Nákladní
Užitkové
X
Fiat
Seicento
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nebyla nalezena žádná vozidla odpovídající Vašemu výběru.

Fiat Seicento - historie značky auta

Fiat Seicento je městský automobil vyráběný italskou automobilovou společností Fiat od konce roku 1997 do roku 2010, kdy byl nepřímo nahrazený novými modely Fiat Nuova 500, Fiat Panda a Fiat Palio.
Fiat Seicento byl navržený jako nástupce modelu Fiat Cinquecento, od kterého se příliš nelišil a převzal od něj design, podvozek, motory a některé další komponenty. Nový Fiat ale povyrostl do délky a měřil tak 3 337 mm, rozvor činil 2 200 mm, šířka 1 508 mm, výška 1 420 mm a váha se pohybovala mezi 730–750 kg. Nezměnilo se ani výrobní místo a i Seicento se vyrábělo v polské Tychy.
Během historie prodeje Fiatu Seicento se vyrobilo celkem 1 100 000 kusů tohoto modelu.
Fiat Seicento se prodával jako třídveřový hatchback a tím se lišil od pětidveřových konkurenčních mini MPV jako Daewoo Matiz a Suzuki Wagon R.
Jméno Seicento je odvozené od italského výrazu pro číslo 600, a auto tak navazuje na dřívější model Fiat 600, podle kterého byl později přejmenován.
Fiat Seicento měl během historie svého prodeje v nabídce tyto motory:

  • 0.9L OHV o výkonu 40 PS (29 kW; 39 hp)
  • 1.1L Fire o výkonu 54 PS (40 kW; 53 hp)


Později se přidal také elektrický motor o výkonu 41 PS (30 kW; 40 hp), kterým byla vybavená verze Elettra.
Slabší stránkou Fiatu Seicento je jednoznačně jeho bezpečnost. Během EuroNCAP testů získal pouze 1,5 hvězdičky z pěti, čímž "překonal" i model Rover 100/Rover 600 a původní Chrysler Voyager. Za to vděčí auto zejména komponentům ze svého zastaralého předchůdce a také velmi krátkou přední částí vozu. V porovnání například Smart Fortwo (který má ještě kratší přední část), získal během testů tři hvězdičky.

Fiat Seicento - historie značky auta (dokončení článku)  »