuto zábranu a prošel jsem si klasické kolečko výběru a následně standardní zkušební jízdu, ale od začátku jsem věděl, že to je ten kus. S nájezdem 93tis. a s výbavou, kterou mělo, standardní prodejní cena. Já auto opečovávám, žena jen jezdí. Je průměrný řidič. Takový typický příklad užívání v rodině. Autem jezdíme primárně dálnici na 80% a zbytek město Praha.

A teď pojďme na to:

- auto bylo na leasing, pak si ho převzalo AAAuto, pak ho prodali a po půlroce ho pám prodal zpátky AAAuto. Pak jsem ho koupil já. Tudíž milion přepisů a plný techničák majitelů. Bylo to divné, ale dokonce jsem si našel číslo na pána a zavolal mu a on mi říkal, že mu prostě nesedlo a koupil úplně něco jiného
- teď to je 8 rok co ho máme
- tachometr při koupi 93tis., teď 250 000 km
- servis dělá celou dobu jeden člověk. Jězdil jsem po různých čertech :)až jsem nakonec dostal kontakt a už se mě pán nikdy nezbaví. Lepšího nenajdu už z mého pohledu.
- děláme běžný servis a opravdu poctivě 2x do roka
- když jsou nestandardní poruchy a těch bylo na jedné ruce prsty, tak prostě vyřeším hned a jezdím dál
- auto je pohodlné a jednoznačně můžu z vlastní zkušenosti říct, že každé auto si zaslouží tu nejlepší pneumatiku a ne flašky a pak ten plechový kamarád bude vrnět radostí a vrátí Vám to v pozitivním slova smyslu.
- reálně se prodávají stejné vozy kolem 90 - 115tis. Já si své auto cením minimálně na 140tis. a to mi nikdo nedá. Můžu vykládat pohádky, ale vlastně ani nechci :) Chtěl jsem ho prodat, ale nakonec jsme si řekli doma s dětma, že už ho nedáme a dojezdíme ho.
- pneu 215/55/R16 Michelin Crossclimate celoroční. S tím jak vypadají zimy a silnice v posledních letech jsem nemohl udělat nic lepšího. Mám je již podruhé a nic jiného nechci. Zkusil jsem NOKIAN, Continental. Rozhodnutí pořídit si celoroční, bylo po tom, co právě Michelin přišel s novou pneumatikou pro provoz v celé Evropě. Je fakt dobrá. Ano, jednoznačně je nejlepší mít separé na zimu a léto, ale je to individuální podle potřeby.
- spotřeba město 6,3l
- spotřeba kombinovaná nevím a je mi jedno :)
- spotřeba mimo město max. při tlusté noze na dálnici 7,1l a při tempomatu po okrskách max. 5,6 a min. 4,8l (to jsem koukal)
- spotřeba při naloženém autě celá rodina, rakev a když jěště přidám nosič s kolama, tak fakt 8,2l, ale to už je opravdu omluva a trpím za auto jááá :)

Nad rámec oprav jsem udělal:
- výměna polodotu za maxidot
- dal jsem načipovat ze 103kW na 135kW u profesionální firmy. Menší spotřeba, vyšší výkon. Když jednou koupím další auto hned pojedu zase na chip.
- krycí lišta na nárazník u kufru. Měli to tam dát už hned z fabriky :)

Co mi vadí:
- vadí mi jedna věc a hodně. Mám xenony a ty fakt neprosvítí vůbec nic. Vyčistili jsme i zrcadlovou plochu, která se časem zanáší, ale fakt jsou úplně naprd :)
- nemá střešní okno :)

Závěr:
Jsem spokojen a pokuď se nic zásadního nestane, myslím, že jěště poslouží 5 let a pak se rozhoupeme k dalšímu vozidlu. Passat B6 2009 je z mého pohledu opravdu dobrý pracant a fajn společník. To je můj osobní názor a je dobré číst i názory z té druhé strany, aby si mohl každý udělat objektivnější pohled. A pak dejte na intuici, která je už jen malou tečkou při pořízení si tohoto auta.

Přečetli jste recenzi, teď ji můžete ohodnotit: Hodnocení inzerátu: 7


Komentáře uživatelů k recenzi Volkswagen Passat

Vložit komentář