Osobní
Terénní
X
Ford
Sierra
X
V provozu od - do: Cena vozidla od - do: Upřesnění modelu (např. TDI): Stav tachometru: Karoserie: Palivo: Počet dveří, počet sedadel: Výkon motoru od - do: Objem motoru od - do:


+ Výbava vozidla
+ Rozšířené parametry


Nebyla nalezena žádná vozidla odpovídající Vašemu výběru.

Ford Sierra - historie značky auta

Ford Sierra je velké rodinné auto střední třídy od automobilky Ford Europe. Jeho historie sahá až do počátku 80. let, kdy byl pod kódovým označením "Project Toni" vyvinut na základě aerodynamických experimentů s Ford Capri III. Základní linie tohoto pětidveřového auta si Sierra prodávaná od roku 1982 zachovala po celou dobu své výroby. V nabídce byl tří a pětidveřový hatchback či pětidveřové kombi, a později přibyl i čtyřdveřový sedan.
Oficiálně Sierra nahradila model Ford Cortina. Design auta byl však v době uvedení na trh velmi nadčasový, motoristické magazíny nešetřily kritikou a konzervativní zákazníci si Sierru nikdy moc neoblíbili. Díky tomu byly počáteční prodeje velmi nízké, ale i navzdory tomu bylo během 11-ti let produkce tohoto auta vyrobeno a prodáno více než 2,7 milionů kusů. Auto bylo prvním Fordem vyrobeným podle aerodynamického trendu (koeficient odporu je neuvěřitelných 0,34) a na silnicích působilo opravdu neobvykle. Po několika letech se však ukázalo, že zvolit tyto tvary byl pro výrobce velmi strategický tah. Najednou všichni výrobci začali auto kopírovat, a i poté, co bylo v roce 1993 ukončeno a nahrazeno modelem Fiat Mondeo, nebyl jeho vzhled ještě úplně "out".
Výroba auta probíhala převážně v Německu, Spojeném království a Belgii, ale některé kusy byly vyrobeny v zemích jako Argentina, Venezuela, Jižní Afrika a Nový Zéland. Sierra byla v roce 1983 zvolena autem roku Irska. Mezi slabé stránky tohoto auta patřila častá koroze a spotřeba paliva. Ty však Sierra bohatě kompenzovala přednostmi jako pasivní bezpečnost, prostornost a jízdní komfort. Sierry byly pro svou výdrž často používány jako taxi a sloužily také jako policejní auta ve sborech Velké Británie či Německa.
Ford Sierra - historie značky auta (dokončení článku)  »